Szukaj
Close this search box.
kronika

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Udostępnij

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy propagowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Tegoroczne eliminacje gminne, przygotowane i przeprowadzone przez Prezesa OSP w Świeradowie-Zdroju druha Tadeusza Bakę, odbyły się 28.02.2019r. w Miejskim Zespole Szkół., a rywalizowało w nich dwudziestu dziewięciu uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Po części pisemnej tj. rozwiązaniu testu najlepsi uczniowie odpowiadali na pytania ustne i w ten sposób wyłoniono zwycięzców.
W kategorii najmłodszej pierwsze miejsce zajął Filip Daszko, drugie Florian Bigus, a trzecie Lena Łuczak. W kategorii młodszej największą wiedzą wykazał się Kamil Pudło, drugie miejsce zajął Jacek Szaniawski, a trzecie Agata Szaniawska. Liderami najstarszej grupy zostali: Marta Syrewicz pierwsze miejsce, Wiktoria Sładek drugie i Łukasz Grzelak zajął trzecią lokatę.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej z kategorii automatycznie przechodzą do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej, który zostanie przeprowadzony w drugiej połowie marca w Leśnej, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 09.03.2019r. w CEE „Izerska Łąka” podczas Zebrania Sprawozdawczego OSP w Świeradowie-Zdroju.
Gratulujemy uczestnikom wiedzy, a Organizatorom perfekcyjnie przeprowadzonych eliminacji w przyjaznej i bezstresowej atmosferze.

{pgslideshow id=25||pgslink=1|width=1024|height=577|delay=500|image=O}

 

Skip to content