Close this search box.
news

Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików

Udostępnij:

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA MŁODZIKÓW oraz mecz międzyregionalny DOLNY ŚLĄSK – SAKSONIA (NIEMCY) – LUBUSKIE – Zgorzelec, 04.09.2022r.
04.09.2022 roku w Zgorzelcu na stadionie lekkoatletycznym MKS OSA Zgorzelec odbyły się MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA MŁODZIKÓW oraz mecz międzyregionalny DOLNY ŚLĄSK – SAKSONIA (NIEMCY) – LUBUSKIE. Na zawodach Sekcja Lekkoatletyczna SP nr 1 w Świeradowie-Zdroju miała 3 reprezentantów.

Najlepiej zaprezentowała się absolwenta SP nr 1 i zawodniczka SL GKS Olszy Olszyna Aleksandra Sobierańska, która bieg na dystansie 600 m ukończyła na 4 miejscu. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy z Dolnego Śląska, po dwóch reprezentantów z województwa lubuskiego oraz niemieckiej Saksonii. Bieg wygrała zawodniczka WKS-u Śląska Wrocław Julia Libenthal podopieczna trenera kadry narodowej Marka Adamka. Druga była zawodniczka z Niemiec, a 3 miejsce zajęła utalentowana Martyna Dżugaj podopieczna Łukasza Wodnickiego, która startowała poza konkurencją ze względu na młodszą kategorię wiekową. Ola wyprzedzając na 100 m przed metą drugą zawodniczkę z Niemiec zapewniła sobie wicemistrzostwo Dolnego Śląska w kategorii młodziczek. Poprawiła swój rekord życiowy o ponad 2 sekundy. Obecnie wynosi on 1:44,33.
Drugi z reprezentantów sekcji LA w Świeradowie-Zdroju Tymon Żyłkiewicz, startując na 300 m zajął 9 miejsce. Do rekordu życiowego zabrakło niewiele. W skoku w dal był 11.
Trzeci zawodnik SL GKS Olszy Olszyna Michał Milewski startował na dystansie 1000 m i ukończył bieg na 5 miejscu. Chłopcy startowali poza konkurencją ze względu na młodszą kategorię wiekową.
Już 17 września w Lubawce chłopcy z rocznika 2009 wystartują w MDŚ do lat 14. Trzymamy za nich kciuki 😉
Wszystkim zawodnikom gratuluje i życzę kolejnych sukcesów!