Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Filtr
 • Szanowni Państwo
  z wielkim żalem informujemy, że zmarł Pan Jan Kudła, nasz mieszkaniec, wieloletni nauczyciel w naszej szkole. 
  Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28.04.2018 r. na starym cmentarzu w Gryfowie Śląskim. O godz. 15.00 Msza Święta, a po niej pogrzeb.

  Pin It
 • 18.04.2018r. w naszej szkole odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III, w którym nasza szkołę reprezentowała Vanessa Fura uczennica klasy IIIa opiekun Beata Bielak. Uczestnicy matematycznych zmagań reprezentowali laureaci etapów szkolnych z terenu z powiatu lubańskiego. 

  Organizatorem z ramienia Powiatowego Centrum Edukacji w Lubaniu była pani Izabela Salawa. Uczestnikom życzymy kolejnych sukcesów w życiu osobistym i edukacji szkolnej. 

  Pin It
 • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w powiatowych konkursach ochrony środowiska i przyrodniczym pt. „Współczesna misja – mniejsza niska emisja” i „W świecie owadów powiatu lubańskiego” organizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu. Trzyosobowe zespoły, przygotowane przez panie: Agnieszkę Kurec i Teresa Fierkowicz, wykazały się wysokim poziomem wiedzy i zajęli czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach: I-III, IV-V, VI-VII i gimnazjum. Dziękujemy Uczestnikom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej placówki.

  Pin It
 • Dnia 17 kwietnia 2018 r. w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie –Zdroju odbył się szkolny konkurs recytatorski „Kiedy myślę – Ojczyzna”, do którego przystąpiło 27 uczniów. 

     Zgodnie z regulaminem uczniowie byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych:   

  klasy I-III SP, IV-VII SP, Gimnazjum.

     Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów komisja konkursowa dokonała następującego rozstrzygnięcia:

     Klasy I – III SP:

  I miejsce – Zuzanna Marek 3b, „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” W. Szymborska

  II miejsce – Wiktoria Chajęcka 1b, „Tu wszędzie Polska” T.Kubiak

  III miejsce – Marcel Leśniewski 1b, „Trzeci maj” R. Suchodolski

  III miejsce – Julia Olszewska 2a, „Ziemia rodzinna” W. Bełza

     Klasy IV – VII SP:

  I miejsce – Zofia Salawa 4c, „Płynie Wisła, płynie…”, poezja śpiewana

  II miejsce – Agata Szaniawska 7a, „Ojczyzna nasza” A. Fredro

  III miejsce – Jacek Szaniawski 4c, „Pytasz mnie” A.Rosiewicz, poezja śpiewana

  III miejsce – Aleksandra Meyer 6a, „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” W. Szymborska

     Gimnazjum:

  I miejsce – Piotr Bardeli 2cG, „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” K.I.Gałczyński

  II miejsce – Karolina Salawa 3bG, „Testament mój” J. Słowacki

  III miejsce – Oskar Śliwiński 2cG, „Wspomnienie wielkiej chwili” W. Malicka

     Laureaci trzech pierwszych miejsc, z każdej kategorii wystąpią w finale, który odbędzie się 25 kwietnia 2018r. w Bibliotece Miejskiej „IZERCE”, o godzinie 9.00.

     Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w finale.

   Monika Podolska

   

  Pin It
 • Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze 02.04.2016r. zorganizował w pałacu Bukowiec spotkanie podsumowujące etap wojewódzki XXIII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. 

  Wśród uczestników były uczennice naszej szkoły: Justyna Lonycz i Katarzyna Salawa, które z zaciekawieniem wysłuchały wykładu  pt. „Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej”, który wygłosił pan Witold Szczudłowski i zwiedziły pod opieką pana Krzysztofa Tęczy pałac i Regionalną Pracownię Krajoznawczą.

  Ważnym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród. Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych została Justyna Lonycz, której praca pisemna awansowała do etapu centralnego, a opis Szlaku Izerskich Tajemnic, autorstwa Kasi Salawy, został wyróżniony.

  Gratulujemy i życzymy udziału w Centralnym Zlocie Laureatów, który będzie miał miejsce w dniach 13-15 maja 2016r. w Kozienicach. 

  Pin It
 • Tydzień dla Ziemi, trwający od 22 do 27 IV 2013r., to cykl zajęć edukacyjnych i praktycznych, których celem było promowanie postaw ekologicznych i zwrócenie uwagi na potrzebę troski o środowisko naturalne. 

  Wybór daty nie był przypadkowy, bo 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, który już na stałe wpisał się w plan działań naszej szkoły. 

  Apel, gazetki, plakaty, segregacja śmieci, sadzenie przez klasy I-III krzewów przy szkole  i sprzątanie szlaków to niektóre z działań zrealizowanych przez dzieci i nauczycieli. 

  Pin It
 • Świetlica Środowiskowa „UL”, 13.04.2013r., była bazą Ogólnopolskich Marszy na Orientację „W Poszukiwaniu Żabki Kwisi” II Rundy Pucharu Dolnego Śląska w MnO 2013r., w których wzięło udział 180 zawodników, z różnych zakątków naszego Kraju. 

  Piękna słoneczna pogoda zachęcała do wędrowania po trasach przygotowanych przez Pana Adama Palbowa, który jest przodownikiem Imprez na Orientacje. Wśród obecnych była grupa członków SKKT PTTK „Świeradowskie Orły”, która wędrując z mapą poszukiwała ukrytych lampionów, ale także pomagała w organizacji Imprezy. 

  Serdecznie dziękuję: Izabeli, Marii i Katarzynie Salawie, Izabeli Fidze, Patrykowi Olkowskiemu, Aleksandrowi Sergiejczukowi, Danielowi Olkowskiemu, Kacprowi Roskowińskiemu, Sarze Kotlarek, Kamilowi Zarębińskiemu, Paulinie Łojko, Joannie Chwaszcz za nieoceniona pomoc dzięki czemu nasza Impreza została wysoko oceniona przez uczestników. 

   

  Pin It
 • Opiekunowie Szkółki Pływackiej „Spławik” 08.04.2013r. zorganizowali Wiosenne Zawody Pływackie, w których wzięło udział 25 uczniów. Uczestnicy, podzieleni na grupy uwzględniające płeć, wiek i umiejętności rywalizowali o tytuł „Wiosennego Pływaka”.

  Wyniki Zawodów są następujące: I miejsce Maja Piotrowiak, Julia Krzewina, Ewelina Prusiewicz, Szymon Chmielowiec, Oliwier Piotrowiak, Dominik Adam 

  II miejsce Natalia Chmielowiec, Nikola Szukiewicz, Natalia Rewers, Marcel Jurkiewicz, Kacper Piwowarek, Dawid Jurczak, Jakub Gruszecki 

  III miejsce Alicja Jaskułowska, Aleksandra Marcinkowska, Kacper Sawicz, Aleksander Hryńko, Michał Jabłonowski.

  Wszystkim zawodnikom gratulujemy doskonałej formy i wysokich wyników, a kolejne zawody w czerwcu podczas „Tygodnia dla Sportu i Bezpieczeństwa”.

  Pin It
 • Podczas etapu międzypowiatowego XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego Dolnego Śląska, zorganizowanego przez Oddział PTTK „Ziemi Lwóweckiej” w dniu 06.04.2013r. w Lubomierzu, SKKT PTTK „Świeradowskie Orły” reprezentowało pięć drużyn wyłonionych podczas eliminacji szkolnych 13.02.2013r.. Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test krajoznawczy i turystyczno-topograficzny + mapa oraz test z zasad udzielania pierwszej pomocy. Zespoły otrzymywały także punkty za posiadane odznaki turystyczne i krajoznawcze PTTK i PTSM oraz uprawniania PTTK. 

  Cztery z pięciu naszych drużyn stanęły na podium, zajmując miejsca: drugie (drużyna B z SP: Figa Izabela. Olkowski Patryk, Sergiejczuk Aleksander) i trzecie (drużyna a z SP Jurczak Dawid, Kotlarek Sara, Salawa Katarzyna i z Gim. drużyna B z Gim. w składzie: Mandziej Katarzyna, Salawa Maria, Rymaszewska Wiktoria). Poza podium znalazła się drużyna A z Gim. Kamiński Mikołaj, Rostkowska Sara, Zubek Carlos, której brakowało niewielu punktów aby znaleźć się w finałowej czołówce. 

  Pin It
 • 05.04.2013r. w naszej szkole odbył się etap klasowy X Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego Szkół Podstawowych pod hasłem. „Ochrona przyrody w Polsce”, w którym wzięło udział 49 uczniów z klas IV-VI. 

  Najlepsze wyniki i awans do etapu międzypowiatowego uzyskali: Kacper Reimann, Gabriela Andziulewicz, Patryk Olkowski i Natalia Strózik i 24.04.2013r., w eliminacjach rejonowych, będą walczyć o awans do etapu wojewódzkiego. 

  Małgorzat Pasierb, z klasy III a, wywalczyła awans do etapu wojewódzkiego IX   Regionalnego  Konkursu  Przyrodniczo- Krajoznawczego Edukacji  Wczesnoszkolnej kl II - III   Szkół Podstawowych pod hasłem  "Bądźmy  przyjaciółmi przyrody" i 19/20.04.203r. będzie reprezentować szkołę w dwudniowych zmaganiach zorganizowanych przez Zarząd LOP. 

  Kamila Zglińska z klasy III b w etapie szkolnym wywalczyła awans do VI Powiatowego Konkursu Matematycznego klas II-III, który odbędzie się 18.04.2013r. w Świeradowie-Zdroju. Marcel Jurkiewicz z klasy III b 24.04.2013r. będzie reprezentował klasy edukacji wczesnoszkolnej w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim klas III. 

  Pin It