Szukaj
Close this search box.
news

Lekcja otwarta, czyli uczymy się myśleć w sześciu kolorach

Udostępnij:

Zanim zaprosiliśmy gości na lekcję do sali 27, musieliśmy przeczytać lekturę. „Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki rozgrzało nas, choć na trawce było trochę chłodno. Ale daliśmy radę! Następnego dnia zabawa była przednia przy renowacji naszego magicznego krzesła. W czwartek 15.06.br. wszystko było gotowe. Zaczęliśmy od powtórki wiadomości o przyimkach. W rozwiązaniu zadania z krzesłem pomogły nam kody QR, które odczytaliśmy przy pomocy telefonów.

Kod QR dał nam dostęp do padletu, w którym są umieszczone potrzebne materiały do języka polskiego – linki do prezentacji, gier edukacyjnych, aplikacji i platformy Wolne lektury. Następnie obejrzeliśmy krótką prezentację metody 6 myślowych kapeluszy Edwarda de Bono przygotowaną przez nauczycielkę Agnieszkę Całko. Podzieleni na 5 grup według kolorów kapeluszy (niebieski cierpliwie czekał na koniec lekcji!), napisaliśmy opinię na temat powieści Andrzeja Maleszki. Przedstawiciele poszczególnych grup musieli założyć odpowiedni kapelusz i przedstawić efekty pracy grupy.

Zredagowaliśmy opinie bardzo dojrzałe, przemyślane, mądre i kreatywne. Wiemy już, że dobrze jest na każdy problem popatrzeć z różnych perspektyw. Na koniec wszystkie prace zostały wyeksponowane na jednym arkuszu. Na kolejnej lekcji każdy włoży myślowy kapelusz i napisze własną opinię na temat lektury!

Życzymy miłej wakacyjnej lektury. Godzina z książką to godzina skradziona z raju! W padlecie znajdziecie propozycje ciekawych książek na lato.

VIA z polonistką Agnieszką Całko

Skip to content