Szukaj
Close this search box.
news

Mistrz Dolnego Śląska !!!

Udostępnij:

Mistrz Dolnego Śląska !!!

W dniu 27.09.2023 roku na pięknych trasach Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze odbyły się Finały Dolnośląskie Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biathlonie Letnim.

To dyscyplina sportowa, stosunkowo niedawno włączone do Współzawodnictwa Sportowego Szkół, z roku na rok zyskują coraz większe rzesze entuzjastów. Nie inaczej było w tym roku, bo ilość zawodników zwiększyła się w porównaniu z ub. rokiem o prawie 50%.
Super przygotowane trasy do biegów przez ekipę MKS Karkonosze – Sporty Zimowe Jelenia Góra oraz trasa biegowa i strzelnice, które obsługiwali nauczyciele i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, pozwoliły na doskonałą konfrontację umiejętności prawie 450 uczestników zawodów.
Rewelacyjnie wystartowały nasze dzieciaki z klas sportowych i nie tylko !!! W Igrzyskach Dzieci ( do 6 klasy) chłopcy uplasowali się na 2 miejscu na 16 drużyn startujących w województwie. Dziewczęta ukończyły zawody na 9 miejscu, również na 16 drużyn startujących.
Igrzyska Dzieci – chłopcy

1. SP Sokołowsko – 359 pkt
2. SP 1 Świeradów-Zdrój – 266 pkt
3. SP 5 Szklarska Poręba – 197 pkt
4. PSP w Mieroszowie – 133 pkt
5. MZS Duszniki Zdrój – 85 pkt
6. SP Podgórzyn – 66 pkt

W rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( klasy 7-8) chłopcy ukończyli zawody na 4 miejscu, a dziewczęta na 7 miejscu.
W klasyfikacji indywidualnej na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Drużga, który strzelał bezbłędnie i biegał najszybciej ze wszystkich chłopców starszych. Został Mistrzem Dolnego Śląska z rocznikiem o rok starszym !!!
Igrzyska Dzieci – chłopcy starsi

1. Kacper Drużga – 2012 – SP 1 Świeradów-Zdrój – 03:26
2. Miłosz Altheim – 2011 – PSP Mieroszów – 03:30
3. Bartosz Gałan – 2012 – SP 11 Jelenia Góra – 03:33
4. Aleksander Truszczyński – 2011 – SP Czarny Bór – 03:39
5. Julian Trojanowski – 2012 – SP 5 Szklarska Poręba – 03:41
6. Dawid Borowicz – 2012 – SP Sokołowsko – 04:06

Skład reprezentacji szkoły dziewcząt:
Zofia Bigus, Blanka Sergiejczuk, Alicja Trudzińska, Julia Winnik, Magdalena Chuchmacz, Sara Kaszyńska, Hania Leszczyńska, Amelia Malec, Zofia Skurzyńska, Daria Akulenko, Zuzanna Bała, Milena Jezierska, Julia Łasisz, Mariia Mykytiuk, Lena Nehrebecka, Zuzanna Stachurska, Zofia Krzcot, Blanka Maroń, Nina Sokołowska, Agata Łynsza, Martyna i Natalia Rutkowskie, Pola Matyaszczyk,

Skład reprezentacji szkoły chłopców:
Szymon Adam, Dominik Kurpik, Piotr Naskręt, Łukasz Niewiadomski, Maciej Sokołowski, Karol Szkwarek, Bartosz Tabor, Julian Więckowski, Jakub Zgliński, Michał Bogdan, Kacper Drużga, Jakub Milewski, Szymon Żyłkiewicz, Oskar Jackowski, Iwo Przylepa, Marcel Puchala, Florian Bigus, Maksym Lewandowski, Michał Plitt, Igor Sobolewski

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych sukcesów!
Joanna Szaniawska, Radosław Mularczyk i Sebastian Łoziński – opiekunowie

Skip to content