Szukaj
Close this search box.
news

Laboratoria Przyszłości

Udostępnij:

Laboratoria Przyszłości
Miejski Zespół Szkół w Świeradowie – Zdroju od dn. 01.09.2022 r. bierze udział w programie „Laboratoria Przyszłości”. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły, w tym także i nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywanie praktycznych umiejętności.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Szczegóły programu – kliknij TU

 

Skip to content