Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Filtr
 • Świeradowski Sztab WOŚP zaprasza 06.01.2018r.do udziału w 12 BIEG WOŚP pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" parking przy ul. Strażackiej (powyżej kolei gondolowej) - strat na trasy Single Track i Run Track

  Program Imprezy:
  9.30-9.45 zapisy do udziału w biegu (uczniowie MZS zapisują się w sali nr 12 i dostarczają zgodę Rodzica) 
  9.45-9.55 rozgrzewka 
  10.00 strat trasy 5 km – dorośli 
  10.10 start 1 km dzieci 
  10.15 – start 5 km Nordic Walking

  10.40 pasta party przygotowane przez Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit
  11.45 zakończenie 12 Biegu WOŚP pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"

  "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" – hala spacerowa Domu Zdrojowego 
  15.00 -17.50 – występy taneczne dzieci ze Szkoły Tańca Dream Dance Academy, Zumba Karolina Cierlik, Występy wokalne dzieci, pokazy pierwszej pomocy, dekoracja zwycięzców 12 Biegu WOŚP, prelekcje na temat zdrowego stylu życia, odżywiania i cukrzycy, występy wokalne i instrumentalne, a o godz. 17.00 zaśpiewa Zespół SMOLNICZANIE.

  Zapraszamy do udziału w imprezie "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy", którą organizują: Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, Katarzyna Bała, Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit, Nadleśnictwo Świeradów, Sztab WOŚP, Referat Promocji Gminy, Turystyki, Kultury i Sportu, OSP i Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” w Świeradowie-Zdroju.
  Patronat medialny Telewizja Świeradów, LKP „Sudety Zachodnie” Katarzyna Męcina i Notatnik

  Pin It
 • 19.12.2017 roku w Kościelniku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Nasze drużyny osiągnęły znakomite wyniki. W zawodach tych startowały zawodniczki 5 zespołów powiatu lubańskiego z Pisarzowic, Kościelnika, Świeradowa SP nr 2, Siekierczyna i  nasza. Wśród chłopców startowało 6 drużyn: z Pisarzowic, Smolnika, Kościelnika, Siekierczyna, Świeradowa SP nr 2 oraz nasza. Drużyny nasze wywalczyły po raz pierwszy w historii szkoły I miejsce wśród chłopców i II miejsce wśród dziewczyn, tym samym mistrzostwo i wicemistrzostwo Powiatu. Chłopcy będą reprezentować nasz powiat w zawodach strefy jeleniogórskiej.

  Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Chmielowiec, Agata Szaniawska i Aleksandra Marcinkowska. Skład chłopców: Krzysztof Andziulewicz, Kacper Sawicz, Maksymilian Kobusiński.

  Opiekunowie: Joanna Szaniawska i Sebastian Łoziński

   

  Pin It
 • „Polska tradycja związana z obchodami świąt Bożego Narodzenia jest bardzo bogata i barwna. Jednym ze zwyczajów bożonarodzeniowych jest kolędowanie. Kolędnicy zawsze byli nieodłącznym elementem folkloru ludowego, przeniesionym z czasem do miast. Wędrowali od domu do domu w okresie od wigilii Bożego Narodzenia do święta Matki Bożej Gromnicznej, czyli 2 lutego”. 

  Pielęgnując stare tradycje wychowawcy klas edukacji wczesnoszkolnej wspólnie z dziećmi i Rodzicami zorganizowali spotkania klasowe poprzedzone jasełkami, a kolędnicy z IIIa, prowadzeni przez gwiaździcha, wyruszyli z kolędą ulicami Świeradowa-Zdroju w odwiedziny do Przyjaciół klasy i szkoły.

   

  Zapraszamy 09.01.2018r. do MZS na XX Otwarty Przegląd Kapel Kolędniczych, gdzie będzie można podziwiać młodych artystów i obejrzeć wszystkie Grupy kolędnicze.  

  Pin It
 • Audycje umuzykalniające na stałe wpisały się do harmonogramu pracy naszej szkoły. Comiesięczne spotkania z edukatorami to najbardziej mobilna forma kontaktu z młodym słuchaczem, które organizuje  Filharmonia Dolnośląska poza swoja siedzibą.

  Przygotowane na miarę konkretnego odbiorcy solistyczno - kameralne spotkania z muzyką klasyczną wprowadzają dzieci i młodzież w zaczarowany świat dźwięków i artystycznych emocji.

   

  Zajęcia, które odbyły się 19.12.2017r. były spotkaniem z muzyką zaczerpniętą z bajek osadzonych w krajobrazie mroźnej i śnieżnej zimy. Wędrówka do krainy Królowej Śniegu, muzyczne zabawy na śniegu i lodzie, bitwa na nutkowe śnieżki i wspólne kolędowanie zakończyło tegoroczne lekcje, a nastepnie pt. "Kontrabasowe mruczanki" odbedzie się 21.02.2018r. 

  Pin It
 • Uczniowie naszej szkoły przygotowali w klasach paczki w ramach akcji "I Ty Możesz Zostać Mikołajem”. Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć 19.12.2017r. trafiły do potrzebujących Osób i Rodzin ze Świeradowa. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji, bo "człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". 

  Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” serdecznie dziękują  Darczyńcom za piękny gest, okazane serce i zaangażowanie w Akcję pomocy DZIELENIA SIĘ DOBREM. 

   

   

   

  Pin It
 • 14.12.2017 w Smolniku odbyły się powiatowe mistrzostwa w minikoszykówce. W zawodach tych startowały zawodniczki 5 zespołów powiatu lubańskiego z Pisarzowic, Smolnika, Olszyny, Lubania i nasza. Nasza drużyna wywalczyła II miejsce i tym samym wicemistrzostwo powiatu.

  Dziewczęta wystąpiły w składzie: Klaudia Bocheńska, Natalia Chmielowiec, Aleksandra Marcinkowska, Agata Szaniawska, Martyna Kępińska, Aleksandra Meyer, Julia Pałys, Nikola Malec,Wiktoria Paluch, Natalia Czerwińska, Weronika Niewiadomska.

  Opiekun JoannaSzaniawska

  Pin It
 • 09 grudnia 2017r odbyły się X Igrzyska Sportowe w biathlonie  „W Krainie Świętego Mikołaja". Zostaliśmy mistrzami w kategorii drużynowej dziewcząt zdobywając puchar. Oprócz konkurencji strzeleckiej braliśmy udział w zabawach sprawnościowych. Każdy z zawodników otrzymał prezent od Mikołaja. W kategorii  najmłodszej dziewcząt medale otrzymali  za : I miejsce Michelle Dzierżęga, II miejsce Zuzanna Olkowska; wśród chłopców: I miejsce Jacek Szaniawski, II miejsce Tymoteusz Żyłkiewicz, III miejsce  Kajetan Rutkowski, IV miejsce Antoni Bała, V miejsce Wojciech Lonycz; W kategorii dziewcząt klas V: I miejsce Nikola Malec, II miejsce Natalia Czerwińska, III miejsce Weronika Niewiadomska; wśród chłopców I miejsce Filip Marcinkowski, II miejsce Mikołaj Adamski, III miejsce Tomasz Sadocha; W kategorii dziewcząt klas VI: I miejsce Klaudia Bocheńska, II miejsce Natalia Chmielowiec, III miejsce  Oliwia Olkowska; wśród chłopców: II miejsce Dominik Adam; W kategorii dziewcząt klas VII: I miejsce Agata Szaniawska, V miejsce Justyna Lonycz, VI miejsce Kinga Marciniak. Chłopcy, wśród chłopców klas VII: II miejsce  Arkadiusz Kluczyński, III miejsce  Marcin Krawczuk. Po zakończonych zawodach zawodnicy otrzymali regeneracyjny poczęstunek. 

  Pin It
 • Wychowawcy klas: Ia, IIa i IIIb postanowi z Podopiecznymi poczekać 05.12.2017r. na Mikołaja w szkole. Po zakwaterowaniu odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy, a po nim nauczyciele czytali opowieści o Mikołaju i jego pomocnikach. Niespodziewanie o godz. 22.00 w szkole pojawił się Gość z prezentami dla grzecznych dzieci. Wierszyki, piosenki i pląsy były nagradzane paczkami. Pełen atrakcji dzień zakończył wieczór filmowy i nocleg w szkole.  

  Noc w szkole minęła bardzo szybko. Rano śniadanie, słuchanie "Świątecznych opowieści" czytanych przez opiekunów, życzenia imieninowe dla Mikołaja z Ia i zajęcia ceramiczne (lepienie aniołków z gliny na Gminny Konkurs pt. "Podaruj bliskiemu anioła" organizowany przez Miejska Bibliotekę Publiczną "IZERKA) i kulinarne (pieczenie pierników w szkole i  Hotel Buczyński MEDICAL&SPA). 

  Uczestnicy zajęć (kl. Ia, IIa i IIIb) wraz z opiekunami serdecznie dziękują Rodzicom, panu Zbigniewowi Maroniowi, paniom: Iwonie Korzeniowskiej-Wojsa, Renacie Maroń, Agnieszce Koludo-Sobierańska, Właścicielom Hotelu Buczyński MEDICAL&SPA, Rafałowi Matelskiemu za moc atrakcji i fantastyczne MIKOŁAJKI 2017. 

  Pin It
 • 04.12.2017r.  klasy edukacji wczesnoszkolnej przygotowały dla Górników z Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa taneczny program artystyczny. Uczniowie poszczególnych klas prezentowali tańce ludowe i nowoczesne, a podsumowaniem były życzenia, kwiaty i laurki. Dzieci otrzymały słodkie podziękowania od pani Teresy Dragunowicz i panów Zbigniewa Maronia i Artura Tkaczyka, a na zakończenie została wykonana wspólna fotografia.
  Cała uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, która z powodu rozbudowy szkoły będzie do kolejnej Barbórki wyłączona z użytkowania.

  Pin It
 • Świetlica Środowiskowa „UL”, dzięki wsparciu finansowemu Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świeradowie-Zdroju, zorganizowała w dniach 01/02.12.2017r. X Mikołajkowe Marsze na Orientację, w których wzięło udział łącznie 167 osób ze Świeradowa, Świdnicy, Wrocławia, Lubania, Bolkowa i Lwówka Śląskiego.

  Budowniczymi tras byli przodownicy InO Adam Palbow i Paweł Idzik, a sędzią honorowy przodownik InO Wojciech Król.

  Dzieci, młodzież oraz dorośli doskonale poradzili sobie w terenie zarówno w etapie nocnym, jak w dwóch etapach dziennych osiągając wysokie wyniki.

  Świeradowscy liderami zostali: kategoria TD I miejsce Iga Jurczak i Szymon Półtorak II miejsce Filip Marcinkowski, kategoria TM II miejsce Dawid Jurczak i Wojciech Półtorak III miejsce Julia Skoczylas i Aleksander Hryńko w kategorii TO III miejsce przypadło Marzenie i Ewelinie Prusiewicz.

  Organizator serdecznie dziękuje paniom: Elżbiecie Mitkiewicz i Grażynie Dering oraz panom: Adamowi Palbowowi, Pawłowi Idzikowi, Wojciechowi Królowi, Stanisławowi Łojce, Stanisławowi Fierkowiczowi, Rafałowi Mate3lskiemu za pomoc w organizacji Imprezy i podsumowaniu ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. „ABC bezpiecznego wędrowania” 2017 realizowanej przez podopiecznych Świetlicy Środowiskowej UL”.

  Pin It