Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Filtr
 • W dniu 26 października odbyły się na boisku Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie Zdroju mistrzostwa gminy Świeradów w mini piłce nożnej. W zawodach wzięły udział dwie drużyny dziewcząt: SP nr 1 oraz SP nr 2 w Świeradowie Zdroju, i trzy drużyny chłopców: SP nr 1, SP nr 2 w Świeradowie Zdroju oraz SP w Pobiednej. Drużyny składały się z 10 zawodników. Dziewczęta ze SP nr 1 zajęły pierwsze miejsce pokonując drużynę z Czerniawy 4 : 0, tym samym zapewniając sobie start w zawodach powiatowych. Chłopcy po dwóch wyrównanych meczach zajęli III miejsce, przegrywając 1 : 2 z Pobiedną i remisując 1 : 1 z Czerniawą. Awans uzyskała drużyna z Czerniawy pokonując Pobiedną 3 : 0.

  Skład drużyny dziewcząt: Aleksandra Marcinkowska, Nikola Malec, Agata Szaniawska, Natalia Chmielowiec, Klaudia Bocheńska, Martyna Wojtysiak, Oliwia Olkowska, Zoja Mularczyk, Natalia Czerwińska, Julia Skrzyszewska /opiekun- p. Joanna Szaniawska/.

  Skład drużyny chłopców: Filip Sochański, Tomasz Sadocha, Mikołaj Adamski, Alan Adamski, Maksymilian Kobusiński, Krzysztof Andziulewicz ,Kacper Sawicz, Kacper Krzeszewski, Edwin Korowaj /opiekun – p. S. Łoziński/

   

  Pin It
 • 27.10.2017r. do Schronisko Przylasek pan Piotr Mokrzycki zawiózł karmę dla psów i kotów, miseczki, koce i kołdry zebrane przez dzieci i młodzież z naszej szkoły. Akcja "Pełna Miska dla Schroniska (dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku)" trwa do końca roku szkolnego, a pokarm dla zwierząt, zabawki, koce przynosimy do szkoły sala nr 12 lub 29.

  Osoby zainteresowane adopcją pieska lub kotka odsyłamy na stronę http://przylasek.eschronisko.pl/zwierzeta/adopcjaInformujemy, że kolejny wyjazd odbędzie się 10.11.2017r. i wezmą w nim udział wolontariusze, którzy będą mogli czynnie włączyć się w pracę na rzecz zwierząt przebywających w Schronisku

  Dziękujemy wszystkim za bazinteresowna pomoc i zachęcamy do dalszej działalności wolontariackiej.

  Arleta Wolanin, Joanna Szaaniawska, Katarzyna Luto-Przybylska

  Pin It
 • 20 października 2017 roku odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Miasta Świeradów-Zdrój w Biathlonie Letnim. Startowało 143 zawodników w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjum: UKS Olimpijczyk Sosnówka, UKS Kamieńczyk Szklarska Poręba, UKS Szczytnik, UKN Melafir Czarny Bór, UKS Świeradów-Czerniawa, MKS Karkonosze Szklarska Poręba, UKS Świeradów-Zdrój.  Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Świeradowie-Zdroju. Długości dystansów dostosowane były odpowiednio do kategorii wiekowych. Zawodnicy strzelali z broni laserowej dwukrotnie (dwa razy po pięć strzałów).

  Złote medale zdobyli:  Jacek Szaniawski (kategoria wiekowa rocznik 2007 i młodsi),  Julia Wójtów (kategoria wiekowa rocznik 2007 i młodsze);

  Srebrny medal zdobył: Tomasz Paluch (kategoria wiekowa rocznik 2007 i młodsi).

  Nagrody dla najmłodszych uczestników otrzymali: Martyna Rutkowska ze Świeradowa -Zdroju, Jakub Benedykt z Kassel z Niemiec. Zdobyliśmy  pierwsze miejsce w kategorii drużynowej chłopców  szkoły podstawowej  i otrzymaliśmy  Puchar  Burmistrza Miasta Świeradów-Zdrój.   

                                                                                                     

   Joanna Szaniawska

   

  Pin It
 • 19.10.2017r. "Łodziami Wikingow" do Norweskiej Doliny dotarli uczestnicy projektu Erasmus+. Dwugodzinny pobyt w strefie rozrywki i zwiedzanie kompleksu z panią Katarzyną Harbul-Bała to pierwszy punkt poznawania atrakcji naszego pięknego regionu i integracji międzynarodowej grupy uczniów i nauczycieli, którego różnorodność architektoniczna zachwyciła wszystkich, a wycieczka była najlepszą lekcją doskonalenia komunikacji językowej i współpracy w zespole. 

  Pin It
 • Uczniowie klas IIa i IIIb 18.10.2017r. uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Regionalnym Centrum Edukacji w Lubaniu. Temat zajęć to: "W iglaste sukience przez liście - o jeżu i jego trybie życia". Podczas spotkania dzieci zapoznały się z trybem życia jeża, i szukały odpowiedzi na pytania: Gdzie można spotkać jeża? Czym się żywi i czy zapada w sen zimowy. Podsumowaniem było wykonanie jeża z naturalnych elementów. 

  Dodatkową atrakcją dnia było zwiedzanie Muzeum Regionalnego i poznanie najważniejszych atrakcji Lubania. 

  Pin It
 • 16.10.2017r. podjęliśmy próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. 

  Czy udało nam się? O tym dowiemy się w przeciągu tygodnia - organizatorzy wydarzeń dostaną wkrótce formularz, za pomocą którego potwierdzą liczbę osób, które rzeczywiście wzięły udział w rekordzie i dzięki temu na początku przyszłego tygodnia będziemy mogli pochwalić się, jak dużo osób wspólnie uczyło się ratować życie." 

   

  Dziękujemy wszystkim wolontariuszom (37 osób ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum) za zaangażowanie w akcję i pomoc w sprawnym lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

  Pin It
 • Uczniowie klas: Ia, IIa i IIIb w roku szkolnym 2017/2018 biorą udział w 8 edycji projektu "Zdrowo jem, więcej wiem". W ramach harmonogramu działań 13.10.2017r. odbyły się zajęcia kulinarne. Lekcje w SZKOLE GOTOWANIA dzieci rozpoczęły od przygotowywania zdrowych i smakowitych dań, wśród których królowały sałatki owocowe, warzywne, kolorowe kanapki, desery owocowe.Wszystkie potrawy były przepyszne i bardzoooooo zdrowe.

  Pin It
 • Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego klas 4-6 oraz oddziałów gimnazjalnych złożyły swoim kolegom życzenia oraz próbowały dotrzeć do ich serc „przez żołądek”. Pod okiem miejscowej mistrzyni wypieków, Pani Marty Korzeniowskiej- Jurkiewicz , przygotowały słodkie ciasteczka, którymi podczas uroczystego apelu obdarowały wszystkich chłopców. Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowano również dwie dyskoteki.

   

   

  Pin It
 • "Dzwięki pachnące nutką orientu", "Muzyka orientu", "Orient w muzyce" to tematy audycji umuzykalniających w której uczestniczyli 04.10.2017r. uczniowie naszej szkoły. Muzyka na żywo, taniec, zabawy rytmiczne przeplatane barwnymi opowieściami to doskonała lekcja przygotowana przez Filharmonię Dolnośląską.

  Kolejne spotkaniaśpiewem na ustach" i "Polskie pieśni i piosenki" już 30.11.2017r.

  Pin It
 • Dnia 04.10.2014r. w MZS spotkało się 28 uczestników XVII Miejskiego Święta Latawca „Żabie Loty”, którzy przy wsparciu rodziców, krewnych próbowało zdominować niebo nad boiskami szkolnymi. Jury w składzie: Grażyna Kasprzak, Anna Żołnierek i Stanisław Łojko oceniało wygląd, technikę wykonania, logo żabki oraz długość i wysokość lotu, aby na zakończenie Imprezy wręczyć puchary na nagrody ufundowane ze środków Gminy Świeradów-Zdrój.
  Najwyższe lokaty przypadły Krzysiowi Pasierbowi, Kasi, Zosi i Marysi Salawom, Oliwii Osińskiej, Aureli Wasilczenko, Szymonowi Gruszeckiemu i Mateuszowi i Justynie Rozum. Nagrodę publiczności otrzymał dwuletni Szymon Adam.
  Organizatorzy dziękują rodzicom, dzieciom za udział w zabawie i zapraszają do udziału w przyszłorocznej edycji, którą planujemy przeprowadzić na łące parkingu po dawnej „Tewie”. według ekspertów tam wieją najlepsze wiatry.

   

   

  Pin It