Szukaj
Close this search box.
news

Zielony Rower

Udostępnij:

18 X 2022r.
W przepięknych okolicznościach jesiennej przyrody, po raz kolejny w naszej szkole, gościliśmy leśników – edukatorów z nadleśnictw całej Polski, a szczególnie z Dolnego Śląska. Każda klasa w naszej szkole miała w bardzo profesjonalny sposób przeprowadzoną edukację leśną. Las został nam przedstawiony w sposób bardzo przyjazny i bliski. Dzieci dowiedziały się wielu pożytecznych informacji, niejednokrotnie praktycznych m. in. „Jak smakuje las?”. Pomysłowość edukatorów nie miała granic. Od przebrań począwszy po wielorakie rekwizyty, takie jak materiały przyrodnicze (liście, szyszki, korę, zioła i produkty otrzymane z darów lasu), poroża i materiały informacyjne.
Będąc obecną podczas tworzenia projektu przez Zbigniewa Kamińskiego i wspomagającego go R. Bałazy, ówczesnych pracowników Nadleśnictwa Świeradów, biorąc w nim udział przez kilkanaście lat – od pierwszej edycji, wraz z koleżankami (A. Kurec, I. Salawą, T. Fierkowicz, A. Wierzbicka), my, nauczycielki ze szkół podstawowych i średnich, uczyłyśmy leśników jak uczyć.
W chwili obecnej muszę przyznać, że poziom przeprowadzanych zajęć jest bardzo wysoki i uważam, że ich jakość oraz kontynuacja projektu tylko potwierdzają celowość tego dzieła.
Darz Bór!
Beata Bielak

Skip to content