Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety
Celem ankiety jest rozpoznanie sytuacji domowej dotyczącej zdalnego nauczania na skutek zawieszenia zajęć w szkole. Ankieta składa się z pytań zamkniętych i z pytań otwartych.


W przypadku pytań zamkniętych prosimy o wybór jednej odpowiedzi. Jeśli w pierwszym pytaniu zamkniętym wybiorą Państwo odpowiedź a), to prosimy o wpisanie pod pytaniem 1.a), natomiast jeśli wybiorą Państwo odpowiedź b), to prosimy o wpisanie pod pytaniem 1.b). Z kolei w drugim pytaniu zamkniętym, jeżeli wybiorą Państwo odpowiedź a), to prosimy o wpisanie pod pytaniem 2.a), a jeśli wybiorą Państwo odpowiedź b), to prosimy o wpisanie pod pytaniem 2.b)


W przypadku pytań otwartych prosimy o wpisanie sugestii, które będą pomocne przy współpracy i rozwiązywaniu pojawiających się trudności.


Wypełnione ankiety prosimy przesłać do psychologa szkolnego – Anety Wośko na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do pedagoga szkolnego Oliwii Głowackiej – Dańkowskiej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plik z ankietą

 

Adresy poczty elektronicznej nauczycieli 

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie.

Szkolne Koło Medialne działające w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie-Zdroju organizuje   konkurs filmowy pod tytułem  „Mistrz Aktywności Domowej”.                                                                              

  • Zaprezentuj umiejętności wokalno – taneczne,
  • Grę na instrumencie,
  • Zdolności artystyczne, manualne lub graficzne,
  • Ciekawe ćwiczenia fizyczne
  • Przepis na swoje ulubione ciasto / potrawę,
  • I wiele, wiele innych Twoich aktywności domowych w czasie wolnym

Nagraj krótki film  i prześlij go na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

My, umieścimy go w odpowiednio przygotowanym miejscu na Kanale Aktywności Domowej Na szkolnym kanale YouTube gdzie będziesz mógł spotkać wszystkich uczestników naszej szkolnej zabawy.

Dla najbardziej zaangażowanych, twórczych i pomysłowych uczestników Dyrekcja szkoły przewidziała specjalne nagrody niespodzianki.  

 

CZEŚĆ – JESTEM KUZYNEM GRYPY!


JAK O KORONAWIRUSIE ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI?
Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego nie ma szkoły? Jak rozmawiać z dzieckiem na tak trudne tematy? Podpowiedzi przynosi książeczka opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz. Polską wersję – bezpłatnego i dostępnego w internecie wydawnictwa – przygotował kolektyw MamyProjekt.

Książeczka o wirusie

Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkole

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

Jeśli w tym szczególnym czasie potrzebujecie wsparcia psychologicznego, informujemy, że  szkolny psycholog jest do  Waszej dyspozycji online.  Kontaktować  za pomocą dziennika elektronicznego.

 

Nauczyciele są w kontakcie z Wami, przekazują wskazówki do pracy w domu.  Dodatkowo zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

Szanowni Rodzice!

W związku z decyzją Rządu RP informuję, że od jutra tj. 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. zajęcia  w szkole zostają zawieszone. Oznacza to, że dzieci nie przychodzą do szkoły. W tym czasie będą mogły pracować w domu wykonując zadania zalecone przez nauczycieli. O szczegółach pracy domowej i sposobach jej przekazywania zostaną Państwo poinformowani jutro.  

Dzień 12 i 13.03. 2020 r. (czwartek i piątek) są jedynymi dniami, kiedy szkoła zapewnia tylko zajęcia opiekuńcze. Są one skierowane do dzieci, których rodzice nie zdążą zorganizować opieki. Z pełną powagą rekomendujemy pozostawienie dzieci w domu. Jednocześnie informuję, że są to działania prewencyjne, wśród naszych podopiecznych nie stwierdzono zachorowań, ani nikt nie jest objęty kwarantanną.

Proszę śledzić stronę internetową szkoły oraz pocztę dziennika elektronicznego. Będą Państwo na bieżąco informowani o sytuacji.

 Renata Simińska  Dyrektor MZS w Świeradowie-Zdroju

W związku z działaniami prewencyjnymi zapobiegającymi zarażeniu kroronawirusem, informuję Państwa, że zajęcia prowadzone na basenie dla uczniów klasy 4, zostają zawieszone do końca marca 2020 roku. Okres zawieszenia zajęć może ulec zmianie.
Renata Simińska