Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Filtr
 • W dniach 20- 25 lutego 2018 r. w Kaliszu miał miejsce 40 Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM KALISZ 2018. Tegoroczna edycja festiwalu była szczególna bo po pierwsze jubileuszowa, po drugie zaś przypadła w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości i została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

            W przesłuchaniach festiwalowych wzięło udział 26 zespołów z 11 województw, wśród nich znalazły się zespoły instrumentalne, wokalne, chóry kameralne, zespoły wokalno- instrumentalne oraz formacja  kameralna prezentująca muzykę w powiązaniu z innymi sztukami. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że jurorami byli najwybitniejsi polscy muzycy specjalizujący się w muzyce dawnej, pracujący pod przewodnictwem pani dr hab. Agaty Sapiechy.

             Świeradów-Zdrój oraz Mirsk reprezentowany był przez dwa zespoły pracujące pod kierownictwem pana Ryszarda Dominika Dembińskiego- wielokrotnie nagradzany już „Tiboryus” (Sara Kotlarek, Katarzyna Kudyba, Katarzyna Salawa, Jakub Stroński), a także jego młodsi uczniowie- tworzący zespół „Gregoły” (Hanna Jezierska, Zoja Mularczyk , Nadia Mularczyk, Borys Mularczyk, Lena Mazurkiewicz i Wiktor Karoń). Oba składy wypadły wyśmienicie prezentując doskonale dobrany repertuar, wykonywany na instrumentach – replikach instrumentów z epoki, które zbudował pan Dembiński. Tak „Tiboryus” jak i „Gregoły” powróciły z Kalisza z nagrodami. Młodzież wywalczyła srebrną „Harfę Eola”, dzieci zaś przywiozły brązową statuetkę.

            Wyrazy uznania i podziękowania za trud włożony w przygotowanie młodych muzyków należą się panu Ryszardowi Dominikowi Dembińskiemu oraz panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Mirsk- panu Andrzejowi Jasińskiemu, który od początku istnienia finansuje wyjazdy „Gregołów”.

  Pin It
 • Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” dnia 25.02.2018r. w Bukowcu zorganizował podsumowanie etapu wojewódzkiego XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. 
  Członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczego PTTK „Świeradowskie Orły” przygotowali prace pisemne w kategorii szkół podstawowych: Zofia Salawa praca pt. „Rodzinny album”, Zoja, Nadia i Borys Mularczyk praca pt. „Ciocia Karolina”, a w kategorii klas gimnazjalnych Karolina Salawa praca pt. „Tak wielu umarło, a tak niewielu przeżyło” oraz Katarzyna Salawa, której praca pt. „Niby zwyczajny, a jednak…” zajęła I miejsce i awansowała do etapu centralnego. 
  Serdecznie dziękuję za udział w konkursie i ogrom pracy włożony w ich przygotowanie.

  Opiekun Teresa Fierkowicz

  Pin It
 • Dnia 14.02.2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w bardzo licznie obsadzonym Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Biathlonie. W zawodach rozegranych na Polanie Jakuszyckiej wystartowało 170 zawodników. Długości dystansów dostosowane były odpowiednio do kategorii wiekowych.  Rocznik 2005 i młodsi– dystans 3km dla dziewcząt i chłopców z dwoma strzelaniami w pozycji leżąc. Rocznik 2004 oraz II i III klasy gimnazjów - bieg na dystansie 4,5km z dwoma strzelaniami bez podpórek. Zawodnicy strzelali z broni dwukrotnie (dwa razy po pięć strzałów) na odległość 10 metrów do krążków o średnicy 4 cm, łącznie 10 strzałów. Za każdy niecelny strzał 20 sekund karnych, technika biegu dowolna.

  Wyniki kategoria zespołowa: VI miejsce zespołowo SP Dziewczęta rocznik 2005 i młodsze ** 1000m + L + 1000m + L + 1000m, VII miejsce zespołowo Chłopcy  rocznik 2002 - 2004 ** 1500m + L + 1500m + L + 1500m,VIII miejsce zespołowo SP Chłopcy rocznik 2005 i młodsi ** 1000m + L + 1000m + L + 1000m.

  Indywidualnie: SP Dziewczęta 30 miejsce Agata Szaniawska, 40 miejsce Hanna Rutkowska,44 miejsce Nikola Malec,47 miejsce Natalia Czerwińska, SP Chłopcy rocznik 2005 i młodsi: 38 miejsce Filip Marcinkowski,40 miejsce Krzysztof Andziulewicz,41 miejsce Kajetan Rutkowski,43 miejsce Mikołaj Adamski,46 miejsce Tymon Żyłkiewicz,48 miejsce Tomasz Sadocha,49 miejsce Dominik Adamczuk, Rocznik  2004 i Gim: 28 miejsce Sebastian Syrewicz, 29 miejsce Arkadiusz Kluczyński.

   

  Pin It
 • W klasach piątych uczniowie postanowili w sposób praktyczny „spotkać” się z przekątnymi w wielokątach.  W myśl zasady „POZNAJ, DOTKNIJ, ZASTOSUJ”, za pomocą pinezek i nici, tworzyli swoje wariacje na temat wielokątów a następnie wyznaczali w nich przekątne. Lekcja minęła tak szybko a pomysłów było wiele, więc pracę trzeba było kontynuować na następnych zajęciach. Uczniowie wykonali ciekawe prace, pomagali sobie i  świetnie się przy tym bawili. Na zdjęciach klasa 5a. Brawo!

  S. Śliwińska

  Pin It
 • To już kolejny  trening w stolicy narciarstwa biegowego, w Jakuszycach. Narty biegowe to wspaniała forma ruchu a zarazem treningu  uzupełniającego. Zajęcia odbywały się na trasach o różnym poziomie trudności i profesjonalnym przygotowaniu. Były prowadzone w  trzech grupach w zależności od stopnia zaawansowania. Każda mogła wybrać trasę treningu odpowiednią do swoich możliwości. W czasie zajęć  na Polanie Jakuszyckiej uczniowie ćwiczyli technikę biegu i celność strzału. Zwieńczeniem treningów będzie udział w Wojewódzkich Igrzyskach w Biathlonie Zimowym, które również odbędą się w Jakuszycach.

  Instruktorzy: Joanna Szaniawska, Jacek Simiński, Sebastian Łoziński

   

  Pin It
 • W dniach 31. 01. 2018 i 07.02.2018  w Lubaniu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Mini Piłce Ręcznej. Nasze drużyny wywalczyły III miejsce zarówno wśród chłopców, jak  i  wśród dziewczyn. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Chmielowiec, Aleksandra Marcinkowska, Klaudia Bocheńska, Nikola Malec, Aleksandra Meyer, Wiktoria Paluch, Julia Pałys, Agata Szaniawska i Paulina Lutostańska. Skład drużyny chłopców: Krzysztof Andziulewicz, Kacper Sawicz, Maksymilian Kobusiński, Dominik Adam, Fabian Komnacki, Mikołaj Adamski, Tomasz Sadocha, Kacper Krzeszewski. Gratulujemy.

  Opiekunowie: Joanna Szaniawska i Sebastian Łoziński

   

  Pin It
 • Czas tańców i zabaw uczniowie naszej szkoły zakończyli  wielkim Balem Karnawałowym. Młodsze dzieci bawiły się 7 lutego a starsze 8 lutego. W tym roku gościliśmy w Rezydencji „ Basieńka”. Nasi  didżeje wspaniale trafili w gust balowiczów, zaproponowane piosenki zachęcały do tańca i wspólnego  śpiewania. Atrakcją zabawy był występ zespołu  tańca nowoczesnego  działającego w MDK w Lubaniu - Studio Tańca "MAR-KO" pod kierunkiem  pana Mariusza Kozaka. Rodzice zadbali o piękne przebrania dla dzieci. Każdy mógł  zaprezentować swój kolorowy strój, wspaniały pomysł i zostać  „ Indywidualnością karnawałową”, czy  „ Mistrzem wybiegu”. Dzieci wspaniale się bawiły i częstowały słodkościami  przygotowanymi przez Rodziców za które bardzo dziękują.

  Więcej zdjęć na naszym FB.  Autorka zdjęć Katarzyna Matelska

   

  Pin It
 • Zwracamy się z prośbą do społeczności szkolnej o solidarność z poszkodowanymi.

  25 stycznia 2017 r. w Mirsku w wyniku wybuchu butli z gazem zawaliła się część kamienicy. Są poszkodowani, wśród nich jedna rodzina z pięciorgiem dzieci.

  W związku z tym tragicznym zdarzeniem nie pozostańmy  obojętni na potrzeby ludzi, którzy  stracili wszystko. Potrzebne są: środki chemiczne, pościel, garnki, koce, sprzęt AGD. 

   Gmina Mirsk uruchomiła także specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze dla poszkodowanych mieszkańców. Wpłaty można realizować na  numer konta: PKO BP S.A. 10 1020 5226 0000 6902 0593 5954 - tytuł wpłaty: "Pomoc poszkodowanym z kamienicy przy ulicy Mickiewicza 1 w Mirsku".

   

  Więcej informacji można uzyskać  u pedagoga szkolnego L. Guzińskiej

   

  Pin It
 • 14.02.2014r. Członkowie i Opiekunowie Małego Samorządu ogłaszają Dniem Dobrych Uczynków. Uczniowie klas I-III w ramach Szkolnego Konkursu „Czerwono Mi” przychodzą do szkoły ubrani na czerwono . Podczas uroczystego apelu poznają osoby, którym przyznano Tytuł „Pomocna Dłoń”, a na zajęciach dowiedzą się kim jest WOLONTARIUSZ i jak nim zostać.  

  Pin It
 • W dziale dokumenty - dla rodziców zamieszczono podania o przyjęcie dziecka do Szkoły Podstawowej i do Gimnazjum oraz i Kartę przyjecia dziecka do przedszkola.

  Kartę wraz z odpisem aktu urodzenia należy złożyć w sekretariacie od 1.03 do 29.03 2013r.

  Podania do szkół wraz z załącznikami należy złożyć w sekretariacie szkoły od 1.03 do 29.03 2013r.

  Pin It