Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Drugi tydzień był nie mniej atrakcyjny niż pierwszy. Doskonaliliśmy refleks i zręczność podczas gry w kręgle. Uczestniczyliśmy w zajęciach przyrodniczych, poznając tajemnice życia gryzoni. Mieliśmy okazję własnoręcznie wypalać pirografem w drewnie podczas wizyty w Nadleśnictwie. Odwiedziliśmy Czarci Młyn, w którym obejrzeliśmy jak kiedyś funkcjonował młyn napędzany kołem zasilanym przez wodę, na Izerskiej Łące zaś zgłębiliśmy tajniki Kosmosu. Tydzień zakończyliśmy seansem „Tajni i fajni” w Kinie Helios w Jeleniej Górze. Ferie za nami, teraz czas na zdobywanie wiedzy, doświadczenia i umiejętności podczas lekcji przedmiotowych, zajęć rozwijających, sportowych i innych.

Więcej informacji z życia Świetlicy znajduję się na profilu FB.

 

 

Pierwszy tydzień ferii za nami, a wraz za nim mnóstwo atrakcji. Zdobiliśmy pierniki z Panią Izabelą, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i niezwykłych rzeczy z życia sów i nie tylko podczas wizyty pana Jakuba. Kodowanie i programowanie, a zwłaszcza aplikacja Quiver dostarczyła nam wielu emocji, natomiast basen dał sporą dawkę relaksu i zabawy. Tydzień zakończyliśmy niezwykle twórczo, a walentynkowe niespodzianki sprawiły bliskim wiele radości. Przed nami kolejne dni pełne wrażeń.

Zawsze aktualne informacje z życia naszej Świetlicy znajdują się na profilu FB.

 

Pierwszy dzień ferii rozpoczął się bardzo słodko. Odwiedziła nas Pani Izabela z Pracowni piernikowej. Wszyscy z zapałem ozdabiali pierniczki, a i kształty były na czasie: bałwanek, śnieżynka no i oczywiście serduszko z okazji zbliżających się Walentynek. W międzyczasie budowaliśmy miniaturę Koloseum, nad budową którego Wojtek sprawował pilny nadzór J. Jutro kolejny dzień feryjnych atrakcji.

 

Od 21 czerwca 2019r., po raz kolejny, w ramach Świetlicy Środowiskowej „Ul” - zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły.
Spotkania były bardzo zróżnicowane i odpowiadające zainteresowaniom dzieci. Poprzez wycieczki piesze, zawody i zabawy sportowe, zabawy w parku, podchody po mieście, basen w Aquaparku Interferii – po spotkania z leśniczym (p. Kasią Męciną), wyjazdami na wycieczki („Wioska Lapońska”, „Ogród Japoński” w Przesiece, wycieczka rowerowa – „Tom-Sport”) i warsztaty, na które dojeżdżaliśmy bezpłatną komunikacją miejską („Szklana Kuźnia” w Wolimierzu, „Izerska Łąka” w Czerniawie).
Dużą atrakcją były urozmaicone obiady, z których korzystaliśmy w lokalnych restauracjach: w „Świerkowej Karczmie”, „Piwniczce u Wioli”, „Na Zajęcznik”, „La Gondoli”, „Kuźni Smaków” i  „Skalniku”. Kilkakrotnie gotowaliśmy sobie sami, poznając wiele zdrowych i smacznych potraw, jak np. łazanki czy naleśniki z owocami z lasu i ogrodu.
To nie koniec atrakcji… Zajęcia trwają do 9 sierpnia 2019r. i na pewno niejedno ciekawe wydarzenie jeszcze przed uczestnikami.
Tyle wydarzyło się w przeciągu trzech pierwszych tygodni, kiedy współpracowałam z Paniami: Nicolettą Dzierżęgą oraz Beatą Kremer, którym bardzo serdecznie dziękuję! A Dzieciom i Młodzieży -  za wspaniałą postawę radości, życzliwości oraz chęci poznania tego, co było im prezentowane i proponowane do uczestnictwa.
 
                                                                                                            Beata Bielak
 
 

Ferie, ferie i po feriach. W drugim tygodniu na dzieci znów czekało mnóstwo atrakcji i zabawy. Zajęcia rozpoczęły od wizyty w Aquaparku - takie poniedziałki lubią wszyscy! Po wodnych szaleństwach obiad w Świerkowej Karczmie smakował wyśmienicie. Kolejny dzień dał dzieciom możliwość wykazania się kreatywnością na warsztatach malowania na szkle, a dokładniej na ceramicznych kaflach - taką atrakcję zapewniła Pani Magda ze "Szklanej Kuźni" z Wolimierza. Mimo, że za oknami śniegu pod dostatkiem podczas środowych zajęć dzieci poznały metodę wyrabiania sztucznego śniegu i choć bałaganu było sporo, zabawa była świetna! Czwartek, równie aktywny był "dniem myśliwego". Razem z Panem Januszem Harbul tropiliśmy ślady leśnej zwierzyny. Dzieci poznały gatunki izerskiej fauny i flory oraz możliwości dokarmiania zwierząt zimą. W piątek zakończyliśmy feryjne zajęcia w ramach świetlicy środowiskowej Ul zabawą i konkursami. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek w nagrodę za wytrwałość, zaangażowanie, kreatywność i dobry humor. Myślę, że wszyscy zapamiętamy ten czas nie tylko jako świetną zabawę, ale też naukę w sympatycznej i kreatywnej formie.

Ferie zimowe w pełni, a wraz z nimi zajęcia w ramach świetlicy środowiskowej "Ul". Każdego dnia w minionym tygodniu uczestnicy brali udział w różnorodnych zajęciach artystycznych oraz sportowych, wykorzystujących ich kreatywność i zainteresowania. Dzieci wykonały maski karnawałowe, udały się do Aquaparku, gdzie radości nie było końca, doświadczyły, jak to jest malować stopą i nosem na foli-streczu. Odbyły się również warsztaty piernikowe, które cieszą się ogromnym entuzjazmem dzieci oraz zimowe szaleństwo w parku z konkursem śniegowych figur. Smaczne posiłki serwował DWD, Świerkowa Karczma oraz restauracja Pod słoikiem. Przed nami kolejny tydzień atrakcji i dobrej zabawy!