Szukaj
Close this search box.
kronika

Następcy Justyny Kowalczyk

Udostępnij

28.03.2019 r w czwartek, 17 uczniów klasy V c, czyli prawie komplet, pojechało ze swoim wychowawcą Jackiem Simińskim oraz pod opieką pani Joanny Szaniawskiej i pana Tomasza Mitkiewicza na Polanę Jakuszycką, by doświadczyć po raz pierwszy lub kolejny, jazdy na nartach biegowych. Po podziale na dwie grupy, ze względu na swoje doświadczenie narciarskie, przeprowadzeniu rozgrzewki, uczniowie zostali zaproszeni do rywalizacji w wyścigach na trzyosobowych nartach biegowych. Było to wielkie zaskoczenie i obawa, jak to możliwe?

Po chwili wszystko stało się jasne, a śmiechu i radości było bez liku. Po tej zabawowej części nadszedł czas na „poważny trening”. Grupa „zaawansowana” udała się na trasy biegowe kompleksu Polany Jakuszyckiej z panią Joanną Szaniawską, a grupa „początkująca” zaczęła swoją przygodę pod okiem wychowawcy. Grupa pana Jacka wykazała się dużym zdyscyplinowaniem, zaangażowaniem i determinacją, bo pomimo nienajlepszych już warunków atmosferycznych, przez prawie dwie godziny z krótką przerwą na małe „co nieco” wytrwale ćwiczyli. Efekty można uznać za więcej niż zadowalające, ponieważ wszyscy nabyli umiejętność samodzielnego wpinania i wypinania się z nart, poruszania się krokiem zwykłym, podchodzenia i zjazdu z niewielkich wzniesień, kontroli prędkości. Po zakończonym treningu, wszyscy udali się do restauracji, by zjeść i napić się czegoś ciepłego i podzielić się swoimi wrażeniami.

Na marginesie trzeba wspomnieć, że tego samego dnia zaczęła się rywalizacja w Mistrzostwach Polski w narciarstwie biegowym, której to rywalizacji nie uczestnicy nie mogli śledzić ze zrozumiałych powodów. Wyjazd był bardzo udany i warty powtórzenia, a wśród dzielnej siedemnastki być może narodził się następca wielkiej Justyny Kowalczyk? Zapraszamy do fotorelacji.

Klasa V c z wychowawcą
Jackiem Simińskim

{pgslideshow id=34||pgslink=1|width=1024|height=577|delay=500|image=O}

Skip to content