Szukaj
Close this search box.
news

„Przygodo, warszawska przygodo, gdzie szukać cię, jeśli nie tu?”

Udostępnij:

W dniach 6-8.10.2021r. uczniowie klas siódmych i ósmych pod opieką pań: Iwony Korzeniowskiej-Wojsy, Arlety Wolanin i Ewy Pachoty oraz pana Mirosława Kijewskiego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd ten został dofinansowany w wysokości 15000,00 zł ze środków w ramach przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Pierwszego dnia naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, który jest prawdziwym rajem dla tych, którzy pragną poznać tajemnice natury. Tutaj mogliśmy samodzielnie przeprowadzać eksperymenty a przy tym świetnie się bawić. Następnym punktem naszej wycieczki były Łazienki Królewskie, które na wszystkich zrobiły niesamowite wrażenie. Ciekawą atrakcją Parku Łazienkowskiego okazały się być ławeczki Chopina, na których można usiąść i posłuchać utworów naszego polskiego kompozytora.

W drugim dniu naszej wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mieliśmy możliwość uczestniczyć w żywej lekcji historii. Podążając wytyczoną trasą przedstawiającą chronologię wydarzeń powstania, mieliśmy wrażenie, jakbyśmy byli w samym centrum zdarzeń, wśród gruzów niszczonej stolicy. Elementem wieńczącym zwiedzanie była projekcja filmu „Miasto ruin”, która uzmysłowiła nam, jak bardzo zniszczona była Warszawa i jak wiele wysiłku włożono, aby ją od budować. O tym mogliśmy się przekonać, podziwiając panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. W tym dniu swoje kroki skierowaliśmy również na Stare Miasto, gdzie zwiedziliśmy Zamek Królewski a także podziwialiśmy kolumnę Zygmunta III Wazy i kamieniczki Rynku Starego Miasta.

Ostatni dzień pobytu w Warszawie zarezerwowaliśmy na zwiedzanie Pałacu w Wilanowie. Tutaj urzekły nas piękne ogrody oraz barokowa rezydencja Jana III Sobieskiego.
Dziękujemy naszym opiekunom za wspaniałą wycieczkę i opiekę.

Z. Kapszewicz

{pgslideshow id=128||pgslink=1|width=600|height=450|delay=500|image=O}

Wycieczka zrealizowana w ramach projektu edukacyjnego „Poznaj Polskę”.

 

 

Skip to content