Szukaj
Close this search box.
news

NOWY DOM

Udostępnij:

Kochani!

Karol to uczeń klasy 2a- radosny, chętny do pracy i pomysłów. Z ogromną radością przygotowywał się wraz z klasą do występu z okazji 11 Listopada. Wspólne wykonanie piosenki ,,Jest takie miejsce na mapie świata, gdzie mieszka mama, ja , no i tata” sprawiło mu wiele radości i dumy z tego gdzie mieszka.

Nikt nie spodziewał się tego, co stało się następnego dnia…..

11 Listopada gdy wieszaliśmy flagi na naszych domach i balkonach Karol usłyszał głośne pukanie do drzwi….. to sąsiedzi zaalarmowali widząc unoszące się z dachu kłęby dymu.

Wspólnymi siłami wynieśli to, co dało się bezpiecznie wynieść- na szczęście udało się sporo uratować i zabezpieczyć: sprzęt AGD , ubrania i rzeczy codziennego użytku.

Ale najważniejsze, że wszyscy żyją- takie były pierwsze słowa taty Karola.
Rodzina Karola otrzymała od Pana Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk mieszkanie zastępcze.
Najpotrzebniejsze rzeczy: meble, łóżka, pościele, koce dostarczamy na bieżąco- to koleżanki i koledzy z klasy wraz z rodzinami ogromnie zaangażowali się w pomoc. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb.

Prosimy wszystkie osoby o WIELKICH SERCACH o pomoc.

Bez naszego wsparcia Karol i jego najbliżsi, nie będą mogli wrócić do swojego domu. Największym marzeniem chłopca jest powrót do Rębiszowa, bo tam jest to jego miejsce na mapie świata.

Pomóżmy spełnić to marzenie. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!

Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie Zdroju

Uruchomiono zbiórkę pieniężną na stronie ZRZUTKA.PL- NOWY DOM

GMINA Mirsk uruchomiła specjalne konto do wpłat dla poszkodowanych: PKO BP o/Jelenia Góra 38 1020 5226 0000 6102 0724 0395 z dopiskiem „Pomoc dla pogorzelców Rębiszów 5”.

Skip to content