Szukaj
Close this search box.
news

PUCHAR JEST NASZ!

Udostępnij:

10 marca 2023r. w Biedrzychowicach odbył się finał powiatu lubańskiego w piłce ręcznej. Zawody rozgrywane były w ramach Igrzysk Dzieci, którego organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy. W zawodach wzięło udział pięć szkół naszego powiatu.

W wyniku przeprowadzonego losowania w pierwszym meczu spotkaliśmy się ze mistrzem powiatu ubiegłorocznych rozgrywek z SP 1 Lubań. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu wygraliśmy 1: 0, a zwycięską bramkę dla naszego zespołu zdobył Marcel Leśniewski. Dzięki zwycięstwu awansowaliśmy do finału rozgrywek, w którym spotkaliśmy z drużyną SP nr 1 z Olszyny. Podobnie jak poprzednie spotkanie mecz był bardzo wyrównany i dostarczył mnóstwo emocji. Spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się wynikiem 1:1, a gola dla naszej szkoły zdobył Piotrek Mazur. Do wyłonienia mistrza powiatu niezbędne było przeprowadzenie konkursu rzutów karnych, w którym wygraliśmy 1: 0. Jedyną bramkę dla naszej szkoły strzelił ponownie Piotrek Mazur. Wspaniale w bramce bronił Michał Stępień; dzięki jego postawie przeciwnikowi nie udało się zdobyć żadnej bramki. Oprócz wymienionych uczniów drużynę naszej szkoły reprezentowali: Szymon Kusznier, Dawid Ganuszewicz, Oliwier Leszczczyński, Michał Różycki, Hubert Dziedziński, Konrad Jaskułowski, Antoni Kijewski, Konrad Moment, Dawid Piskorowski.

Klasyfikacja zawodów:

1. SP 1 Świeradów – Zdrój
2. SP 1 Olszyna
3. SP 1 Lubań
4. SP Pisarzowice
5. SP Kościelnik

Dzięki osiągniętemu sukcesowi drużyna z naszej szkoły będzie reprezentować powiat lubański w rozgrywkach strefy jeleniogórskiej.
Uczniów do zawodów międzyszkolnych przygotowywał nauczyciel Mirosław Kijewski.

Skip to content