Szukaj
Close this search box.
kronika

Szkolne Koło Wolontariatu – POMAGAMY

Udostępnij

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

Szkolne Koło Wolontariatu 07.11.2018r., w dniu urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, która jest patronką Szkoły Podstawowej, zorganizowano ZBIÓRKĘ URODZINOWA dla małego Mikołaja. 
„Trzyletni Mikołaj jest mieszkańcem naszego miasta. Urodził się 21 stycznia 2015 r. z poważną wrodzoną wadą serca pod postacią HLHS. Jego lewa połowa serduszka nie pracuje. Większość swojego życia spędził w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Obecnie jest po trzech operacjach serca. Po ostatniej z nich na skutek powikłań pooperacyjnych został sparaliżowany od pasa w dół.
Przeszedł już bardzo wiele, a przed nim jeszcze długa droga do normalnego życia. Nie stójmy bezczynnie z boku! Pomóżmy Mikołajowi i jego rodzinie, która podejmuje wszelkie starania, aby zapewnić środki na leczenie i bieżącą rehabilitację dziecka. Zastanówmy się, co możemy zrobić, w jaki sposób włączyć się w działania.”
Notatnik Świeradowski VIII 2018;

 

Dzięki zaangażowaniu Rodziców, Nauczycieli, którzy upiekli ciasta i Wolontariuszy, którzy przygotowali lemoniadę udało się zebrać kwotę 1732 zł, które zostaną wpłacone na konto FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem: 28003 DUDA MIKOŁAJ – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Dziękujemy z całego serca za wsparcie naszej Akcji i zapraszamy do zbierania plastikowych nakrętek dla małego Kacperka z Mieroszowa i baterii dla osób niepełnosprawnych.


T.Fierkowicz, K.Luto-Przybylska i P.Mokrzycki

 
Skip to content