Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

W dniu 07.03.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział konkursie językowym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. Do półfinału z języka angielskiego zakwalifikowali się Antonia Lita, Aleksander Trzewiczek, Agata Matwiejczuk, Kacper Mandrak oraz Jagoda Śnieżek, która niestety nie mogła wziąć w nim udziału, ponieważ przygotowywała się do finału zDolnego Ślązaczka.  Z języka niemieckiego do drugiego etapu przeszli Marcel Jurkiewicz i Jakub Olszewski. 

Jak co roku, uczniowie przystąpili do części pisemnej, po której zostali wyłonieni finaliści, którzy w trzecim etapie musieli przedstawić  wcześniej przygotowaną prezentację na wybrany temat.   W finale udział wziął  Kuba, który zajął 3 miejsce.  

Dzień konkursu został urozmaicony o różne zajęcia i warsztaty dla uczestników. Uczniowie mogli obejrzeć szkołę z perspektywy licealistów uczęszczających do tej placówki i zapoznać się z ofertą edukacyjną i kulturalną na kolejny rok szkolny. Dzień dodatkowo umiliły nam spotkania z naszymi absolwentami, którzy wybrali tą szkołę.

Głównym sponsorem nagród w konkursie był absolwent Liceum Ogólnokształcącego, pan Michał Niemirski, natomiast fotorelację wykonał pan Wojciech Balik. 

Małgorzata Rojek

 

Pin It