Szukaj
Close this search box.
news

Powiatowy projekt edukacyjny dla uczniów szkól podstawowych „Poliglota w krainie języków ”

Udostępnij:

„Czy to nie przyjemne, by się uczyć i potem wykorzystać to, czego się nauczyłeś?” – Konfucjusz

Dobiegł końca projekt edukacyjny dla uczniów klas 1-6 „Poliglota w krainie języków”, którego priorytetem było pokazanie dzieciom, że uczenie się języków obcych może być efektywne w każdym wieku a realizacja poszczególnych zadań stworzyła uczniom warunki do rozwijania ich sprawności językowych. Uczniowie mieli do wykonania między innymi drzewo genologiczne, słowniczek obrazkowy, prezentacje multimedialną czy rebus.

Zadania były podzielone na kategorie wiekowe a zakończeniem projektu był quiz językowy. I tak 12 kwietnia pojechała grupa uczniów z klas 1-2: Marcelina Bokisz, Tymoteusz Sadocha, Arina Maiboroda i Alicja Trudzińska. W kolejnym tygodniu do quizu przystąpili uczniowie klas 3-4, Mila Pakur, Sara Kaszyńska, Hania Zawartowska i Michał Bogdan. W ostatnim tygodniu kwietnia do rywalizacji przystąpili Nina Sokołowska, Zosia Krzcot, Oskar Jackowski, Marcel Leśniewski, Mateusz Maksymowicz i Florek Bigus.

Wszystkie dzieci biorące udział otrzymały dyplomy a Mila wywalczyła III miejsce w swojej kategorii wiekowej z języka niemieckiego. Dzieci wracały z uśmiechem na twarzy, zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia.
Bardzo dziękuję dzieciom i rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu swoich pociech.

Małgorzata Rojek

Skip to content