Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1Patron

Nasz patron

Czytaj więcej

Poradniki

Dla wszystkich użytkowników dziennika elektronicznego pomocne wideo poradniki.

Czytaj więcej

Dziennik

Nasz dziennik elektroniczny

ZALOGUJ SIĘ

Poczta

Poczta służbowa naszych pracowników

ZALOGUJ SIĘ

Gala laureatów X edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo Turystyczny, w którym  „Świeradowskie Orły” zostały laureatem w kategorii szkół podstawowych, odbyła się 19 grudnia  w Warszawie w siedzibie Zarządu Głównego PTTK. Wśród obecnych byli delegacje wyróżnionych kół wraz z opiekunami  („Orły” reprezentowała Izabela Figa i Patryk Olkowski), Prezes Zarządu Głównego PTTK Lech Drożdżyński, sekretarza generalnego ZG PTTK Roman Bargieła, główny specjalista do spraw programowych ZG PTTK Paweł Zań oraz główny specjalista Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej Katarzyna Tyczka.  

Wręczenie dyplomów i nagród zostało poprzedzone przemówieniami osób zaproszonych, którzy gratulowali zwycięzcom i dziękowali opiekunom za prace na rzecz młodzieży. Prezes ZG zachęcał do odwiedzania strony http://mlodziez.pttk.pl i śledzenia wydarzeń turystycznych, do których należy m.in. przystąpienie PTTK do koalicji na rzecz bezpieczeństwa w szkołach, zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

 

 

Odczytanie protokołu konkursowego poprzedziło wręczenie dyplomów i nagród, a następnie przewodnik zaprosił wszystkich na spacer po Starym Mieście, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wielka choinka na Placu Zamkowych, piękne iluminacje i dekoracje Krakowskiego Przedmieścia nie przyćmiły zabytków, które większość uczestników znała z książek, Internetu czy TV. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Fryderyka Chopina, w którym w multimedialnych salach nie ma czasu na nudę. Zwiedzający sami decydują o kierunku zwiedzania, a magnetyczna karta jest kluczem do wszystkich tajemnic związanych z życiem i twórczością naszego wybitego kompozytora.

Zakończeniem dnia był uroczysty obiad, a po jego zakończeniu serdeczne pożegnanie z obietnicą, że spotkamy się za rok na kolejnej edycji konkursu. 

Dziękuję Joannie Chwaszcz, Paulinie i Barbarze Łojko, Agacie Kasprzak za ofiarną pracę podczas finału centralnego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego PTTK w Świeradowie-Zdroju, wszystkim „Orłom”, „Orlikom” Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świeradowie-Zdroju, Grażynie i Dariuszowi Kasprzakom, Adamowi Palbowowi, Tomaszowi Mitkiewiczowi, Barbarze i Januszowi Fidze???, Stanisławowi Fierkowiczowi, Rafałowi Matelskiemu, Wiesławie Stasik, Adamowi Karolczukowi i wszystkim sympatykom Klubu, bo bez Was SKKT „Świeradowskie Orły” nie zostałoby po raz trzeci (2009, 2010, 2012) Najlepszym SKKT w Polsce.