Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Filtr
 • Członkowie SKKT PTTK „Świeradowskie Orły” przygotowali dla swojego opiekuna i szkoły prezent na zakończenie roku szkolnego. Podczas XXIX Piechowickiego Rajdu Dziatwy Szkolnej „Piechotka 2013r.”. Drużyna w składzie: Figa Izabela, Kotlarek Sara, Strózik Natalia, Lita Antonia, Salawa Katarzyna, Prusiewicz Ewelina, Olkowski Patryk, Olkowski Daniel, Sergiejczuk Aleksander, Mandrak Kacper zdobyła I miejsce startująca na dwudniowej trasie nr 4 oraz I miejsce w konkursie wiedzy (Figa Izabela, Strózik Natalia, Olkowski Patryk). Sergiejczuk Aleksander pokonał rywali w Indywidualnym Konkursie Wiedzy  o Piechowicach, PTSM i LOP i zajął także I miejsce.

  Młodsza grupa w składzie: Burawska Katarzyna, Jaskułowska Alicja, Kolasińska Wiktoria, Kuchciak Karolina, Pasierb Małgorzata, Puchala Wiktoria, Hryńko Aleksander, Kolejewski Igor, Skoczylas Julia, Lonycz Justyna, Markowska Nina, która startowała na trasie nr 2 zdobyła III miejsce, a w Konkursie na Inscenizację Szkół zdobyła I miejsce i Puchar Prezesa ZNP, który jest tak duży, że nie zmieści się do gabloty z trofeami Orłów. 

  Dziękuję uczestnikom za wzorową postawę na trasach rajdowych, zdobyte laury i nagrody, które są uwieńczeniem rocznej pracy w Drużynie. Ogromne podziękowania  należą się Pani Kuklik Aleksandrze i Salawie Marii, które opiekowały się młodszą grupą, która pod Ich opieką wędrowała na jednodniowej trasie z Sobieszowa do Piechowic. 

  Pin It
 • Uczniowie, którzy uzyskali w I semestrze średnia ocen 4,75 w nagrodę 11.06.2013r. wyjechali na wycieczkę zwana popularnie „Prymusówką”. Uczniowie za cel podróży wybrali Karpacz, w którym poznali podziemne Tajemnice Karkonoskie. Multimedialna ekspozycja przybliżyła historię i legendy związane z Karkonoszami i Duchem Gór. Kolejną atrakcją było Centrum Rekreacji i Sportu „Kolorowa”, gdzie półtoragodzinna zabawa na Letnim Torze Saneczkowym o długości 1060 m minęła niepostrzeżenie. 

  Niezapomnianym wspomnieniem uczestników wycieczki pozostanie także dwugodzinna zabawa w Aquaparku, do którego zaprosił najlepszych uczniów naszej, Dyrektor Hotelu „Malachit”.

  Uczestnicy i opiekunowie serdecznie dziękują Radzie Rodziców za ufundowanie wycieczki i Dariuszowi Lubos za zaproszenie do Aquaparku, w którym niektórzy uczestnicy kąpali się po raz pierwszy. 

  Pin It
 • Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, z powiatu lubańskiego 05.06.2013r., spotkali się na zawodach zorganizowanych przez SZS w Lubaniu. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: klasy I Chmielowiec Natalia, Bochenek Wiktoria, Kępińska Martyna, Marcinkowska Aleksandra, Napierała Julia, Boryński Gracjan, Dzierewianko Mikołaj, Kobusiński Maksymilian, Matwiejczuk Kacper, Piwowarek Kacper klasa II Cielecka Martyna, Lonycz Justyna, Matuszak Vanessa, Piotrowiak Maja, Rymaszewska Zofia, Kalmuk Marcin, Klimek Jakub, Kluczyński Arkadiusz, Kolejewski Igor, Krawczuk Marcin zdobywając trzecie miejsce w trójboju LA. 

  Gratuluje młodym sportowcom woli walki i godnego reprezentowania szkoły. Podsumowanie całorocznych działań połączone z wręczeniem dyplomów w ramach Sprawny Dolnoślązaczek odbędzie się 24 czerwca 2013r. podczas uroczystego spotkania z dwukrotną olimpijką, rodem ze Świeradowa-Zdroju, Eweliną Staszulonek. 

  Pin It
 • Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie Dnia Rodziny, który łączy Dzień Dziecka, Matki i Ojca. Uczniowie klasy II a 07.06.2013r. przygotowali dla swoich rodziców program artystyczny pod opieką pani Salawy Izabeli  i inscenizację w języku angielskim przygotowaną pod opieką Różalskiej Moniki. Dodatkową atrakcją była wielokolorowa galaretka wykonaną własnoręcznie przez dzieci na zajęciach. 

  Innym sposobem uczenia tak radosnego Święta był wyjazd dzieci z klasy III a do Liberca. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie najstarszego w Czechach ZOO z białymi tygrysami i dwugodzinna fantastyczna zabawa w Lunaparku. 

  Zakończeniem było zwiedzanie zabytkowego centrum miasta z neorenesansowym ratuszem i odrestaurowanymi kamieniczkami. Wspólne spędzanie czasu dzieci i rodziców, połączone z zabawą, edukacją i nauką języka czeskiego zorganizowała i zafundowała Rada Rodziców klasy III a na zakończenie I etapu edukacji szkolnej, za co dziękują zarówno dzieci jak i wychowawca klasy.

  Pin It
 • Od czterech lat w naszym gimnazjum przeprowadzany jest konkurs na Najwszechstronniejszego Sportowca Gimnazjum. Uczniowie biorący udział w zawodach organizowanych na terenie szkoły oraz w zawodach międzyszkolnych w zależności jakie wyniki uzyskali otrzymują punkty. Dodatkowe punkty można uzyskać za systematyczne uczestnictwo w zajęciach SKS-u i ustanowienie lub poprawienie rekordu szkoły. W bieżącym roku szkolnym rywalizacja była bardzo zacięta. Dopiero po „Dniu Sportu Szkolnego”, za uczestnictwo w którym uczniowie otrzymali ostanie punkty został wyłoniony zwycięzca konkursu. Miło mi poinformować, że Najwszechstronniejszym Sportowcem został Klaudiusz Kluczyński z klasy G 3b zdobywając 1380 pkt, tylko o 20 pkt. mniej zdobył plasujący się drugim miejscu Mateusz Czerwińskiz klasy G 2a. Trzecie miejsce zajął Jakub Andziulewicz z klasy G 2b – 1120 pkt. Dokładne i szczegółowe wyniki konkursu są wywieszone w gablotach znajdujących się przed salą gimnastyczną.

  Pin It
 • MISTRZOSTWA GIMNAZJUM

        Przez cały rok szkolny w ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowane było współzawodnictwo międzklasowe w grach zespołowych i tenisie stołowym. Poniżej przedstawiamy wyniki przeprowadzonych rozgrywek:

  Koszykówka

  1 m            kl. G 3 c

  1I m           kl. G 2 b

  1 m            kl. G 3 b

  Skład klasy G 3a:Maciej Kozakiewicz-Olszewski, Dawid Świerszczak, Mateusz Siemieniewski, Sebastian Ogonowski, Kamil Zieleniecki

   

  Tenis stołowy

  1 m            Mateusz Czerwiński             kl. G 2 a

  1I m           Klaudiusz Śliwiński               kl.G 3 b

  III m                      Jacek Żol                   kl. G 2 b

   

  Siatkówka

  1 m            kl. G 3 c

  1I m           kl. G 2 b

  1 m            kl. G 3 b

  Skład klasy G 3b:

  Paweł Skwarek, Michał Soborski, Paweł Furmaniak, Wojciech Pawlak, Klaudiusz Kluczyński, Krystian Tugi, Dawid Biały, Katarzyna Mandziej.

  Piłka ręczna

  1 m            kl. G 2 a

  1I m           kl. G 2 b

  1 m            kl. G 2 c

  Skład klasy G 2a:

  Mateusz Czerwiński, Piotr Drzymała, Cezary Śliwiński, Stanisław Łojko, Bartłomiej Pacholik, Grzegorz Andruszko

  Halowa piłka nożna

  1 m            kl. G 2 a

  1I m           kl. G 2 b

  1 m            kl. G 2 c

  Skład klasy G 2a:

  Mateusz Czerwiński, Piotr Drzymała,  Bartłomiej Pacholik, Grzegorz Andruszko, Przemysław Tarach

   

  Dokładne wyniki wszystkich przeprowadzonych Mistrzostw Gimnazjum znajdują się w gablotach sportowych przed salą gimnastyczną.

  Pin It