Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Filtr
 • W Pisarzowicach odbył się Finał Powiatu w Mini Piłce Nożnej Szkół Podstawowych.

  Dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce  i  wzięły udział w Finale Strefy Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze zajmując IV miejsce.

  Oto skład zwycięskiej drużyny:

  Natalia Chmielowiec, Klaudia Bocheńska, Agata Szaniawska, Nikola Malec, Aleksandra Marcinkowsdka, Oliwia Olkowska, Laura Kuchciak, Martyna Kepińska, Aleksandra Meyer, Wiktoria Paluch.

  Gratulujemy!

  Opiekun Joanna Szaniawska

  Pin It
 • Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele w roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyliśmy w III edycji konkursu "Edukujemy - Pomagamy". W kategorii POMAGAMY zajęliśmy I miejsce i 06.06.2018r. reprezentacja szkoły wraz z opiekunem weźmie udział w uroczystym finale i w warsztatach w ogrodach Pałacu w Wilanowie w Warszawie.

  Serdecznie dziękuję całej SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ i MIESZKAŃCOM za aktywną zbiórkę baterii, która zaowocowała naszym sukcesem. 

  Teresa Fierkowicz

  Pin It
 • Igrzyska Dzieci

  18. 05. 2018 roku w Pisarzowicach odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w lekkoatletyce. Nasza reprezentacja uzyskała wartościowe wyniki. 

  II miejsce sztafeta 4 x 100 m z wynikiem 1:02,82 ustanowiła nowy rekord szkoły. Poprzedni wynik to: 1:08,24. 

  Nikola Malec – I miejsce na dystansie 600m z czasem 2:01,47;

  Natalia Chmielowiec – I miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 7,92m;

  Krzysztof Andziulewicz – I miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 46,5m;

  Bruno Skrzyński – II miejsce na dystansie 1000m z czasem 3:35,20;

  Agata Szaniawska – II miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 115cm;

  Klaudia Bocheńska – II miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,45m;

   

  Awans i prawo reprezentowania naszego powiatu w zawodach strefowych w Zgorzelcu uzyskali: Nikola Malec, Natalia Chmielowiec, Krzysztof Andziulewicz, Bruno Skrzyński, Agata Szaniawska, Klaudia Bocheńska, sztafeta 4 x 100m. 

   

  Opiekun Joanna Szaniawska i Sebastian Łoziński

  Pin It
 • 18 maja 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Języka Angielskiego dla klas I-VII Szkoły Podstawowej. Jury w składzie: pani Monika Różalska oraz pomysłodawczyni Małgorzata Rojek oceniało: stopień opanowania pamięciowego wiersza, stopień trudności, prawidłowa wymowę i intonację oraz sposób prezentacji. Uczniowie chętnie podjęli trud wyszukania oraz nauczenia się wierszyków o różnorodnej tematyce. Wszyscy zaprezentowali nie tylko wysoki poziom umiejętności językowych ale także i scenicznych, wykorzystując grę mimiczną, gestykulację a nawet rekwizyty. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, choć wiemy, że recytować łatwo nie jest a na uznanie zasługuje również fakt, iż było to w języku obcym. Nagrody oraz wyniki konkursu będą ogłoszone na najbliżyszm apelu. 

  Dziękujemy Radzie Rodziców oraz wydawnictwu Pearson za sfinansowanie nagród dla uczestników. 

  Pin It
 • W dniach 12-13.05.2018r. w Lwówku Śląskim odbył się etap wojewódzki 46 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, w którym uczestniczyli Członkowie działającego w MZS Klubu SKKT PTTK "Świeradowskie Orły". W łącznej klasyfikacji Zespół SP w składzie: Iga, Hania i Szymon zajął IV miejsce, Gimnazjum reprezentowane przez Dawida, Jakuba i Wojciecha uplasował się na III pozycji, a w kategorii szkół Ponadgimnazjalnych Olek, Patryk i Kacper zajęli I miejsce i będą reprezentowali województwo dolnośląskie na etapie centralnym, który odbędzie się 01-03.06.2018r. w Wadowicach. 

  Gratuluję "Świeradowskim Orłom" ogromu wiedzy, wzorowej postawy i godnego reprezentowania naszego Klubu i dziękuję pani Bogusi i Grażynie za pomoc i opiekę nad zespołami. 

  Teresa Fierkowicz

  Pin It
 • Pani Beata Bielak wraz z klasą IIIa 15.05.2018r. zorganizowała w klasach edukacji wczesnoszkolnej uroczyste obchody Dnia Polskiej Niezapominajki. Uczniowie naszej szkoły uczcili święto niezabudki (którego głównym celem jest promowanie walorów przyrody i stałego przypominania o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski) niebieskimi strojami, piosenką, pracami plastycznymi i zobowiązaniem troski o środowisko naturalne.

  Akcję zapoczątkował w 2002 redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Ekoradio", Andrzej Zalewski, a pierwsze obchody odbyły się 15 maja 2002 roku.

  Dziękujemy pani Beacie za wspaniałą lekcję przyrody, Dzieciom za pomysłowe przebrania i wierzymy, że idea dbania o nasze środowisko będzie pielęgnowana na co dzień w domu, szkole i środowisku.

  Pin It
 •     Dnia 9 maja 2018 r. uczniowie klas 5a i 5b, pod opieką wychowawców: p. Katarzyny Luto- Przybylskiej oraz p. Arlety Wolanin  wyruszyli na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. W trakcie pobytu grupa zwiedziła m in. Katedrę Gnieźnieńską, Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie. Była to wspaniała lekcja historii, w trakcie której uczniowie mogli zobaczyć to, o czym już uczyli się na lekcjach historii oraz rozwinąć swoje kompetencje w tym zakresie. Niewątpliwą atrakcją był wyjazd do Torunia, gdzie na grupę czekały warsztaty w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła, spacer z przewodnikiem po mieście oraz wizyta w Planetarium Toruńskim. Wycieczki szkolne, to nie tylko okazja do poznania własnego kraju, to również możliwość integrowania zespołów klasowych, przez zabawy, wspólne spędzanie czasu wolnego oraz wspólne posiłki. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń, którymi chętnie będziemy dzielić się z innymi.

  Pin It
 •  Dnia 25 kwietnia 2018r. w Miejskiej Bibliotece „Izerka” odbył się Ogólnomiejski Konkurs Recytatorski „Kiedy myślę-Ojczyzna” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Świeradów-Zdrój. Do finału przystąpiło 11 uczniów naszej szkoły oraz 6 uczniów szkoły z Czerniawy Zdrój.

  Laureatem konkursu i jednocześnie zdobywcą głównej nagrody został uczeń klasy 2cG naszej szkoły Piotr Bardeli. 

  Miejsca w pierwszej trójce zajęli także inni nasi uczniowie:

  grupa wiekowa klasy I-III

  I miejsce – Julia Olszewska (kl.2a)

  III miejsce – Zuzanna Marek (kl.3b)

   

  grupa wiekowa IV-VII

  III miejsce – Jacek Szaniawski (kl.4c)

   

  grupa wiekowa: gimnazjum

  I miejsce – Karolina Salawa (kl.3bG)

  II miejsce – Oskar Śliwiński (kl.2cG)

        Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

  Monika Podolska

   

   

  Pin It
 •  

  Pin It
 • W piątek 27 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patriotyzmu. Został on zorganizowany dla uczczenia 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy 4 - 7 i gimnazjalne rywalizowały rozwiązując zadania zawiązane z historią Polski (krzyżówki, rozsypanki wyrazowe, puzzle, prezentacje multimedialne, biegane dyktando, kolorowanki) i wykonując plakaty o Polsce. Uczniowie wykonali również piosenki i wzięli udział w sportowym torze przeszkód. Różnorakie zadania, zaangażowały całe klasy oraz wspierały współpracę w grupie. Dzieci i młodzież chętnie wzięły udział w tym radosnym święcie bawiąc się i ucząc jednocześnie.

  Pin It