Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Filtr
 • Już po feriach zimowych w naszej szkole rozpoczynamy nowy projekt prozdrowotny pod hasłem „Wgryź się w kanapkę”. Pragniemy dzięki niemu kształtować dobre nawyki żywieniowe u dzieci z klas I – III szkoły podstawowej. Będą one mogły skorzystać z bezpłatnego posiłku w formie kanapek, przygotowywanych codziennie przez pracowników Miejskiego Zespołu Szkół, ze świeżego pieczywa ciemnego i jasnego, chudej wędliny i sera z dodatkiem sezonowych warzyw lub owoców. Kanapki będą komponowane, zgodnie z zaleceniami Sanepidu, w specjalnie odświeżonym i wyposażonym pomieszczeniu. Będzie serwowany także jogurt naturalny, a w przyszłości woda z dystrybutorów. Swoim doświadczeniem wspierać będą nas pracownicy przedszkola, którzy są po szkoleniach z zakresu zdrowej żywności i systemu HACCP w żywieniu zbiorowym. Taka przekąska dostarczy uczniom energii i zagwarantuje utrzymanie odpowiedniego poziomu koncentracji w czasie zajęć lekcyjnych. Liczymy, że wprowadzenie na stałe II śniadania w szkole umożliwi urozmaicenie pokarmów i ograniczy spożycie niezdrowych przekąsek takich jak chipsy, słodycze czy żelki.

  Uczniom klas I - III życzymy smacznego, z nadzieją, że w przyszłości programem zostaną objęte także starsze klasy.

  Pin It
 • Uczniowie klas IIb, I a i I b postanowili uczcić Dzień Babci i Dziadka przygotowując specjalny repertuar składający się z wierszy, piosenek, tańców oraz krótkich inscenizacji. Wszystko po to, aby podziękować babciom i dziadkom za miłość, opiekę, cierpliwość i poświęcony czas. Obecni na występach Goście z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami dziękowali im za występy. 

  Po części artystycznej dzieci odśpiewały gromkie „100 lat”, złożyły życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane laurki, medale „Super Dziadka i Babci” i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez Rady Rodziców Klas. 

  Spotkania przebiegały w serdecznej atmosferze, a w czerwcu kolejne spotkanie pokoleń podczas Dnia Rodziny, która jest najważniejszą wartością w życiu każdego człowieka. 

  Pin It
 • 34 Wolontariuszy z MZS w Świeradowie-Zdroju w dniu 12.01.2014r. zebrało  kwotę 10 072,61 zł 96,50 euro i 62 korony czeskie

  Połączone Sztaby Świeradów i Mirsk zebrały 18 148,73 zł 137 euro i 207 koron czeskich. 

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację XXII Finału NA RATUNEK na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowe.

  Pin It
 • Przegląd Amatorskich Kapel Kolędniczych odbył się 08.01.2014r. po raz XVI w Miejskim zespole Szkół. Grupy prezentowały swoje programy, a jury w składzie: Janina Czaplińska, Beata Kremer i Waldemar Mazurkiewicz, oceniało ogólny wyraz artystyczny, nowatorstwo, nawiązanie do tradycji, dykcję, śpiew i stroje młodych aktorów. 

  Wyniki Konkursu gminnego w poszczególnych grupach wiekowych są następujące: 

  Przedszkole: Przedszkole: 

  I miejsce Grupa „Słoneczka” opiekun Teresa Felisiak i Danuta Gronska 

  II miejsce Grupa „Leśne Ludki” opiekun Agnieszka Wilgo i Krystyna Fiuk 

  III miejsce Grupa „Muchomorki” opiekun Małgorzata Dzik 

  Klasy I-III

  I miejsce klasa II a opiekun Beata Bielak

  II miejsce klasa I a i b opiekun Teresa Fierkowicz i Grażyna Kasprzak 

  Klasy IV-VI 

  I miejsce klasa IV b opiekun Arleta Wolanin 

  II miejsce klasa IV a opiekun Katarzyna Luto-Przybylska i Dominik Dembiński

  III miejsce SP Nr 2 w Czerniawie opiekun Anna Kisielińska-Rutkowska

  IV miejsce VIa opiekun Joanna Szaniawska 

   

  Wyróżnienia indywidualne:

  Lena Bokisz, Zuzanna Aficka, Kinga Olkowska, Alek Przybysz, Dawid Sergiejczuk, Aleksandra Meyer, Michał Szutkowski , Anna Jabłonowska, Dominika Tarach, Jakub Bąk, Magdalena Polańska, Marianna Chromik, Wiktoria Mackiewicz, Alicja Mosiewicz, Sara Tomaszewska, Marcel Jurkiewicz, Julia Skoczylas, Kamila Zglińska, Szymon Sautycz, Piotr Bardeli, Alicja Jaskułowska i Katarzyna Salawa 

  Organizatorzy: 

  Urząd Miasta Świeradów-Zdrój – Referat Promocji Gminy, Turystyki, Kultury i Sportu i Teresa Fierkowicz serdecznie dziękują Wiesławie Stasik za wyrażenie zgody na organizację Imprezy w MZS, Jury za pracę w Komisji, Opiekunom za przygotowanie zespołów do udziału w Konkursie, a uczestnikom za wspaniałą grę aktorską i występy wokalne i solowe. 

  Pin It
 • Nowy Rok uczniowie klas I-III rozpoczęli tanecznym krokiem biorąc udział w IV Balu Sylwestrowym, zorganizowanym przez opiekunów Świetlicy Środowiskowej „UL”, zabawie karnawałowej prowadzonej przez członków Małego Samorządu i słodkim poczęstunkiem zakupionym z funduszy Rady Rodziców.  

  Trzy klasy wzięły udział w Przeglądzie Kapel Kolędniczych, a klasa III a, pod opieką pani Izabeli Salawy, uświetniła swoimi występami XXII Finał WOŚP. 

  Uczniowie klasy II b 21 stycznia zaprosili do szkoły Babcie i Dziadków dla których były występy, piosenki, życzenia, laurki i słodki poczęstunek przygotowane przez wychowawczynię Lidię Guzińską i Radę Rodziców klasy II b. 

  Uczniowie pierwszego etapu edukacji w roku szkolnym 2013/2014 biorą udział w programach edukacyjnych: Sprawny Dolnoślązaczek, IV edycja Akademii Czystych Rąk Carex realizowana pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, „Szachy w szkole” i od stycznia „Muuvit Ruszaj się z klasą”. 

  „Wędrusie”, „Szachiści”, „Przyrodnicy”, „Pływacy” i „Ratownicy” codziennie rejestrują w notesikach swoją aktywność fizyczną i pokonując mile wędrują po Europie. 10 minut ruchu to punkt, a 50 punkcików to jedna mila, którą klasa pokonuje podróżując do Berlina, Paryża, Madrytu czy Barcelony. Doskonała zabawa, nauka i ruch wsparte materiałami edukacyjnymi zarówno dla ucznia, jak i rodzica to szansa, na silne i zdrowe pokolenia młodych ludzi, którzy zamiast komputera i telewizora wybiorą zabawę i ruch na świeżym powietrzu.

  Pin It
 • Amatorski Przegląd Kapel Kolędniczych po raz XV odbył się 09.01.2013r. w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju. Siedem zespołów zaprezentowała wspaniałe widowiska, które wg regulaminu miały trwać 15 min. Jury oceniało nawiązanie do tradycji, nowatorstwo, stroje, dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Po obliczeniu punktów ogłoszono wyniki, które przedstawiają się następująco:

  Przedszkole

  I miejsce „Stokrotki” – opiekun panie Halina Swastek i Wanda Rzeźnik 

  Klasy edukacji wczesnoszkolnej: 

  I miejsce klasa III b – opiekun pani Grażyna Kasprzak 

  II miejsce klasa III a – opiekun Pani Teresa Fierkowicz 

  III miejsce klasa II a gr. B – opiekun pani Izabela Salawa 

  IV miejsce klasa II a gr. B – opiekun pani Izabela Salawa

  Klasy IV-VI 

  I miejsce klasa V a SP NR 1 – opiekun pani Joanna Szaniawska 

  II miejsce uczniowie SP Nr 2 – opiekun pani Anna Kisielińska-Rutkowska

   

  Pin It
 • Gala laureatów X edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo Turystyczny, w którym  „Świeradowskie Orły” zostały laureatem w kategorii szkół podstawowych, odbyła się 19 grudnia  w Warszawie w siedzibie Zarządu Głównego PTTK. Wśród obecnych byli delegacje wyróżnionych kół wraz z opiekunami  („Orły” reprezentowała Izabela Figa i Patryk Olkowski), Prezes Zarządu Głównego PTTK Lech Drożdżyński, sekretarza generalnego ZG PTTK Roman Bargieła, główny specjalista do spraw programowych ZG PTTK Paweł Zań oraz główny specjalista Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej Katarzyna Tyczka.  

  Wręczenie dyplomów i nagród zostało poprzedzone przemówieniami osób zaproszonych, którzy gratulowali zwycięzcom i dziękowali opiekunom za prace na rzecz młodzieży. Prezes ZG zachęcał do odwiedzania strony http://mlodziez.pttk.pli śledzenia wydarzeń turystycznych, do których należy m.in. przystąpienie PTTK do koalicji na rzecz bezpieczeństwa w szkołach, zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

   

  Pin It