Szukaj
Close this search box.
news

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Udostępnij:

Rozśpiewane Święto Narodowe Trzeciego Maja

„Jest takie miejsce
U zbiegu dróg,
Gdzie się spotyka
Z zachodem wschód…
Nasz pępek świata,
Nasz biedny raj…
Jest takie miejsce,
Taki kraj.”

 

Taki opis wyśpiewała nam solistka, Blanka Michalak z klasy 8c, podczas uroczystego apelu z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Było biało-czerwono, podniośle, romantycznie oraz wesoło! Obejrzeliśmy film, na którym którym mogliśmy rozpoznać znajome twarze mieszkańców miasta i naszych starszych kolegów. Przy okazji odpowiedzieliśmy sobie na trudne pytania: Czym jest Konstytucja i jaką pełni rolę w państwie? Z czego Polacy mogą być dumni?  Czym jest dzisiaj patriotyzm i jak możemy go wyrażać? Pomogli nam w tym bohaterowie minireportaży, których znamy i lubimy. Obejrzeliśmy też przejmujący animowany film przedstawiający naszą dramatyczną historię.

Były tylko obrazy? Ależ nie! Program przeplatany był naszymi ulubionymi i znanymi utworami muzycznymi. Wysłuchaliśmy pięknych pieśni patriotycznych jak „Mazurek 3.maja”, melorecytacji wiersza „Ojczyzna” Marka Grechuty Zuzanny Wolanin i śpiewaliśmy piosenki, min. Chłopców z Placu Broni pt. „Wolność.  Na koniec wszyscy bawiliśmy się przy znanym przeboju „Kocham Cię, Polsko”.

Całość poprowadzili Nadia Czylok oraz Marcel Leśniewski. Wystąpiły piękne, ciepłe głosy z klasy VIIIa Dominka Przystupa i Wiktoria Zawartowska, z klasy VIIa Anastazja Czukiewska. Nad nagłośnieniem czuwali akustycy: Florian Bigus, Igor Sobolewski i Hubert Urbańczyk. Pani Beata Kremer zadbała o wsparcie naszego przedsięwzięcia swoim miłym chórkiem z klas młodszych. Kierowniczkami zaś całego zamieszania były Anna Jezierska i Agnieszka Całko. Dziękujemy wszystkim Uczennicom i Uczniom biorącym udział za zaangażowanie, a Nauczycielom za wyrozumiałość w zwalnianiu na próby. :-*

 

 

Opracowała: Agnieszka Całko

 

Skip to content