Patron

Nasz patron

Dla wszystkich użytkowników dziennika elektronicznego pomocne wideo poradniki.

ZALOGUJ SIĘ

Dnia 13 maja w Radogoszczy odbyła się finał powiatowy piłki nożnej chłopców uczniów szkół podstawowych. Do zawodów zakwalifikowało się po eliminacjach gminnych sześć szkół: SP Smolnik, SP Kościelnik, SP Siekierczyn, SP 4 Lubań, SP Biedrzychowice i przedstawiciel naszej gminy SP 1 Świeradów-Zdrój. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których wystąpiły po trzy zespoły. W fazie grupowej drużyny grały systemem „każdy z każdym” a do finałów kwalifikowały się po dwie pierwsze drużyny z każdej z grup. Piłkarze SP 1 Świeradów-Zdrój w fazie grupowej pokonali SP Kościelnik 3:0 i zremisowali SP Smolnik 0:0 i zajęli I miejsce w swojej grupie.

W półfinale pokonali SP Siekierczyn 3: 0 a w finale ponownie spotkali się ponownie z SP Smolnik i niestety ulegli swoim rówieśnikom 0:3. Ostatecznie nasza drużyna została sklasyfikowana na II miejscu w powiecie, co jest bardzo dobrym osiągnięciem naszych młodych piłkarzy. Podczas finału powiatowego drużyna występowała w składzie: Krystian Karwata, Jakub Gruszecki, Tymoteusz Kolejewski, Konrad Minkus, Szymon Chmielowiec, Michał Jabłonowski, Kacper Baudur, Aleksander Pal i Szymon Sautycz. W trakcie rozgrywek przeprowadzono konkurs na najlepszego zawodnika turnieju. Najwyżej piłkarskie umiejętności oceniono ucznia naszej szkoły Szymona Chmielowca, za co na pamiątkę otrzymał piękny puchar