Szukaj
Close this search box.
kronika

Turystyczny wrzesień

Udostępnij

Szkole Koło Turystyczno-Krajoznawcze PTTK „Świeradowskie Orły”, działające w MZS, rozpoczęło rok szkolny udziałem w V Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej, w której uczestniczyło trzydzieści sześć osób w różnym wieku, które z Czerniawy wędrowały na Smrek, Łącznik, Stóg Izerski by wyprawę zakończyć w Świeradowie-Zdroju uroczystym wręczeniem dyplomów, odblasków i niespodzianek ufundowanych przez Zarząd Główny PTTK. Kolejna impreza to XLIV Jeleniogórski Rajd Dzieci i Młodzieży „Cieplice Śląskie 2018”, w którym uczestniczyły trzy zespoły. Wędrówka po Pogórzu i Górach Izerskich, Karkonoszach i Kotlinie Jeleniogórskiej przeplatana była konkursem wiedzy, zabawami integracyjnymi, występami, wspólnym śpiewaniem piosenek turystycznych i samodzielnym przygotowywaniem posiłków. Podsumowanie trzydniowej wędrówki odbyło się w Cieplicach Śląskich, gdzie wręczono dyplomy grupie C za zajęcie II miejsca, a grupie B za III miejsce. Wysokie lokaty to efekt współpracy, zaangażowania zespołów i wiedzy zdobytej podczas zajęć Koła. 
Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta Świeradów-Zdrój za sfinansowanie transportu dla uczestników, paniom: Bogusławie Franckiewicz, Grażynie Dering i Aleksandrze Kuklik za pomoc opiekunom i troskliwą opiekę nad uczestnikami wycieczek. 
Kolejne wyprawy, do udziału w których serdecznie zapraszamy, już wkrótce, a podsumowanie całorocznego konkursu o Puchar Złotego Flinsa odbędzie się w grudniu w MBP „Izerka”.

 Justyna Wądołowska i Teresa Fierkowicz

Skip to content