Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach, zawodach sportowych osiągając wysokie lokaty:
Eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego Filip Daszko II miejsce Kamil Pudło

VII Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Regionalny „Poznajemy Źródła Historii i Kultury Naszego Regionu” „Człowiek ważny dla naszej ziemi” I miejsce Zofia Salawa wyróżnienie Justyna i Wojciech Lonycz.

KONKURS WIEDZY OCHRONY ŚRODOWISKA pt. „Współczesna misja to mniejsza niska emisja. NIE DLA SMOGU” etap powiatowy – II miejsce Mularczyk Borys, Różycki Michał, Maja Szutkowska w kategorii klas I-III i II miejsce Kamila Zglińska, Agata Szaniawska i Julia Skoczylas w kategorii klas VIII i gim.

Konkurs Recytatorski O pióro Burmistrza Świeradowa-Zdroju „KIEDY MYŚLĘ OJCZYZNA” – Pióro Burmistrza otrzymała Kamila Zglińska, Piotr Bradeli zajął I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych, Zofia Salawa I miejsce w kategorii poezji śpiewanej, w klasach IV-VIII Wiktoria Ołowska zajęła II miejsce, a Julia Wójtów III, klasy edukacji wczesnoszkolnej reprezentował Marcel Kępiński, który zajął I miejsce, a Emilia Matacz wyróżnienie.

XI Szkolny Konkurs Tańca Indywidualnego i Zespołowego „Żabi Pląs” – klasy młodsze: Kategoria soliści: I miejsce Chajęcka Wiktoria III miejsce Olszewska Julia Kategoria zespoły: Czukiewska Anastazja i Maciejewska Jagoda II miejsce Nina Sokołowska, Zofia Krzcot, Maroń Blanka, Lorek Kinga III miejsce Natalia Rutkowska i Łynsza Agata klasy starsze: Kategoria solistów: I miejsce Fura Vanessa II miejsce Drobna Gabriela Kategoria zespoły: I miejsce Salawa Zofia, Mularczyk Nadia i Komnacka Kornelia II miejsce Rosołek Julia, Szaniawski Jacek i Bała Antoni III miejsce Ołowska Wiktoria i Chmielowska Karolina

X rodzinny konkurs pod hasłem Mój pomysł na Palmę Wielkanocną 2018 SUPER PALMA – Wiktoria Chajęcka kategoria – Akcenty ludowe (wysokie) I miejsce – Różycki Michał II miejsce Wasilewska Antonina kategoria – Akcenty ludowe (niskie) III miejsce – Wawrzyniak Naomie kategoria – kunszt, precyzja, bogactwo technik (palmy wysokie) I miejsce Feliński Dominik kategoria – kunszt, precyzja, bogactwo technik (palmy niskie) I miejsce – Maroń Blanka, Kępiński Marcel II miejsce Dominik Adam

VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego II miejsce etapie powiatowym Jagoda Śnieżek

Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy do rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień.

 

27.03.2019r. w naszej szkole odbył się XI Konkurs Tańca Indywidualnego i Zespołowego „Żabie Pląsy”. Podczas konkursu można było podziwiać występy taneczne w stylu dowolnym, które oceniało profesjonalne jury w składzie: Adrian Mleczek ze swoją Partnerką ze Szkoły Tańca Dream Dance Academy.
Jury uwzględniając takie aspekty tańca jak: choreografia, dynamika, technika, mimika, jak również ogólne wrażenie artystyczne przyznało dyplomy w poszczególnych kategoriach:
Soliści: Vanessa Fura i Wiktoria Chajęcka I miejsce Gabriela Drobna II miejsce Julia Olszewska III miejsce Zespoły grupa młodsza: I miejsce Anastazja Czukiewska i Jagoda Maciejewska II miejsce Nina Sokołowska i Zofia Krzcot III miejsce Natalia Rutkowska i Agata Łynsza Grupa starsza: I miejsce Nadia Mularczyk, Zofia Salawa i Kornelia Komnacka II miejsce Julia Rosołek, Jacek Szaniawski i Antoni Bała III miejsce Wiktoria Ołowska i Karolina Chmielowska.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych pokazów tanecznych i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień.

22 marca, w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: "Moja Niepodległa mała i duża Ojczyzna". Po przywitaniu wszystkich przez p. dyrektor Renatę Simińską, która wlała otuchę w serca występujących, rozpoczęła się uczta duchowa. 17 uczniów z klas I - III, wybranych po eliminacjach klasowych, prezentowało wiersze naszych rodzimych poetów, opowiadających o pięknie Polski.
Poziom był bardzo wysoki. Każdy z prezentowanych utworów był tak recytowany, że niejednokrotnie dochodziło do wzruszeń. Na koniec uczestnicy otrzymali owację na stojąco od tych, którzy ich oglądali i słuchali. 
Dziękuję wszystkim za dostarczenie tylu pozytywnych uczuć, a Paniom z edukacji wczesnoszkolnej oraz rodzicom uczniów, za pomoc w przygotowaniu dzieci.
Organizator konkursu: Beata Bielak

Protokół
z przebiegu Szkolnego Konkursu Recytatorskiego
p. h. „Moja Nieodległa mała i duża Ojczyzna”

Jury w składzie: Przewodnicząca: Beata Bielak
Członkowie: Lidia Guzińska, Izabela Salawa, Danuta Wiatr, Teresa Fierkowicz,
Grażyna Kasprzak, Joanna Kuratnik – Sawicz
Uczniowie wyłonieni z etapów klasowych, biorący udział recytacjach przed publicznością klas I – III, otrzymali następującą ilość punktów:
Marcel Kępiński – Grand Prix (będzie reprezentował naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Lubaniu 9 IV 2019r.)
I m. Filip Daszko 30 pkt.
II m. Krzysztof Sobierański 28,5 pkt.
II m. Naomie Wawrzyniak 28,5 pkt.
III m. Emila Matacz 28 pkt.
III m. Lena Sawicz 28 pkt.
III m. Maja Szutkowska 28 pkt.
IV m. Wiktoria Chajęcka 27,5 pkt.
V m. Borys Mularczyk 26,5 pkt.
VI m. Natalia Rutkowska 26 pkt.
VII m. Aurelia Wasilczenko 25,5 pkt.
VIII m. Justyna Marcinowska 24,5 pkt.
IX m. Konrad Jaskułowski 24 pkt.
X m. Igor Sobolewski 23 pkt.
X m. Lena Szczęsna 23 pkt.
XI m. Lena Łuczak 21,5 pkt.
XII m. Nina Sokołowska 21 pkt.
Jak widać po punktacji - rywalizacja była bardzo wyrównana.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za przygotowanie, udział oraz patriotyczne świadectwo.

SKKT PTTK „Świeradowskie Orły”, działające w Miejskim Zespole Szkół, w dniu 23.03.2019r. było organizatorem etapu międzypowiatowego XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lubańskiego pana Walerego Czarneckiego. Konkurs to największe przedsięwzięcie z zakresu szkolnej turystyki edukacyjnej o charakterze cyklicznym i całorocznym, organizowane przez PTTK na terenie całego kraju oraz najbardziej prestiżowa impreza turystyczna, adresowaną do dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce.
W eliminacjach wzięło udział jedenaście zespołów, w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, których celem był awans do etapu wojewódzkiego.
Uczestnicy rozwiązywali test, rozpoznawali rośliny i zabytki, wykazywali się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy oraz pokonywali rowerowy tor przeszkód.
Sędziowie skrupulatnie liczyli punkty i w obecności zaproszonych Gości wręczyli nagrody i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubaniu następującym osobom:
Katarzyna Salawa i Oliwia Olkowska - I miejsce w Indywidualnym Konkursie Odznak, Zofia Salawa, Maria Mitkiewicz i Jacek Szaniawski - I miejsce w Indywidualnym Konkursie Pierwszej Pomocy, Szymon Półtorak, Katarzyna Salawa - I miejsce, Iga Jurczak, Julia Skoczylas i Dominik Adam - II miejsce w Indywidualnym Konkursie Wiedzy, Katarzyna Salawa, Julia Skoczylas - I miejsce, Karolina Kuchciak, Alicja Jaskułowska, Ewelina Prusiewicz - II miejsce w Indywidualnym Konkursie Rozpoznawania Zabytków, Karolina Kuchciak, Alicja Jaskułowska i Ewelina Prusiewicz – I miejsce, Olkowska Oliwia, Zoja Mularczyk i Nadia Mularczyk - II miejsce w Indywidualnym Konkursie Rozpoznawania Roślin, Michał Milewski - I miejsce w Indywidualnym Konkursie Rowerowym.
Wyniki drużynowe:
SP I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego: Iga Jurczak, Szymon Półtorak i Hanna Rutkowska II miejsce Arkadiusz Kluczyński, Nina Markowska i Agata Szaniawska III miejsce Tymon Żyłkiewicz, Michał Milewski i Kajetan Rutkowski IV miejsce Zofia Salawa, Maria Mitkiewicz, Jacek Szaniawski
Gim:
I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego: Katarzyna Salawa i Julia Skoczylas II miejsce Karolina Kuchciak, Alicja Jaskułowska, Ewelina Prusiewicz III miejsce Katarzyna Burawska, Kamila Zglińska i Aleksander Hryńko.
Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc i zaangażowanie: Staroście Powiatu Lubańskiego panu Waleremu Czarneckiemu, Radnej Powiatowej pani Iwonie Korzeniowskiej-Wojsa, Dyrektorowi MZS pani Renacie Simińskiej, Przewodniczacej Rady Miasta pani Janinie Czaplińskiej, sędziom konkurencji: paniom: Izabeli Salawie, Monice Różalskiej, Bogusławie Franckiewicz, Grażynie Dering, Marii Salawie oraz panom: Tomaszowi Mitkiewiczowi, Pawłowi Mikołajczakowi, Oliwerowi Stelmaszczykowi, Maksymilianowi Kobusińskiemu, Kacprowi Stelmaszczykowi, Florianowi Bigusowi i Dominikowi Adamowi, dzięki którym impreza została sprawnie przeprowadzona.

POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
„PASJE MIESZKAŃCÓW POWIATU LUBAŃSKIEGO”
TYLKO DO 1 KWIETNIA  /SALA NR 13/


Regulamin konkursu znajduje się na stronie


PCE LUBAŃ W ZAKŁADCE WSPIERANIE UZDOLNIEŃ

2.04.2019 r. odbędą się eliminacje szkolne XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego klas IV-VII „Mistrz Ortografii 2018/2019” . Zwycięzca szkolnych eliminacji będzie reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 07.05.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Olszynie. Zapisy w sali 37 u pani Ewy Kapszewicz. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Ewa Kapszewicz

Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK "Świeradowskie Orły" zaprasza do udziału w eliminacjach międzypowiatowych XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego pod patronatem honorowych Starosty Powiatu Lubańskiego pana Walerego Czarneckiego. Impreza odbędzie się 23.03.2019r. w MZS w Świeradowie-Zdroju.
W czasie eliminacji zostaną przeprowadzone następujące konkurencję: test wiedzy, samarytanka, turystyczne ABC – praktyczny sprawdzian umiejętności przydatnych turyście (rozpoznawanie roślin i zabytków Dolnego Ślaska), turystyczny rower i ocena uprawnień i odznak turystycznych PTTK.
Szczegółowe informacje i zapisy trzyosobowych zespołów do 20.03.2019r. w sali nr 12.

Dnia 22 III 2019 roku, w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju, odbędzie Szkolny Konkurs Recytatorski klas I – III, w czasie którego uczniowie będą prezentować wiersze o tematyce patriotycznej. Spośród uczestników zostanie wyłoniony reprezentant naszej szkoły, który pojedzie na Powiatowy Konkurs Recytatorski w Lubaniu.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Organizator konkursu na etapie szkolnym: Beata Bielak

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy propagowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.


Tegoroczne eliminacje gminne, przygotowane i przeprowadzone przez Prezesa OSP w Świeradowie-Zdroju druha Tadeusza Bakę, odbyły się 28.02.2019r. w Miejskim Zespole Szkół., a rywalizowało w nich dwudziestu dziewięciu uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Po części pisemnej tj. rozwiązaniu testu najlepsi uczniowie odpowiadali na pytania ustne i w ten sposób wyłoniono zwycięzców.
W kategorii najmłodszej pierwsze miejsce zajął Filip Daszko, drugie Florian Bigus, a trzecie Lena Łuczak. W kategorii młodszej największą wiedzą wykazał się Kamil Pudło, drugie miejsce zajął Jacek Szaniawski, a trzecie Agata Szaniawska. Liderami najstarszej grupy zostali: Marta Syrewicz pierwsze miejsce, Wiktoria Sładek drugie i Łukasz Grzelak zajął trzecią lokatę.


Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej z kategorii automatycznie przechodzą do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej, który zostanie przeprowadzony w drugiej połowie marca w Leśnej, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 09.03.2019r. w CEE „Izerska Łąka” podczas Zebrania Sprawozdawczego OSP w Świeradowie-Zdroju.
Gratulujemy uczestnikom wiedzy, a Organizatorom perfekcyjnie przeprowadzonych eliminacji w przyjaznej i bezstresowej atmosferze.

 

Dnia 21 listopada 2018 r. jury w składzie: Anna Sokół, Agnieszka Mazurkiewicz i Barbara Polańska dokonały oceny prac konkursowych, których łącznie wpłynęło 28. Zgodnie z regulaminem, komisja konkursowa oceniała prace według czterech kryteriów: pomysłowość, oryginalność, estetyka wykonania, zgodność pracy z tematem przewodnim.Komisja dokonała następującego rozstrzygnięcia:


I miejsce – Lena Łuczak kl. 2a
II miejsce – Nina Sokołowska, kl. 1b
III miejsce – Mateusz Maksymowicz, kl. 1a Mikołaj Polak, kl. 2a


Dnia 22 listopada 2018 r. w Bibliotece Szkolnej nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy. Gratulacje!!!
M. Podolska

Prace, które uczniowie wykonali  na konkurs: "Kto Ty jesteś? Symbole narodowe" - już można podziwiać na parterze w szkole !!!

W czwartek uczniowie szkoły podstawowej zostali zaproszeni na urodziny Marii Skłodowskiej- Curie, patronki naszej szkoły. Klasa 8a wraz z wychowawcą przygotowała szereg zabaw, które prócz uśmiechu na twarzach uczestników imprezy miały na celu przybliżenie sylwetki uczonej.

Każda drużyna otrzymała zestaw urodzinowych niespodzianek: rymowany quest, kapsułę czasu oraz życiorys Marii Skłodowskiej-Curie, wymagający uporządkowania. Zaproponowane zabawy spotkały się z dużym entuzjazmem. A zapał, z jakim poszczególne zagadki były rozwiązywane, był tym większy, że na zwycięzców czekały przepyszne torty oraz słodkie medale.


I tak w rywalizacji klas 1-3 ex aequo 1 miejsce zajęły klasy 1a oraz 3 a, a w rywalizacji klas 4-7 największymi znawcami sylwetki wybitnej Polki okazali się uczniowie klasy 7b.
Przepyszne torty upiekł Arkadiusz Kluczyński, smakowite kruche medale zaś upiekła Olga Sicińska.


W tym miejscu serdecznie dziękuję moim wychowankom – uczniom klasy 8 a, którzy niestrudzenie od pięciu lat, czyli odkąd jesteśmy razem, zapraszają do wspólnego świętowania urodzin patronki naszej szkoły, okrzykniętej najbardziej wpływową kobietą w historii przez magazyn BBC History.

Dnia 25 października 2018 r. w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie –Zdroju odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „Kiedy myślę – Ojczyzna”. Zgodnie z regulaminem uczniowie byli oceniani czterech kategoriach wiekowych:

 

Miejsca w poszczególnych kategoriach:
I. Kategoria klasy I – III
1. Krzysztof Sobierański kl.3a („Warszawa” J. Tuwim)
2. Florian Bigus kl.2a („Twój dom” W. Chotomska)
3. Borys Mularczyk 3a („Co tu zrobić z tą ojczyzną” J. Lepiorz)

Czytaj więcej: Kiedy myślę – Ojczyzna

Dnia 20.10.2018r., na dolnej stacji kolei gondolowej, odbyło się XXI Miejskie Święto Latawca „Żabie Loty” i XI Rodzinny Konkursu Latawca Świeradów – Zdrój 2018, w który wzięło udział jedenaście rodzin. Cztery latawce skrzynkowe i siedem płaskich, z obowiązkowym logo żabki, oceniło jury pod względem wyglądu, wysokości oraz długości lotu i ogłosiło następujące wyniki:


Wygląd latawce płaskie: I m. Gruszecka Amelia II m. Plitt Mateusz i Michał III m. Nina i Maciej Sokołowscy


Wygląd latawce skrzynkowe: I m. Blanka Maroń II m. Emilka Gładzik III m. Adam Górczyński i Kacper Gruszecki


LOTY: latawce płaski: I m. Nina i Maciej Sokołowscy II m. Amelia Gruszecka III m. Mateusz Maksymowicz


LOTY latawce skrzynkowe: I m. Emilia Gładzik II m. Adam Górczyński III m. Kacper Gruszecki.


Organizatorzy XXI Gminnego Rodzinnego Konkursu Latawca serdecznie dziękują Uczestnikom i ich Rodzicom, Dziadkom, Krewnym, za udział w zabawie oraz Miastu Świeradów-Zdrój, SKI&SUN Świeradów, paniom: Katarzynie Łozińskiej, Danucie Erling, Iwonie Korzeniowskiej-Wojsie za sfinansowanie zakupu nagród oraz wolontariuszem Sebastianowi Łozińskiemu, Ewelinie Prusiewicz, Zuzannie Polańskiej, Julii Moj i Arkadiuszowi Kluczyńskiemu za pomoc w organizacji Imprezy.

 

T.F. i G.K.

 

 

Czytaj więcej: „Żabie Loty” i XI Rodzinny Konkursu Latawca Świeradów – Zdrój 2018