Szukaj
Close this search box.
kronika

Zbieramy i pomagamy

Udostępnij

„Selektywne zbieranie odpadów komunalnych przynosi szereg korzyści zarówno dla społeczeństwa, jak i środowiska. Odpowiednia segregacja przyczynia się do zmniejszenia ilości składowanych odpadów komunalnych. Segregując w prawidłowy sposób odpady, przyczyniamy się także do ograniczania nadmiernej eksploatacji surowców, zmniejszenia ich wydobycia oraz do wykorzystywania surowców wtórnych w produkcji. Ograniczając wytwarzanie odpadów oraz prawidłowo postępując z już powstałymi, mamy wpływ na wzrost czystości środowiska, w którym żyjemy.

Bezpośrednim efektem ekonomicznym dla każdego segregującego selektywnie odpady jest redukcja wydatków gospodarstw domowych wynikająca z tańszej opłaty za odbieranie odpadów selektywnie zebranych”.

Zachęcamy do segregacji odpadów i pomagania. W Miejskim Zespole Szkół prowadzimy zużytych baterii, z których dochód jest przeznaczony dla fundacji dobroczynnej („Fundacji dla Rodaka”), nakrętek plastikowych dla małego Kacperka na rehabilitację oraz puszek aluminiowych na zakup medali dla Wolontariuszy o wielkich bijących sercach.
Nakrętki, baterie i puszki zostawiamy pod daszkiem (wejście boczne od strony bloków). Osoby biorące udział w konkursie „Mistrz Recyklingu” proszone są o przekazywanie informacji z ilości zebranych rzeczy przez dziennik elektroniczny.

 

                     

 

Skip to content