Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Świąt Wielkanocnych wypełnionych Nadzieją budzącej się do życia wiosny, Spokojem, Pogodą Ducha oraz wzajemną Życzliwością i Miłością życzy
 

Renata Simińska
Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół
w Świeradowie-Zdroju  wraz ze współpracownikami.

 

26 czerwca 2020 roku podczas uroczystej akademii w Miejskim Zespole Szkół nastąpiło przekazanie sztandaru  młodszym kolegom oraz wręczenie świadectw ukończenia szkoły klas 8a i 8b.

Zapraszamy do obejrzenia relacji 

Drodzy Uczniowie!

Rok szkolny powoli zbliża się ku końcowi. Za tydzień otrzymacie świadectwa. W tym roku z powodu obostrzeń sanitarnych spowodowanych epidemią uroczystość zakończenia zajęć będzie wyglądać inaczej niż zwykle.

26 czerwca 2020 roku na godzinę 9.00 zapraszamy wyłącznie uczniów klas 8a i 8b wraz z Rodzicami na boisko szkolne. Podczas uroczystej akademii nastąpi przekazanie sztandaru  młodszym kolegom oraz wręczenie świadectw ukończenia szkoły.

Proszę Was o przestrzeganie zasad sanitarnych takich jak podczas egzaminu ósmoklasisty, czyli m.in. założenie maseczki, zachowanie dystansu min.1,5 m, przestrzeganie higieny rąk oraz kaszlu.

Pozostałe klasy nie będą mogły w tym roku uczestniczyć w uroczystości. Zapraszamy  po odbiór świadectw wg zamieszczonego poniżej harmonogramu. Wychowawcy o podanej godzinie przekażą Wam świadectwa w jednym z 3 podanych punktów: A - dawne wejście przy sekretariacie,  B - wejście od strony DWD i nowego przedszkola, C- wejście główne do nowej części szkoły.

1A-1015 wejście A               1B -1015  wejście B

2A – 1030 wejście A            2B – 1030 wejście B

3A – 1045wejście A             3B – 1045 wejście B

4A – 1100 wejście A            5A -  1100 wejście B

5B – 1115 wejście A            5C -  1115 wejście B

 

6A - 1015 wejście C            6B – 1030 wejście C

6C – 1045 wejście C           7A – 1100 wejście C

7B – 1115 wejście C

 

Proszę o przestrzeganie ogólnie panujących zasad higieny oraz punktualności.

Renata Simińska

     W przyszłym tygodniu uczniowie ósmych klas przystąpią do egzaminu i zmierzą się nie tylko z zadaniami, ale także ze stresem. Co zrobić, aby stres nie zdominował naszych działań? Poniżej kilka wskazówek dla uczniów:

  • Zapewnijcie sobie ciszę i porządek w miejscu nauki.
  • Działanie jest jedną ze strategii radzenia sobie ze zbyt wysokim stresem - każde rozwiązane zadanie, przerobiony arkusz egzaminacyjny, czy zrealizowany temat buduje nasze poczucie wiary w siebie.
  • Skupcie się na zdobytej dotychczas wiedzy i utwalaniu wiadomości. Zaplanowanie powtórek pozwoli uniknąć chaosu i zdenerwowania. Należy też pamiętać o odpoczynku, o przerwach podczas powtórek. Warto ten odpoczynek spędzić aktywnie - iść na spacer, pojeździć na rowerze, zrobić coś, co lubimy, ale ważne jest, żeby spędzić ten czas w ruchu i aktywnie.
  • Mózg potrzebuje też snu, ponieważ właśnie wtedy zapisuje i utrwala informacje zdobyte w ciągu dnia.
  • Aby napięcie towarzyszące egzaminom spadło warto porozmawiać o swoich obawach z rodzicami.
  • Potraktujcie egzamin jako jedno z nowych doświadczeń, których wiele przed Wami. Istotne jest pozytywne myślenie, szukanie jasnej strony trudnej sytuacji, której przed jej wykonaniem być może trudno sprostać. Negatywne myślenie o tym, co ma się wydarzyć nie jest pomocne. Nastawcie się na sukces!

Ósmoklasiści trzymam za Was kciuki!

 Aneta Wośko, psycholog szkolny

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w zdalnych lekcjach nie zapominając przy tym o rozwijaniu swoich zainteresowań i uzdolnień. I tak np. Julia Rosołek wzięła udział w czwartej edycji konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych, zorganizowanego przez Wydawnictwo Nowa Era. Opowiadanie Julii znalazło się wśród 15 zwycięskich prac w kategorii klas V-VIII (na konkurs nadesłano ich 2.827) - w nagrodę opowiadanie znajdzie w ilustrowanym tomiku, który uzyska ogólnopolską dystrybucję i promocję (dochód ze sprzedaży książki trafi do fundacji działającej na rzecz zwierząt). Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich sukces, a szkoła otrzyma certyfikat „Szkoła wspierająca talenty”.

W konkursie plastycznym pt. „Astronomia jest ciekawa” Olgierd Fabiś zajął I miejsce, a Jan Małolepszy i Maria Mitkiewicz zostali nagrodzeni za wkład pracy i ciekawe rysunki.
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach wersji online. XII Konkurs Tańca Indywidualnego i Zespołowego „Żabie Pląsy” i XXII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na Żabią Nutę” - to propozycje na prezentacje uzdolnień.


Krótkie filmiki z nagranym tańcem, piosenką (soliści i duety) i z kartą zgłoszeniową podpisana przez rodzica należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Regulamin i karty zgłoszeniowe znajdziemy na stronie https://stacjakultury.swieradowzdroj.pl/2020/05/19/zabie-plasy-i-na-zabia-nute-w-wersji-online


Nie czekaj, tylko działaj!

 

Święta Polskiej Niezapominajki, który przypada 15 maja, w klasie 1b było wyjątkowe. Uczniowie poznali legendy o tym małym pięknym kwiatku, uczyli się piosenki pt. „ZAPOMINALSKA NIEZAPOMINAJKA”, wybrali się na bezkrwawe łowy do ogródków przydomowych i fotografowali kwiatki, z różnych źródeł czerpali wiedzę na temat niezabudki i rozwiązywali quiz niezapominajkowy.

Efektem całodniowych działań jest piękna galeria fotograficzna oraz dyplomy i nagrody dla: Zuzi, Julii, Dawida, Olgierda, Denisa i Michała  za zwycięstwo w konkursie.  

Nauka, zabawa, poznawanie przez doświadczanie to doskonała forma przyswajania wiedzy. 

 

„Selektywne zbieranie odpadów komunalnych przynosi szereg korzyści zarówno dla społeczeństwa, jak i środowiska. Odpowiednia segregacja przyczynia się do zmniejszenia ilości składowanych odpadów komunalnych. Segregując w prawidłowy sposób odpady, przyczyniamy się także do ograniczania nadmiernej eksploatacji surowców, zmniejszenia ich wydobycia oraz do wykorzystywania surowców wtórnych w produkcji. Ograniczając wytwarzanie odpadów oraz prawidłowo postępując z już powstałymi, mamy wpływ na wzrost czystości środowiska, w którym żyjemy.


Bezpośrednim efektem ekonomicznym dla każdego segregującego selektywnie odpady jest redukcja wydatków gospodarstw domowych wynikająca z tańszej opłaty za odbieranie odpadów selektywnie zebranych”.


Zachęcamy do segregacji odpadów i pomagania. W Miejskim Zespole Szkół prowadzimy zużytych baterii, z których dochód jest przeznaczony dla fundacji dobroczynnej („Fundacji dla Rodaka”), nakrętek plastikowych dla małego Kacperka na rehabilitację oraz puszek aluminiowych na zakup medali dla Wolontariuszy o wielkich bijących sercach.
Nakrętki, baterie i puszki zostawiamy pod daszkiem (wejście boczne od strony bloków). Osoby biorące udział w konkursie „Mistrz Recyklingu” proszone są o przekazywanie informacji z ilości zebranych rzeczy przez dziennik elektroniczny.

 

                     

 

 

Zdalne nauczanie to czas nauki, zabawy, rozwoju zainteresowań i uzdolnień oraz udziału w konkursach. Prace literackie Zofii Salawy oraz Nadii i Zoi Mularczyk awansowały do finału XXVII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”, organizowanego przez Radę Programową ds. Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK.

Wyniki poznamy pod koniec maja. Zosia Salawa, Zoja Mularczyk i Maria Mitkiewicz - to uczestniczki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Regionalnego „Poznajemy Źródła Historii I Kultury Naszego Regionu”. Dziewczęta napisały legendy z regionu promując Żabkę Kwisię, Zajęcznik, Smocza Jamę oraz walory Giebułtowa, a praca Marysi została wyróżniona. Agata Stonik, Aniela Pikiewicz, Gabriela i Joanna Jachimowskie, Zofia Salawa oraz Wiktoria Ołowska przygotowały prace plastyczne na VIII Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny ,,Polska, Jakiej Nie Znacie”.

„Izerska Łąka” zorganizowała konkurs na najciekawszy KOMIKS, czyli historię obrazkową o ŻABACH, w którym uczestniczyli: Filip Daszko, Oliwia Gładzik (wyróżnienie), Zofia Salawa (III miejsce), Maria Mitkiewicz (I miejsce), Borys, Nadia i Zoja Mularczykowie (II miejsce).

Uczniowie już przygotowali prace na konkurs pt. „Astronomia jest ciekawa”, na który należy dowolną techniką przygotować plakat do 5 maja do godz. 15.00. Zachęcamy do udziału, malowania, rysowania i wyklejania, a do zdobycia jest wiele atrakcyjnych nagród: koszulka NASA, kubki NASA, kosmiczne laboratorium – zabawka edukacyjna, książka „Marsjanin”, łańcuszki z Układem Słonecznym, łamigłówki. Nagrodzone prace oraz listę zwycięzców ogłosimy w „Notatniku Świeradowskim”.

W konkursie wielkanocnym pt. "Mój pomysł na Zajączka Wielkanocnego", zorganizowanym przez MBP "Izerka" Kacper Hutek zajął I miejsce, Patryk Podolski II, a Zuzanna Stachurska III miejsce.

 

Złość, smutek, strach, wstyd... - mieszanka emocji w czasie pandemii

W ostatnich tygodniach towarzyszą nam różne emocje, a ich przeżywanie jest trudne. Nagle pojawia się złość na skutek niezrealizowanych planów i zablokowanych dążeń. Smutek z powodu izolacji i ograniczenia kontaktów. Strach wynikający z niepewności o pracę. Wstyd z powodu braku sprzętu do zdalnej nauki lub pracy. Emocje, które kumulują się w nas mogą znaleźć ujście nagle. Nieumiejętne radzenie sobie z emocjami może przybierać różne formy: tłumienia, zahamowania lub agresji. Ważne, aby nauczyć się wyrażać je w taki sposób, żeby nie ranić innych. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że to my mamy wpływ na to jak reagujemy w sytuacjach wywołujących trudności. Pamiętajmy, że najważniejsza jest rozmowa. Odkładanie problemów na później powoduje, że pojawiają się reakcje nieadekwatne do sytuacji. Okazujmy troskę i zainteresowanie samopoczuciem najbliższych. Poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii i izolacji jest najistotniejsze, szczególnie dla dzieci. Nasze reakcje mają wpływ na sposób reagowania dzieci w różnych sytuacjach. 

Drodzy Rodzice, jeśli niepokoi Was zachowanie dziecka proszę o kontakt. 

Aneta Wośko, psycholog

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Różne maje bywały w szkole. Ten, który proponuję obejrzeć, to rok 2016. Razem z uczniami świętowaliśmy 225. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Nie możemy się spotkać na uroczystym apelu, więc powspominajmy. Świetnie było razem pracowac w plemerze. Niektorzy aktorzy już są absolwentami, inni wkrotce nimi zostaną. Operator kamery w tym roku bedzie zdawał maturę... Teraz w pełni dociera, jak ważne jest dbanie o archiwa!! Miłego oglądania. :)

Witajcie dzieciaki i rodzice! Wkrótce nasze narodowe święto - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 MAJA. Proponuję spędzić ją, klikając po Konstytucji. Na pewno sporo się z niej dowiecie. Autorką jest moja koleżanka Marta Goszczyńska. Pozdrawiam wszystkich. Agnieszka Całko

KLIKNIJ W OBRAZ MATEJKI :)

Drodzy Rodzice i Nauczyciele!


Różne myśli i emocje towarzyszą Wam w czasie pandemii. Informacje, które codziennie docierają do Was wywołują m.in. strach przed zachorowaniem. Może każdy z Was już odkrył sposoby radzenia sobie z nową sytuacją, które działają skutecznie. Przesyłam Wam tekst przygotowany przez moją koleżankę, psycholog. Niech wskazówki w nim zawarte będą pomocne jako "maseczka psychologiczna". Dbałość o swoje zdrowie jest jednocześnie troską o domowników, szczególnie dzieci, dla których poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne. 

 
Bądźmy razem!
Aneta Wośko, psycholog szkolny

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej przerwa w nauczaniu stacjonarnym została przedłużona do 24 maja bieżącego roku. Nauczanie na odległość będzie kontynuowane.

Ahoj dzieciaki!

23.kwietnia to Światowy Dzień Książki. Prosiłam więc klasę 6c, aby zrecenzowała swoją ulubioną książkę. Ale w formie filmiku, bo nie każdy lubi pisać... Przysłaliście mi kilkanaście prac. Nie przypuszczałam, że o ulubionej książce trzeba czytać z kartki... Wszystkie recenzje obejrzałam z ogromnym zainteresowaniem. Jeden z uczniów sfilmował się na tle swoich trofeów sportowych. Inny z kolei w ogrodzie przekrzykiwał ujadające psy sąsiada! Bardzo dziękuję za wszystkie prace. Dzięki nim widzę, że każdy ma książkę, którą lubi, może do niej wraca... W każdym razie w jakiś sposób książka zapadła Wam w  pamięc i w niej pozostanie na wiele lat. Oto lista zrecenzowanych ksiązęk.

            Na stronie chciałabym umieścić wszystkie filmiki, jednak nie jest to możliwe.

            Sporo o ksiązce "Wyspa Nim" możemy dowiedzieć się z recenzji Zosi Salawy. To prawdziwa, chcoć krótka, recenzja.  Jest autor, tytuł, garunek, krotkie streszcznie. I tajemnica... Taka powinna być recenzja! Poza tym autorka jest samodzielna, naturalna i odważna.

            Dużo pracy zdała sobie Julia Rosołek. Zastosowała różne rodzaje planów filmowych. Film w konwencji romazntycznej kręciła w plenerze. Widać, że przestudiowała arkana sztuki filmowej! Szkoda, że książka ta została wycofana z kanonu lektur. 

            Praca Antka Bały to w zasadzie słuchowisko. Dlaczego jest wartościowe?  Autor jest  naturalny, język zaś swobodny, niewymuszony. Ale to własnie jest ciekawe, prawda? Recenzja, szczególnie ta filmowa, cechuje się dużą swobodą języka, bo jej celem jest zachęcenie do przeczytania pozycji, np. na dobranoc młodszemu rodzeństwu.   

          

            Wspaniale, że czytacie. Sięgnijcie zatem po polecane przez Waszych kolegów pozycje. Nawet jeśli to lektura... :-)

Lyman Fran Braun "Czarnosksiężnik z krainy Oz"

Maleszka Andrzej "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło"

Molnar Ferenc "Chłopcy z Placu Broni"

 Orre Wendy "Wyspa Nim"

" O psie, ktory jeździł koleją"  2 osoby

 Witcher  Moony "Dziewczynka z Szóstego Księżyca"

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Czytelników!

Agnieszka Całko

 

Czy znacie taka aplikację Texting Story? W ostatnim tygodniu klasa 7b na języku polskim oswoiła ja z powodzeniem! Jest świetna do produkcji filmików. Poleciłam uczniom ułozenie dialogu między bohaterami “Balladyny”. Myślę, ze Juliusz Slowacki by sie nie obraził za tych kilka drobnych błędów... Gdybyscie chcieli w niej cos pisać, uważajcie: nie można juz ich poprawić! Zatem korzystajcie ze słBAllabyna ownika. Oto próbka ich pracy. Oceny były wysokie! Autorem tego filmiku jest Bartek Jednorowski z klasy 7b.

 

  

Od miesiąca uczymy się na odległość. Jest to niemałe wyzwanie, które wymaga zarówno od nauczycieli jak i uczniów poszukiwania różnych rozwiązań. Korzystamy z e-podręczników, platform edukacyjnych, podręczników, ćwiczeń, kart pracy, konsultacji z nauczycielami, ale przede wszystkim z nieocenionej pomocy rodziców. Klasa 2 b od początku pracuje metodą projektu tworząc indywidualne "Pamiętniki". Każdy uczeń dokumentuje wydarzenia dnia codziennego, które uważa za ważne. Uczymy się w ten sposób systematyczności, odpowiedzialności, a także utrwalamy już zdobyte umiejętności. Okazałą galerią prac z dumą się chwalimy.

Galeria na dysku google

 

 

Drogie Dzieci i Drodzy Rodzice!


zachęcamy do lektury oraz wysłuchania „Bajki o złym królu Korona Wirusie i Dobrej Kwarantannie”.


Autorką utworu jest Pani Dorota Bródka. Psycholog, terapeuta uzależnień, psychoterapeuta Gestalt, agile coach, fanka nowych mediów, nauczycielka jogi i anglistka, która po 15 latach życia w Poznaniu wyprowadziła się do Oslo, gdzie mieszka od roku. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła jej powrót do rodzinnej Warszawy.
Udało nam się skontaktować z Panią Dorotą, która zgodziła się, aby „Bajkę o złym królu Korona Wirusie i Dobrej Kwarantannie”, specjalnie dla uczniów Miejskiego Zespołu Szkół
w Świeradowie – Zdroju oraz ich rodzin, nagrali poznańscy aktorzy: Paula Głowacka i Mariusz Adamski.

Artyści z wielkim entuzjazmem zareagowali na propozycję przeczytania tego utworu dla Was.


Życzymy miłego czytania i słuchania!

Pedagog szkolny Oliwia Głowacka - Dańkowska


Link do książki w wersji elektronicznej jest TU 

  

Propozycje ćwiczeń z przyrządem nietypowym jakim jest kij. Pamiętaj aby wszystkie ćwiczenia wykonywać w obecności rodzica bądź opiekuna prawnego.

  


Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień to priorytet pracy naszej szkoły. Jednym ze sposobów jest udział w konkursach do udziału w których serdecznie zapraszamy:
1. Otwarty konkurs plastyczny dla najmłodszych w powiecie lubańskim pt. „Kwiaty i ich przyjaciele”. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i nauczania zintegrowanego i będzie rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: 5-6 lat i 7-9 lat. Indywidualna praca w formacie A3 powinna być samodzielna, ma ukazywać świat roślin kwiatowych żyjących w najbliższym otoczeniu dziecka i owadów je zapylających, a do jej wykonania pracy należy użyć materiałów plastycznych bez wykorzystania materiałów naturalnych: mech, kora, liście, zboża, makarony, kasze, ryż itp.
Termin dostarczania prac to 26.05.2020r.
Szczegółowy regulamin na stronie: www.rceeluban.pl


2. Kryzysowy Konkurs Fotografii Domowej "Za oknem 2020" organizowany przez Fundację Nowin Jeleniogórskich. Temat prac jest dowolny. Prace wykonane muszą być jednak bez wychodzenia z domu (miejsca aktualnego zamieszkania) przez ich autorów.
Konkurs prowadzony jest w dwóch głównych kategoriach: „Świat przez okno” oraz „Portret wewnętrzny”. W obu kategoriach chodzi o spojrzenie na najbliższe otoczenie i obecność w nim autorów fotografii. Można spojrzeć z domu i zarejestrować krajobraz widziany przez okno budynku, w którym przebywa fotografujący albo sportretować domowe wnętrze czy jego mieszkańców i w ten sposób zarejestrować obraz, jaki zobaczyć można zaglądając do wnętrza domu zza okna. Dla autorów, którzy opatrzą fotografie dowcipnym słowem wkomponowanym graficznie w obraz przewidziana jest dodatkowa kategoria specjalna "Memów zainfekowanych koronawirusem".
Prace wraz z czytelnie wypełnionymi kartami zgłoszenia (w postaci elektronicznej, skanu, bądź zdjęcia dokumentu) należy do 30.04.2020r. przesyłać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres Fundacji Nowin Jeleniogórskich: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegółowe informacje na temat konkursu: Fundacja Nowin Jeleniogórskich, ul. M. Skłodowskiej-Curie 13, 58-500 Jelenia Góra. tel. + 48 756424420, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.nj24.pl.


3. KONKURS PLASTYCZNY! „Astronomia jest ciekawa”
Format plakatu do wyboru: A3, A2, A1, A0
Plakat może być wykonany dowolną techniką: rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej, fotografii itp. I dostarczony do 10.04.2020 r. do Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka”.


4. KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI – wykonaj do 07.04.2020r. „żabawną” opowiastkę obrazkową i weź udział w konkursie na najciekawszy KOMIKS – czyli historię obrazkową o ŻABACH. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Gór i Pogórza Izerskiego wykonując prace w formacie A5, A4 lub B5; Komiks może być wykonany dowolną techniką: rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej, fotografii itp. Wymogiem jest, aby praca konkursowa zawierała minimalnie 3, a maksymalnie 10 stron. Informacje i regulaminy na stronie https://swieradowzdroj.pl/

Zapraszamy do udziału i artystycznego tworzenia

 Już z pewnością wiecie, że przerwa w uczęszczaniu dzieci do szkoły została decyzją Rządu wydłużona do Świąt Wielkanocnych. Jest to sytuacja nietypowa i z pewnością całkiem nowa dla nas wszystkich. Staramy się jak tylko możemy, by zorganizować naukę naszych uczniów w sposób efektywny, ale i możliwy do zrealizowania. Z jednej strony troska o umiejętności, z drugiej świadomość ograniczeń takich jak choćby zmęczenie dzieci, trudność zadań, którą niełatwo na odległość ocenić czy brak możliwości sprzętowych. To niełatwe zadanie, bo wiele dodatkowych obowiązków spadło na Wasze barki.

W tym czasie nie ma możliwości, by prowadzić edukację w ustalonym do tej pory porządku. Nie mamy też możliwości, by prowadzić w 100% zdalne nauczanie. Z niektórych treści musimy zrezygnować lub przełożyć je na późniejszy czas. Szczególną opieką chcemy otoczyć ósmoklasistów, których czeka egzamin. Stąd bardzo ważna jest Ich aktywność i Wasze troskliwe spojrzenie. Wspólnie z nauczycielami ustaliliśmy sposób działania, który będziemy modyfikować i udoskonalać w razie potrzeby. Musimy mieć od Was, Drodzy Rodzice, informację jak nasze wysiłki są odbierane. Stąd bardzo ważny jest kontakt z nauczycielem prowadzącym, który jest w stanie dostosować materiał do możliwości ucznia. Zgłaszajcie więc swoje uwagi te pozytywne i negatywne nauczycielom. Pedagog i psycholog szkolny przygotowały krótką ankietę, która pozwoli nam lepiej rozpoznać potrzeby Wasze i Uczniów. Poświęćcie chwilkę na jej wypełnienie.

Wszyscy otrzymacie za pomocą dziennika elektronicznego służbowe adresy mailowe nauczycieli, gdyby była potrzeba kontaktu poza dziennikiem. Wszelkie prace i tematy będą zapisywane w module ”zadania domowe”, ewentualne doprecyzowane w wiadomościach. Nauczyciele będą informować Was o zasadach i sposobie oceniania oraz o postępach dzieci.

Koniecznie zwróćcie uwagę na wypoczynek dzieci. Niech wykorzystają ten czas na realizację zainteresowań i talentów oraz wspólny czas z rodziną. Polecam, wraz z Kołem Medialnym, zabawę w „Mistrza Aktywności Domowej” oraz zestaw ćwiczeń fizycznych. Informacji szukajcie na naszej stronie.

 

W razie potrzeby piszcie, odpowiem na wszelkie nurtujące Was pytania

Dajmy o siebie i innych

Renata Simińska

Dyrektor MZS

 

Pierwsze prace z techniki z modelarstwa kartonowego, w którym głównym surowcem jest papier i klej. Oto pierwsze wyniki Waszej pracy. Zdjęcia modeli, jak dotąd, udostępnili Jaś, Nadia, Błażej, Adaś, Zuzia, Igor, Daniel i Michelle.


Zadanie proste w szkole – w domu wymaga samodzielności i „koronkowej” cierpliwości.