Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1Patron

Nasz patron

Czytaj więcej

Poradniki

Dla wszystkich użytkowników dziennika elektronicznego pomocne wideo poradniki.

Czytaj więcej

Dziennik

Nasz dziennik elektroniczny

ZALOGUJ SIĘ

Poczta

Poczta służbowa naszych pracowników

ZALOGUJ SIĘ

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II


Szkolne Koło Wolontariatu 07.11.2018r., w dniu urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, która jest patronką Szkoły Podstawowej, zorganizowano ZBIÓRKĘ URODZINOWA dla małego Mikołaja. 
„Trzyletni Mikołaj jest mieszkańcem naszego miasta. Urodził się 21 stycznia 2015 r. z poważną wrodzoną wadą serca pod postacią HLHS. Jego lewa połowa serduszka nie pracuje. Większość swojego życia spędził w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Obecnie jest po trzech operacjach serca. Po ostatniej z nich na skutek powikłań pooperacyjnych został sparaliżowany od pasa w dół.
Przeszedł już bardzo wiele, a przed nim jeszcze długa droga do normalnego życia. Nie stójmy bezczynnie z boku! Pomóżmy Mikołajowi i jego rodzinie, która podejmuje wszelkie starania, aby zapewnić środki na leczenie i bieżącą rehabilitację dziecka. Zastanówmy się, co możemy zrobić, w jaki sposób włączyć się w działania.”
Notatnik Świeradowski VIII 2018;

 


Dzięki zaangażowaniu Rodziców, Nauczycieli, którzy upiekli ciasta i Wolontariuszy, którzy przygotowali lemoniadę udało się zebrać kwotę 1732 zł, które zostaną wpłacone na konto FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem: 28003 DUDA MIKOŁAJ – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.


Dziękujemy z całego serca za wsparcie naszej Akcji i zapraszamy do zbierania plastikowych nakrętek dla małego Kacperka z Mieroszowa i baterii dla osób niepełnosprawnych.


T.Fierkowicz, K.Luto-Przybylska i P.Mokrzycki