Szukaj
Close this search box.
news

Podróż, wędrówka, nauka, przygoda

Udostępnij:

„Należy podróżować, by się czegoś nauczyć” – Mark Twain

W dniach 13-15 października uczniowie klas II-III Szkoły Podstawowej wyjechali na zieloną szkołę do Kotliny Kłodzkiej. Oprócz zajęć profilaktycznych uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz warsztatów.

Podczas pobytu uczestnicy zwiedzili Polanicę-Zdrój, Duszniki-Zdrój oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, w którym też odbyły się warsztaty. Podczas zajęć dzieci wykonały szklane mandale – przyciski do papieru wzorowane techniką millefiori. W Muzeum Papiernictwa w Dusznikach przeprowadzona została lekcja muzealna. Każdy mógł samodzielne spróbować czerpania papieru. W Złotym Stoku zwiedziliśmy Kopalnię Złota oraz Osadę Średniowieczną, a podczas drogi powrotnej wędrowali szlakami Parku Narodowego Gór Stołowych zdobywając Szczeliniec Wielki, który jest najwyższym szczytem Gór Stołowych. Wieczorami dyskoteka, gry planszowe oraz słuchanie czytanych przez nauczycieli książek pomagało szybko zasnąć po aktywnym dniu.

Opiekunowie starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności.
Wyjazd uczniów był idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za sfinansowanie wyjazdu, panu Mariuszowi Leśniewskiemu za bezpieczną podróż, a uczestnikom za wzorowe zachowanie.

Teresa Fierkowicz, Ewa Mazur, Izabela Salawa, Beata Kremer.

{pgslideshow id=127||pgslink=1|width=600|height=450|delay=500|image=O}

Skip to content