Szukaj
Close this search box.
kronika

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Udostępnij

Z racji tego, że Międzynarodowy Dzień Dziecka przypadł w tym roku w sobotę, w naszej szkole obchodziliśmy go w piątek. ? Przygotowania do tego dnia trwały na długo przed tym świętem. Jednak to co zobaczyliśmy i co przeżyliśmy wraz z dziećmi przerosło nasze (moje ?) oczekiwania…

Już od wczesnych godzin porannych, bo zaraz po godzinie 7:00 wszystkie dzieci witały Panie Dyrektorki, ze słonecznym napisem, życzeniami, słodyczami oraz promiennym uśmiechem na twarzy. Nie zabrakło uścisków…
Dzień rozpoczęliśmy zawodami sportowymi. Pięć drużyn składających się z uczniów każdej z klas, reprezentujących różne kontynenty, wzięło udział w wyścigu rzędów. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale jednocześnie, wyrównana!
Po zawodach, dzieci w klasach przebrały się w przygotowane wcześniej wraz z rodzicami, charakterystyczne stroje ludności zamieszkującej poszczególne kontynenty:

Klasa I a – Ameryka Południowa
Klasa I b – Azja
Klasa II a – Ameryka Północna
Klasa II b – Europa
Klasa III a – Afryka

W czasie spotkania, dzieci, oprócz życzeń, usłyszały w prezencie „100 lat” oraz interpretowane przez nauczycieli wesołe wierszyki typu: „Lis i kruk”, „Samochwała”, „Łamańce językowe”, „Skarżypyta” czy „Lokomotywa”.
Następnie klasy zaprezentowały życie i kulturę poszczególnych kontynentów. Dzieci z zaciekawieniem oglądały prezentacje, śpiewy i tańce z różnych zakątków całego świata. Emocji było co niemiara…!! Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i śmialiśmy się do rozpuku!! Ale o to wszystko właśnie chodziło!!

Dodatkowo przeprowadziliśmy wśród dzieci klas I – III akcję: „Dzieci – dzieciom…” Dochód ze sprzedaży babeczek przygotowanych przez rodziców i uczniów klasy I a, postanowiliśmy przekazać dzieciom z Tanzanii i Boliwii. Uzbierano ponad 200 zł. a to jeszcze nie koniec, bo w poniedziałek kwota ma się wyklarować ostatecznie. ?

Dziękuję wszystkim za włączenie się w akcję, a szczególnie klasie I b, która przekazała na ten cel pieniążki uzbierane do wspólnej skarbonki. ?
Dziękuję wszystkim Paniom Wychowawczyniom: Lidii Guzińskiej, Danucie Wiatr, Izabeli Salawie, Teresie Fierkowicz oraz Paniom Dyrektorkom: Renacie Simińskiej oraz Małgorzacie Dzik za czynny udział oraz wszelką pomoc!! ❤
Nie może się obyć bez podziękowań Siostrze Monice Nowickiej pracującej na Misji w Tanzanii, oraz Ojcu Mario Roberto Godek z Misji w Boliwii, za pozdrowienia dla dzieci ze Świeradowa-Zdroju. Wy myślicie o nas, my myślimy i Was… ❤❤

Dzień był piękny, dzięki cudownej postawie zaangażowania nauczycieli, rodziców i dzieci. Bardzo, bardzo serdecznie za to dziękuję!
Pamiętajmy: wszystkie dzieci są nasze, bez względu na wszystko!!

Koordynator Dnia Dziecka w klasach I – III: Beata Bielak

{pgslideshow id=42||pgslink=1|width=768|height=1024|delay=500|image=O}

Skip to content