Szukaj
Close this search box.
kronika

Konkursy sposób na nudę

Udostępnij

Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień to priorytet pracy naszej szkoły. Jednym ze sposobów jest udział w konkursach do udziału w których serdecznie zapraszamy:
1. Otwarty konkurs plastyczny dla najmłodszych w powiecie lubańskim pt. „Kwiaty i ich przyjaciele”. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i nauczania zintegrowanego i będzie rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: 5-6 lat i 7-9 lat. Indywidualna praca w formacie A3 powinna być samodzielna, ma ukazywać świat roślin kwiatowych żyjących w najbliższym otoczeniu dziecka i owadów je zapylających, a do jej wykonania pracy należy użyć materiałów plastycznych bez wykorzystania materiałów naturalnych: mech, kora, liście, zboża, makarony, kasze, ryż itp.
Termin dostarczania prac to 26.05.2020r.
Szczegółowy regulamin na stronie: www.rceeluban.pl

2. Kryzysowy Konkurs Fotografii Domowej „Za oknem 2020” organizowany przez Fundację Nowin Jeleniogórskich. Temat prac jest dowolny. Prace wykonane muszą być jednak bez wychodzenia z domu (miejsca aktualnego zamieszkania) przez ich autorów.
Konkurs prowadzony jest w dwóch głównych kategoriach: „Świat przez okno” oraz „Portret wewnętrzny”. W obu kategoriach chodzi o spojrzenie na najbliższe otoczenie i obecność w nim autorów fotografii. Można spojrzeć z domu i zarejestrować krajobraz widziany przez okno budynku, w którym przebywa fotografujący albo sportretować domowe wnętrze czy jego mieszkańców i w ten sposób zarejestrować obraz, jaki zobaczyć można zaglądając do wnętrza domu zza okna. Dla autorów, którzy opatrzą fotografie dowcipnym słowem wkomponowanym graficznie w obraz przewidziana jest dodatkowa kategoria specjalna „Memów zainfekowanych koronawirusem”.
Prace wraz z czytelnie wypełnionymi kartami zgłoszenia (w postaci elektronicznej, skanu, bądź zdjęcia dokumentu) należy do 30.04.2020r. przesyłać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres Fundacji Nowin Jeleniogórskich: fundacja@fundacjanj.org
Szczegółowe informacje na temat konkursu: Fundacja Nowin Jeleniogórskich, ul. M. Skłodowskiej-Curie 13, 58-500 Jelenia Góra. tel. + 48 756424420, e-mail: fundacja@fundacjanj.org, www.nj24.pl.

3. KONKURS PLASTYCZNY! „Astronomia jest ciekawa”
Format plakatu do wyboru: A3, A2, A1, A0
Plakat może być wykonany dowolną techniką: rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej, fotografii itp. I dostarczony do 10.04.2020 r. do Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka”.

4. KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI – wykonaj do 07.04.2020r. „żabawną” opowiastkę obrazkową i weź udział w konkursie na najciekawszy KOMIKS – czyli historię obrazkową o ŻABACH. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Gór i Pogórza Izerskiego wykonując prace w formacie A5, A4 lub B5; Komiks może być wykonany dowolną techniką: rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej, fotografii itp. Wymogiem jest, aby praca konkursowa zawierała minimalnie 3, a maksymalnie 10 stron. Informacje i regulaminy na stronie https://swieradowzdroj.pl/

Zapraszamy do udziału i artystycznego tworzenia

Skip to content