Szukaj
Close this search box.
kronika

W Świeradowie, w czasie wakacji, dzieci się nie nudzą!

Udostępnij
Od 21 czerwca 2019r., po raz kolejny, w ramach Świetlicy Środowiskowej „Ul” – zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły.
Spotkania były bardzo zróżnicowane i odpowiadające zainteresowaniom dzieci. Poprzez wycieczki piesze, zawody i zabawy sportowe, zabawy w parku, podchody po mieście, basen w Aquaparku Interferii – po spotkania z leśniczym (p. Kasią Męciną), wyjazdami na wycieczki („Wioska Lapońska”, „Ogród Japoński” w Przesiece, wycieczka rowerowa – „Tom-Sport”) i warsztaty, na które dojeżdżaliśmy bezpłatną komunikacją miejską („Szklana Kuźnia” w Wolimierzu, „Izerska Łąka” w Czerniawie).
Dużą atrakcją były urozmaicone obiady, z których korzystaliśmy w lokalnych restauracjach: w „Świerkowej Karczmie”, „Piwniczce u Wioli”, „Na Zajęcznik”, „La Gondoli”, „Kuźni Smaków” i  „Skalniku”. Kilkakrotnie gotowaliśmy sobie sami, poznając wiele zdrowych i smacznych potraw, jak np. łazanki czy naleśniki z owocami z lasu i ogrodu.
To nie koniec atrakcji… Zajęcia trwają do 9 sierpnia 2019r. i na pewno niejedno ciekawe wydarzenie jeszcze przed uczestnikami.
Tyle wydarzyło się w przeciągu trzech pierwszych tygodni, kiedy współpracowałam z Paniami: Nicolettą Dzierżęgą oraz Beatą Kremer, którym bardzo serdecznie dziękuję! A Dzieciom i Młodzieży –  za wspaniałą postawę radości, życzliwości oraz chęci poznania tego, co było im prezentowane i proponowane do uczestnictwa.
 
                                                                                                            Beata Bielak
 
{pgslideshow id=48||pgslink=1|width=1024|height=1385|delay=500|image=O} 
Skip to content