Szukaj
Close this search box.
kronika

Kolejny projekt europejski realizowany przez nauczycieli Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju

Udostępnij

W dniach 19- 22.11 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli biorących udział w międzynarodowym projekcie ”Dialogic Revolution” realizowanym w ramach europejskiego programu Erasmus+. 

Spotkanie warsztatowe miało miejsce w hiszpańskiej miejscowości Ceclavin, gdzie znajduje się jedna z partnerskich placówek- Instituto de Ensenanza Secundaria Obligatoria Cella Vinaria, która to szkoła od kilku lat stosuje formy pracy z uczniami oraz współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym wywodzącymi się z nurtu „Dialogic Learning”. Pozostali partnerzy biorący udział w projekcie, a co za tym idzie we wspomnianym spotkaniu to: Samorządowy Zespół Szkół w Kostkowie (koordynator projektu), Liceul Tehnologic Agromontan Romeo Contantinescu z Valenii de Munte w Rumunii oraz Miejski Zespól Szkół w Świeradowie-Zdroju.
W. Stasik, A.Wolanin, M. Rojek i M. Różalska brały udział w licznych zajęciach warsztatowych, które miały na celu zapoznanie z formami pracy charakterystycznymi dla wspomnianej metody. Dopełnieniem wykładów była obserwacja zajęć z uczniami, a nawet czynny w nich udział. Ciekawą propozycją przygotowaną dla nauczycieli uczestniczących w projekcie było zaproszenie ich do aktywnego udziału w spotkaniu z rodzicami w ramach tzw. „pedagogicznej kawiarenki”.
Pobyt w Hiszpanii zaowocował jeszcze jedną kwestią: dopracowane zostały zasady przyszłej współpracy, która rozpisana jest na 2 lata i która obejmować będzie różnorodne zajęcia dla zainteresowanych uczniów w ich placówkach macierzystych oraz wyjazdy grup uczniów wraz z opiekunami do rówieśników w szkołach partnerskich.

{pgslideshow id=13||pgslink=1|width=1024|height=577|delay=500|image=O}

 

Skip to content