Szukaj
Close this search box.
kronika

Szanowni Rodzice!

Udostępnij

 Już z pewnością wiecie, że przerwa w uczęszczaniu dzieci do szkoły została decyzją Rządu wydłużona do Świąt Wielkanocnych. Jest to sytuacja nietypowa i z pewnością całkiem nowa dla nas wszystkich. Staramy się jak tylko możemy, by zorganizować naukę naszych uczniów w sposób efektywny, ale i możliwy do zrealizowania. Z jednej strony troska o umiejętności, z drugiej świadomość ograniczeń takich jak choćby zmęczenie dzieci, trudność zadań, którą niełatwo na odległość ocenić czy brak możliwości sprzętowych. To niełatwe zadanie, bo wiele dodatkowych obowiązków spadło na Wasze barki.

W tym czasie nie ma możliwości, by prowadzić edukację w ustalonym do tej pory porządku. Nie mamy też możliwości, by prowadzić w 100% zdalne nauczanie. Z niektórych treści musimy zrezygnować lub przełożyć je na późniejszy czas. Szczególną opieką chcemy otoczyć ósmoklasistów, których czeka egzamin. Stąd bardzo ważna jest Ich aktywność i Wasze troskliwe spojrzenie. Wspólnie z nauczycielami ustaliliśmy sposób działania, który będziemy modyfikować i udoskonalać w razie potrzeby. Musimy mieć od Was, Drodzy Rodzice, informację jak nasze wysiłki są odbierane. Stąd bardzo ważny jest kontakt z nauczycielem prowadzącym, który jest w stanie dostosować materiał do możliwości ucznia. Zgłaszajcie więc swoje uwagi te pozytywne i negatywne nauczycielom. Pedagog i psycholog szkolny przygotowały krótką ankietę, która pozwoli nam lepiej rozpoznać potrzeby Wasze i Uczniów. Poświęćcie chwilkę na jej wypełnienie.

Wszyscy otrzymacie za pomocą dziennika elektronicznego służbowe adresy mailowe nauczycieli, gdyby była potrzeba kontaktu poza dziennikiem. Wszelkie prace i tematy będą zapisywane w module ”zadania domowe”, ewentualne doprecyzowane w wiadomościach. Nauczyciele będą informować Was o zasadach i sposobie oceniania oraz o postępach dzieci.

Koniecznie zwróćcie uwagę na wypoczynek dzieci. Niech wykorzystają ten czas na realizację zainteresowań i talentów oraz wspólny czas z rodziną. Polecam, wraz z Kołem Medialnym, zabawę w „Mistrza Aktywności Domowej” oraz zestaw ćwiczeń fizycznych. Informacji szukajcie na naszej stronie.

 

W razie potrzeby piszcie, odpowiem na wszelkie nurtujące Was pytania

Dajmy o siebie i innych

Renata Simińska

Dyrektor MZS

 

Skip to content