Szukaj
Close this search box.
news

DZIEŃ GÓRNIKA W MZS W ŚWIERADOWIE-ZDROJU

Udostępnij:

Już od kilkunastu lat obchodzimy Święto Górnika. W naszych progach gościmy pracowników  Uzdrowiska, którzy są odpowiedzialni za odwierty i wydobycie wody mineralnej w naszym mieście. Przybyli do nas, jak co roku, pani Teresa Dragunowicz – generał górnictwa, pan Zbigniew Maroń oraz pan Artur Tkaczyk.

W auli Przedszkola Miejskiego w Świeradowie-Zdroju klasy I – III oraz grupa przedszkolna wystąpiły z programem artystycznym. Ubrane uroczyście dzieci, pod przewodnictwem swoich wychowawczyń, zaśpiewały wesołe piosenki, np. „Karliku, Karliku”, recytowały wiersze opowiadające o ciężkiej pracy górnika, wykonały także tańce ludowe. Na koniec były kwiaty i życzenia, Odśpiewaliśmy „100 lat!”, a Martyna Jakóbik odegrała melodię na harfie. Górnicy nagrodzili nas wielkim brawami oraz koszem słodyczy. Pytaniom dzieci nie było końca. Nasi goście chętnie i cierpliwie opowiadali o swojej pracy, o symbolach znajdujących się na ich mundurach i o wszystkim, o co tylko zostali zapytani. Na koniec uroczystości wszyscy stanęliśmy do pamiątkowego zdjęcia.

Inicjatorką obchodów jest Pani Teresa Fierkowicz , która koordynuje przebieg uroczystości, a my ( Izabela Salawa , Lidia Guzińska , Monika Podolska , Ewa Mazur i Beata Bielak), chętnie jej w tym pomagamy.

Naszym i wszystkim na świecie górnikom
składamy dziś najserdeczniejsze życzenia!

Beata Bielak

Skip to content