Szukaj
Close this search box.
kronika

Światowy Dzień Książki

Udostępnij

Ahoj dzieciaki!

23.kwietnia to Światowy Dzień Książki. Prosiłam więc klasę 6c, aby zrecenzowała swoją ulubioną książkę. Ale w formie filmiku, bo nie każdy lubi pisać… Przysłaliście mi kilkanaście prac. Nie przypuszczałam, że o ulubionej książce trzeba czytać z kartki… Wszystkie recenzje obejrzałam z ogromnym zainteresowaniem. Jeden z uczniów sfilmował się na tle swoich trofeów sportowych. Inny z kolei w ogrodzie przekrzykiwał ujadające psy sąsiada! Bardzo dziękuję za wszystkie prace. Dzięki nim widzę, że każdy ma książkę, którą lubi, może do niej wraca… W każdym razie w jakiś sposób książka zapadła Wam w  pamięc i w niej pozostanie na wiele lat. Oto lista zrecenzowanych ksiązęk.

            Na stronie chciałabym umieścić wszystkie filmiki, jednak nie jest to możliwe.

            Sporo o ksiązce „Wyspa Nim” możemy dowiedzieć się z recenzji Zosi Salawy. To prawdziwa, chcoć krótka, recenzja.  Jest autor, tytuł, garunek, krotkie streszcznie. I tajemnica… Taka powinna być recenzja! Poza tym autorka jest samodzielna, naturalna i odważna.

            Dużo pracy zdała sobie Julia Rosołek. Zastosowała różne rodzaje planów filmowych. Film w konwencji romazntycznej kręciła w plenerze. Widać, że przestudiowała arkana sztuki filmowej! Szkoda, że książka ta została wycofana z kanonu lektur. 

            Praca Antka Bały to w zasadzie słuchowisko. Dlaczego jest wartościowe?  Autor jest  naturalny, język zaś swobodny, niewymuszony. Ale to własnie jest ciekawe, prawda? Recenzja, szczególnie ta filmowa, cechuje się dużą swobodą języka, bo jej celem jest zachęcenie do przeczytania pozycji, np. na dobranoc młodszemu rodzeństwu.   

          

            Wspaniale, że czytacie. Sięgnijcie zatem po polecane przez Waszych kolegów pozycje. Nawet jeśli to lektura… 🙂

Lyman Fran Braun „Czarnosksiężnik z krainy Oz”

Maleszka Andrzej „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”

Molnar Ferenc „Chłopcy z Placu Broni”

 Orre Wendy „Wyspa Nim”

” O psie, ktory jeździł koleją”  2 osoby

 Witcher  Moony „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Czytelników!

Agnieszka Całko

 

{youtube}rKh_s95qcnU{/youtube}

{youtube}zmnwMtiDVSA{/youtube}

{youtube}shK5j461teA{/youtube}

Skip to content