Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Filtr
 • Dzień Chłopaka klasy edukacji wczesnoszkolnej uczcily dyskoteką zorganizowaną przez Mały Samorząd. W piątekażdym, podczas apelu, Najmilsi Chłopcy z klas otrzymali dyplomy i korony, a Dziewczynki odspiewaly tradycyjne 100 lat!!!

  Pin It
 • W dniu 26 września2017 r. klasa 6a i 6b, wraz z wychowawcami panią Iloną Tomczyk oraz Agnieszką Kurec, wybrały się na pieszą wycieczkę do Karkonoskiego Parku Narodowego. Po szlaku prowadził nas przewodnik – pan Tomasz Mitkiewicz, który ciekawie opowiadał nam o górach. Celem było schronisko  Samotnia. Po dwóch godzinach wędrówki niebieskim szlakiem,  którą umilały nam piękne widoki i złota, polska jesień, dotarliśmy na miejsce. Wspominając się po kamiennych ścieżkach po drodze widzieliśmy w oddali Słoneczniki, niestety deszczowe chmury przysłaniały nam widok na inne szczyty Karkonoszy. Wkrótce szlak doprowadził nas  nad Mały Staw, prowadząc kilkadziesiąt metrów wzdłuż jego północnego brzegu. Mały Staw jest drugim co do wielkości jeziorem Karkonoszy. Wypełnia dno kotła polodowcowego, którego ściany osiągają 200 metrów wysokości. Tutaj położone jest schronisko Samotnia, zaliczane do najpiękniejszych w polskich górach. Okolice schroniska, z Małym Stawem i skalistym krajobrazem kotła stanowią jeden z najbardziej uroczych zakątków w Karkonoszach. Schronisko powitało nas zapachem szarlotki i naleśników oraz miłą atmosferą. Góry nas oczarowały swym pięknem, klimatem i potęgą. W drodze powrotnej „złapał” nas niestety deszcz, ale nie zdołał on nas zniechęcić do kolejnych wędrówek po urokliwych Karkonoszach, w których przecież mieszkamy, a tam mało je znamy.

   

   

  Pin It
 • 26 września 2017 r. w Olszynie odbyły się mistrzostwa powiatu lubańskiego w biegach przełajowych. Liczna reprezentacja sportowców naszej szkoły dzielnie walczyła na trasach biegowych i osiągnęła wiele sukcesów. Mistrzami powiatu w swojej kategorii wiekowej zostali: Aleksandra Sobierańska, Nikola Malec i Tymon Żyłkiewicz. Srebrny medal wywalczył Jacek Szaniawski a brązowe Kajetan Rutkowski i Michał Jabłonowski. Gratulujemy najlepszym i dziękujemy wszystkim uczniom reprezentujących naszą szkolę uzyskanych wyników sportowych.

  Opiekunowie: Joanna Szaniawska, Mirosław Kijewski, Justyna Wądołowska i Sebastian Łoziński

   


   

   

  Pin It
 • 21 września, klasy gimnazjalne IIb i IIc, korzystając z uprzejmości Wiesławy Polańskiej, wybrała się do Chatki Górzystów. Pogoda może nie była najpiękniejsza, ale nie była również najgorsza, a po kilku minutach wędrówki zimno przestało być odczuwalne. Aby trochę ułatwić oraz urozmaicić sobie trasę, wjechaliśmy na górę Koleją Gondolową. Gdy znaleźliśmy się już u celu, zachwyceni mijaną po drodze przyrodą, nie mogliśmy się doczekać spróbowania tych ,,słynnych” izerskich naleśników. Każdy dostał porcję z twarogiem i jagodami, jednak znaleźli się tacy, którzy zjedli jeszcze drugi wariant – z pieczarkami i serem. Po krótkiej przerwie i zabawie ze zwierzakami, nadszedł czas, by wracać do domów. Chociaż byliśmy zmęczeni, mieliśmy powody do zadowolenia. Na pewno znalazły się osoby, które chętnie powtórzyłyby taką wyprawę (choćby dla naleśników). 

  Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wycieczki panu Krzysztofowi Piotrowiakowi!

   

  Pin It
 • 4 września 2017r. fot. Tomasz Chmielowiec

   

  Pin It
 • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018, w Miejskim Zespole Szkół, odbyła się 04.09.2017r. Podczas uroczystości, w poczet społeczności Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie, zostali przyjęcie Uczniowie klas pierwszych, których wychowawczyniami  zostały panie Izabela Salawa i Danuta Wiatr.

  Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał  Wam wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie przyjaciół.

  Pin It
 • Członkowie Małego Samorządu zapraszają 26.09.2016r. 
  w godz. 16.00-18.00 na dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka.

  Pin It
 • 14.09.2016r. na zamku Czocha odbyło się podsumowanie VII edycji Programu Edukacyjno - Warsztatowego "Zielony Rower" zorganizowanej przez Nadleśnictwo Świeradów. Dzięki zaangażowaniu Nauczycieli, Rodziców i Uczniów nasza SZKOŁA otrzymała nagrodę główną - bon na kwotę 500 zł, który zostanie przeznaczony na zakup materiałów dydaktycznych. Serdecznie dziękujemy i już na następna edycję projektu się szykujemy:)

  Pin It
 • Szanowni Rodzice i Uczniowie 13.09.2016r. w naszej szkole będziemy gościć Leśników, którzy przeprowadzą zajęcia z edukacji leśnej w ramach projektu "ZIELONY ROWER". Przyjadą do nas na rowerach, a jeden już jedzie ze Szczecina na hulajnodze!!!!!! Więcej informacji o działaniach i zadaniach związanych z przygotowaniem szkoły na powitanie Gości przekazano podczas apeli, a notatka znajduje się w zeszycie kontaktów. kontaktów.

   

  Pin It
 • Tradycyjnie w ostatni weekend września odbywa się Jeleniogórski Rajd Dzieci i Młodzieży popularnie nazywany „Kuratorką”. Podczas tegorocznej XL jubileuszowej imprezy, organizowanej przez Zarząd PTSM i LOP w Jeleniej Górze, nie zabrakło członków SKKT PTTK „Świeradowskie Orły”. Trzy wielopoziomowe drużyny w dniach 26-28.09.2014r. wędrowały i poznawały atrakcje Gór i Pogórza Izerskiego oraz uczestniczyły w Astronomicznym Dniu w Izerskim Parku Ciemnego Nieba i koncercie finałowym 49. Konkursu Muzyków Kameralistów Wojska Polskiego.
  Zakończenie rajdu, w którym uczestniczyły ważne osobistości naszego województwa i byłego powiatu jeleniogórskiego, odbyło się w Piechowicach, gdzie wszystko się zaczęło. Komandor Rajdu, Zdzisław Gasz, podsumował czterdziestolecie nagradzając zwycięzców tegorocznej imprezy wśród, których znaleźli się uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju. Najlepszą drużyną na trasie nr 3 był zespół A pod opieką Aleksandry Kuklik, II miejsce zespół B opiekun Adam Palbow i III miejsce różnicą 2 pkt wywalczył zespół C.

   

   

  Pin It