Szukaj
Close this search box.
news

Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym

Udostępnij:

„Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym.“ — Maria Skłodowska-Curie
Tegoroczne obchody 155. urodzin Marii Skłodowskiej-Curie świętowaliśmy przez trzy dni. Uczniowie udekorowali klasy, korytarze, przy bibliotece pojawiła się wystawa książek, z których można czerpać wiedzę na temat życia i dokonań tej wybitnej postacią. Na ekranach telewizorów można było obejrzeć także prezentację multimedialną.
Pierwszego dnia, który przypadł w dniu urodzin patronki (7 XI), na piętrach korytarzy szkoły odbyły się warsztaty, doświadczenia, pokazy: chemiczne, przyrodnicze i fizyczne. Kolejnego dnia uczniowie oglądali przygotowane lekcje historii o sztandaru szkoły. Uczyli się także hymnu szkoły („Polonez Świeradowski”). W klasach młodszych dzieci czytały fragmenty książki Julity Grodek pt. „Mania dziewczyna inna niż wszystkie”.
Podsumowaniem działań był konkurs wiedzy o patronce naszej szkoły, w którym chętnie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i aktywny udział w obchodach 155. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. W maju przyszłego roku będziemy świętować czterdziestolecie nadanie imienia szkole.

Teresa Fierkowicz i Beata Krymer

Skip to content