Szukaj
Close this search box.
news

Święto Polskiej Niezapominajki

Udostępnij:

Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

16 maja w naszej szkole obchodziliśmy coroczne Święto Polskiej Niezapominajki. W tym dniu ubraliśmy się na niebiesko, przygotowaliśmy wiele dekoracji, rozmawialiśmy o tych delikatnych kwiatkach, które są symbolem pamięci o wielu miejscach, rzeczach, osobach i sytuacjach. Przygotowane zostało również drzewo „Nie-zapominajkowe”, na którym umieszczaliśmy karteczki z napisem „ Nie zapominam o …”.

„Polska Niezapominajka” jest zachętą aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody „małej” i „wielkiej Ojczyzny”, przypomina o wartości jaką niosą ze sobą lokalne tradycje czy wytwory ludzkiej myśli – jakimi są np. „perełki architektury” zachowane w miastach, miasteczkach i wsiach.

Akcję zapoczątkował w 2002 redaktor radiowej Jedynki, prowadzący „Ekoradio”, Andrzej Zalewski trochę na przekór Walentynkom. Pierwsze obchody odbyły się 15 maja 2002 roku.

Skip to content