Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

„Kochanych rodziców mam…”, tak śpiewała artystka, a my z całą energią śpiewamy chórem KOCHANYCH RODZICÓW MAMY. Na wstępie notatki, serdecznie Państwu dziękujemy za wielkie wsparcie, które otrzymaliśmy od Was w postaci takich smakowitości, że z pewnością i nasi goście, i my, prócz nowych umiejętności w spotkania projektowego zdobędą dodatkowe kilogramy (a to już wykażemy jako wartość dodaną projektu).


Od 03.02. jesteśmy zatem gospodarzami międzynarodowego projektu w ramach europejskiego programu Erasmus+ pt. „Dialogic Revolution”. Cztery drużyny (hiszpańska, rumuńska i dwie reprezentacje polskie) spotkały się w Miejskim Zespole Szkół by wspólnie bawić się, uczyć i wzajemnie poznawać.


Cudowne przedstawienie przygotowane przez uczniów pani Teresy Fierkowicz - w tym miejscu szczególne podziękowania dla pani Hanny Krzeptowskiej-Fabiś za inicjatywę i pomoc w przygotowaniach - stanowiło preludium do dalszych działań takich jak: tańce integracyjne, wielkie gry planszowe i quest (w tym miejscu zachęcamy do zwiedzania miasta zgodnie z naszą wierszowaną trasą - dziś wypróbowaną przez międzynarodowe gremium) po mieście. Pierwszy dzień zakończył się zaś na scenie „Stacji Kultura”, gdzie uczniowie klas: 3a i 8b brawurowo przedstawili dwie lokalne legendy: „O Czarcim Młynie” oraz „Świeradowskiej Żabce”.


Śmiechu było co niemiara, różne języki przeplatały się nieustannie i nawet deszcz nie pomieszał nam szyków. A o to tu chodzi: o wspólną zabawę ponad wszelkimi granicami, w tym… metereologicznymi.
Pierwsze koty za płoty jutro czeka nas kolejna porcja wrażeń, którą podzielimy się z radością.

 

Pin It