Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Leśny Kompleks Promocyjny „Sudety Zachodnie” zorganizował w dniach 10-13.09.2019r. IX edycję projektu edukacyjnego pt.: „Zielony Rower” – wydarzenia mającego na celu poszerzanie w społeczeństwie wiedzy na temat funkcjonowania lasów oraz prezentującego wizerunek leśnika.

Uczestnikami projektu byli pracownicy zajmujący się edukacją leśną, którzy przeprowadzali w placówkach oświatowych powiatu lubańskiego zajęcia, docierając do swoich szkół na rowerach. Naszą szkołę, która na powitanie Gości „przybrała leśną szatę” odwiedzili edukatorzy z Milicza i Chojnowa.

Zajęcia w klasach i w terenie bardzo podobały się dzieciom i młodzieży, a edukatorom na długo pozostaną w pamięci smaki ciast, kanapek, soków i innych leśnych smakołyków przygotowanych przez rodziców i uczniów. Program o lesie przygotowany przez uczniów klasy III,,a” oraz piękny wystrój szkoły nawiązujący do warstw lasu ukazały jak kochamy nasze piękne lasy i jak już wiele o nich wiemy. Leśnicy odjechali do Zamku Czocha na kolejne zajęcia, a my już tęsknimy i czekamy na kolejne spotkanie za rok.

 

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się w naszej szkole 2. września o godzinie 9.00. Zebraną w sali gimnastycznej społeczność uczniowską, rodziców oraz pracowników szkoły powitała pani dyrektor Renata Simińska. Szczególnie serdeczne słowa skierowała do najmłodszych, którzy zostali pasowani na uczniów Miejskiego Zespołu Szkół szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Do życzeń dołączyła się obecna na uroczystości Przewodnicząca Rady Miasta pani Janina Czaplińska oraz przewodniczący Małego Samorządu Filip Daszko.

Po zakończeniu części oficjalnej części uroczystości wszyscy uczniowie udali się do sal na spotkanie z wychowawcami.

Przed nami 10 miesięcy nauki i pracy oraz wycieczek, rajdów, spotkań z ciekawymi ludźmi, rozwijania pasji.