Szukaj
Close this search box.
news

Tydzień dla Ziemi

Udostępnij:

Dobiegł końca tydzień, w którym wyjątkowo intensywnie skupialiśmy naszą uwagę wokół Ziemi, dbałości o czystość, równowagę i harmonię pomiędzy jej mieszkańcami. Powodem był obchodzony 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi. W szkole, w minionych dniach wiele się działo: były rozmowy, rysunki, mapy, pytania, ekologiczne plansze, wirtualna podróż do Tanzanii, były prace ogrodowe i porządki wokół szkoły i poza nią, a na deser rajd całej szkoły połączony ze zbieraniem śmieci. Uczestnicy wędrowali trasą ok. 6 km, zbierali potwierdzenia na karcie rajdowej i przede wszystkim zbierali śmieci.

 

Nasze dzieciaki podeszły do sprawy bardzo poważnie. Dzielnie wydobywały wszelkie napotkane odpady począwszy od małych papierków po spore opony. Jesteśmy dumni z naszych młodych ekologów, choć smutne jest to, że wciąż takie śmieci spotyka się w lesie czy na szlaku turystycznym.

Na mecie klasy otrzymywały dyplomy, słodycze oraz smażyły kiełbaski na ognisku.

Organizacją rajdu zajęło się Stowarzyszenie Kreatywni i Aktywni Świeradów-Zdrój, a działania koordynowała nasza Pani Tereska. Po trudach dnia odpoczynek przy ognisku, przy pięknej pogodzie był nagrodą, dodatkowo wzmocnioną słodkościami, o które zadbali Pan Burmistrz Roland Marciniak oraz Państwo: Barbara i Wiesław Buczyńscy oraz Jadwiga i Tadeusz Muszka.

Serdecznie dziękujemy!

Skip to content