Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Filtr
 • Oficjalnie 22 czerwca przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2017/2018 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki otrzymali stypendia i nagrody Burmistrza Miasta Świeradowa-Zdroju oraz Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół, a także świadectwa z barwami narodowymi.

  Pora schować plecaki, odłożyć książki. Zacznijmy cieszyć się wakacjami - czasem wypoczynku, wycieczek i wypraw w nieznane! Radujcie się zachłannie wakacjami, abyście we wrześniu wrócili do szkoły naładowani zapałem i energią do poznawania świata.

  Dziękujemy wszystkim za ten rok szkolny. 

  Życzymy miłego odpoczynku i do zobaczenia po wakacjach!

  Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  Pin It
 •  

  UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO KLAS II-III GIMNAZJUM ODBĘDZIE SIĘ 22.06.2018r. (PIĄTEK) O GODZ. 8,30  W MIEJSKIM ZESPOLE SZKÓŁ W ŚWIERADOWIE-ZDROJU. 

   

  UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

  KLAS IV-VII ODBĘDZIE SIĘ 22.06.2018r.(PIĄTEK) O GODZ. 9,30 

  KLAS I-III O GODZ. 1030  W MIEJSKIM ZESPOLE SZKÓŁW ŚWIERADOWIE-ZDROJU.

   

  ODJAZD Z WOLIMIERZA I RĘBISZOWA O GODZ. 7,50- POWRÓT OK. GODZ. 11,30

  Pin It
 • „To był najlepszy poniedziałek”, Warto być prymusem”, „To był super wyjazd” – to tylko niektóre komentarze uczestników wycieczki dla najlepszych uczniów naszej szkoły do Szklarskiej Poręby. Dzięki wysiłkom Rady Rodziców, która sfinansowała cały wyjazd, wszyscy bawili się doskonale.  Klasy młodsze poznały atrakcje  Dinoparku. Uczniowie klas starszych mogli wyszaleć się w parku rozrywki. Oto krótka fotorelacja z wycieczki:

   

  Pin It
 • Zielona szkoła jest formą edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Spełnia określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne, a uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce i dlatego wychowawcy klas: Ia, IIa, IIIb, IVb, a i c zorganizowali w dniach 11-16.06.2018r. grupie 72. osób pobyt w Karpaczu pod hasłem „Odkrywamy Małą Ojczyznę”. 

  Dzięki licznym wycieczkom, spacerom, zwiedzaniu obiektów muzealnych, zajęciom edukacyjnym, artystycznym, czytelniczym, warsztatom uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody, ciekawostek architektury i pięknych zakątków Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania.

  Wszyscy uczestnicy zdali egzamin z samodzielności, umiejętności współpracy w grupie, wykazali się kondycją (weszli na najwyższy szczyt Sudetów oraz pokonali trasę z Karpacza do Miłkowa wędrując na zajęcia w „Cyrklandzie”), pomysłowością, a w dwóch ostatnich dniach wzięli udział w XXXIV Piechowickim Rajdzie Dziatwy Szkolnej „Piechotka 2018” popisując się bogatą wiedzą o regionie oraz zdolnościami teatralnymi i wokalnymi. 

  Serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom dzięki, którym wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Kopę świetnie bawiliśmy się przez sześć dni na zielonej szkole i już planujemy kolejny wyjazd w nowym roku szkolnym.

   

   

  Pin It
 • Pin It
 • Po raz 18 spotkali się  12 czerwca 2018 roku najlepsi uczniowie powiatu lubańskiego wraz ze swoimi rodzicami, nauczycielami oraz dyrektorami szkół na uroczystej Gali  Laureatów konkursów przedmiotowych.  Wśród najzdolniejszych znalazła się trójka uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie- Zdroju: Jagoda Śnieżek- laureatka etapu wojewódzkiego zDolnegoŚlązaczka z języka angielskiego ( nauczyciel: p. Monika Różalska) oraz etapu powiatowego Konkursu Ortograficznego ( nauczyciel: p. Ewa Kapszewicz) , Maja Piotrowiak- laureatka etapu powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych( nauczyciel: p. Monika Różalska) oraz Jakub Olszewski- laureat Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów ( nauczyciel: p. Arleta Wolanin).           Podziękowania p. dyrektor Renacie Simińskiej oraz nauczycielom za  wsparcie w  organizacji konkursów na terenie szkoły złożył starosta lubański p. Walery Czarnecki oraz dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji w Lubaniu p. Anna  Adamska.

  Pin It
 • W dniach 4-9 czerwca odbyła się „ Zielona Szkoła” w Mrzeżynie. Wzięli w niej udział  głównie uczniowie klas 3a i 3c, lecz nie zabrakło też reprezentacji z klas 3b i 4c. Wszystkimi dzielnie opiekowały  się panie Beata Bielak, Lidia Guzińska i pan Jacek Simiński. Pomysł zorganizowania wyjazdu nad morze był „ strzałem w dziesiątkę”. Codziennie  dzieci korzystały z mnóstwa atrakcji, a przede wszystkim piasku, wody, plaży. Wieczorem podziwiały cudowne zachody słońca. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z morzem.  Mrzeżyno oczarowało nas odnowionym portem, rabatami kwiatów, alejami spacerowymi i piękną pogodą. Zwiedziliśmy Kołobrzeg , bawiliśmy się z Piratem, spacerowaliśmy po molo, starówce i parku zdrojowym. Mogliśmy także zobaczyć latarnię morską w Niechorzu, ruiny kościoła w Trzęsaczu i Muzeum Multimedialne, promenadę i molo w Międzyzdrojach , Jezioro Turkusowe w Wolińskim Parku Narodowym. Dzieciom bardzo  podobały się atrakcje w ramach   programu „ Dziki Zachód Show” w Zieleniewie i Park Wieloryba w Rewalu. Nie zabrakło też czasu na plażowanie, zabawy w piasku, jazdę na rolkach czy turnieje sportowe. Była to nie tylko „Zielona szkoła”, ale też szkoła życia – z dala od domu, mamy i taty. Nieraz trzeba było się zmierzyć z łóżkiem, które nie chciało się samo pościelić, tacą z obiadem, śmieciami w plecaku, czy szybko topniejącą gotówka w portfelu. Egzamin z samodzielności wszyscy zdali celująco. Opaleni i pełni wrażeń wróciliśmy, ale już myślimy o następnym wyjeździe.  

  Fot. Beata Bielak

  Pin It
 • W kwietniu uczniowie klasy I b pod nadzorem wychowawcy Danuty Wiatr założyli na parapecie klasowym „mini ogródek”, w którym zasiali i posadzili: rzodkiewkę , szczypiorek, groszek, ziemniak, rzeżuchę, fasolkę, szpinak. Codziennie dzieci obserwowały i podlewały swoje „plony”. Dzięki tym obserwacjom pierwszaki na bieżąco dostrzegały zmiany zachodzące w rozwoju roślin. Poprzez praktyczne działania uczniowie lepiej zapamiętali, co potrzebne jest do życia zarówno roślinom jak i innym żywym istotom.

  Obecnie uczniowie i nie tylko oni podziwiają „owoce swojej pracy”. Wkrótce część tych plonów znajdzie się na kanapkach uczniów.

  Pierwszoklasiści wiedzą, że należy dbać o swoje zdrowie, zwracając uwagę na to co jedzą!

   

   

  Pin It
 • W okresie wakacji, od  25.06.-10.08.2018r. od poniedziałku do piątku w Świetlicy Środowiskowej „UL’’ będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla dzieci i młodzieży. Z uwagi na graniczoną ilość miejsc pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci rodziców obojga pracujących.

  Zapisy do 14.06.2018 r. w sekretariacie szkoły.

  Pin It
 • Zielona szkoła dzień trzeci 18.06.2017r. Dzisiaj wędrowaliśmy z przewodnikiem panem Piotrem Norko po Górach Sokolich, wspinaliśmy się po schodach na Sokolik, zdobywaliśmy pkt do odznak turystycznych, realizowaliśmy program BEZPIECZNIE na SZLAKU, integrowaliśmy podczas zabaw sportowych i muzyczno-ruchowych, a wieczorem dyskoteka. Zakończeniem dnia był wieczór legend związanych z miejscem naszej wycieczki.

  Jutro mamy zajęcia edukacyjne w pałacu w Bukowcu, komputerowe i taneczne w domu Wczasów Dziecięcych „Margo” i niespodzianka???? Jaka??? Dowiemy się wieczorem!!!

  Dobranoc kochani Rodzice i Krewni tęskniący za nami:)

   

   

  Pin It