Szukaj
Close this search box.
kronika

Recykling się opłaca

Udostępnij

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem V ogólnopolskiej edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy”, pod auspicjami Organizacji Odzysku REBA. Zebraliśmy 1140 kg niebezpiecznych odpadów, z których odzyskiwane są takie surowce, jak papier, plastik oraz metale – żelazo, glin, miedź, nikiel, kobalt czy kadm.

Dzięki takiemu zamkniętemu cyklowi zyskujemy nie tylko rozwiązanie problemu odpadów, ale też oszczędzamy środowisku ponoszenia kosztów wydobycia i wytworzenia nowych surowców. Recykling to proces, na którym wszyscy zyskują, a nasz udział w konkursie to nie tylko recykling, ale głównie pomaganie.

Znaleźliśmy się w gronie wolontariuszy o najmocniej bijących sercach bateryjnych, którzy oddali największą masę baterii w Polsce, która została przeznaczona dla „Fundacji dla Rodaka” zajmującej się wsparciem Polaków w Kazachstanie.

Szkoła dyplom otrzyma pod koniec listopada, ja natomiast już dzisiaj serdecznie dziękuję uczniom, nauczycielom i mieszkańców za zaangażowanie w zbieranie i pomaganie. Zapraszam do dalszego zbierania zużytych baterii, które wesprą „Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach”, plastikowych nakrętek dla małego Stasia z Giebułtowa, które można zostawić pod daszkiem przy schodach od strony ul. M. Skłodowskiej-Curie.

Teresa Fierkowicz

Skip to content