Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1Jadłospis

Jadłospis obiadów szkolnych

Czytaj więcej

Poradniki

Dla wszystkich użytkowników dziennika elektronicznego pomocne wideo poradniki.

Czytaj więcej

Dziennik

Nasz dziennik elektroniczny

ZALOGUJ SIĘ

Poczta

Poczta służbowa naszych pracowników

ZALOGUJ SIĘ

20.09.2021 roku na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbyła się uroczystość Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego w województwie dolnośląskim.
Na niezwykle barwnej uroczystości nie zabrakło znakomitych gości, dolnośląskich Mistrzów Sportu, m. in. Roberta Sobery, Łukasza Krawczuka, Natalii Widawskiej i Pauliny Kubis, a przede wszystkim nie zabrakło dzieci i młodzieży. Na to wydarzenie zostały zaproszone zespoły z 6 szkół w klasyfikacji ubiegłorocznego Współzawodnictwa w kategorii Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży. Laureaci otrzymali specjalne statuetki oraz bony na zakup sprzętu sportowego ufundowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.
Były piękne pokazy taneczne i sportowe, najmłodsi mieli swoje Lekcje z Mistrzem, które prowadzili zaproszeni znakomici lekkoatleci. Reprezentacje najlepszych szkół wystartowały po raz pierwszy w rozgrywanym Festiwalu Sztafet Lekkoatletycznych. Zmagania w sztafetach 4 x 100, szwedzkiej i mieszanej 4 x 200 były naprawdę bardzo zacięte.
Statuetkę za 5 miejsce w klasyfikacji punktowej za współzawodnictwo szkolne na Dolnym Śląsku w Igrzyskach Dzieci wręczał naszej reprezentacji Robert Sobera. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, Mistrz Europy z 2016 roku i obecny wicemistrz Polski w skoku o tyczce.
W Festiwalu Sztafet Lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci rywalizowały szkoły: SSP46 Wrocław, SP 6 Oleśnica, SP 2 Zgorzelec, SP 45 Wrocław i SP 1 w Górze.
Najlepiej zaprezentowała się nasza sztafeta szwedzka chłopców w składzie: Marcel Leśniewski, Michał Milewski, Kajetan Rutkowski i Tymon Żyłkiewicz wygrywając z wielką przewagą nad pozostałymi zespołami i bijąc rekord szkoły o 14 sekund! Zakończyli rywalizację z czasem 2:41,92 .
Sztafeta 4 x 100 metrów, sztafeta mieszanka 4 x 200 metrów i sztafeta szwedzka dziewcząt zajęły 5 miejsce. Sztafeta 4 x 100 metrów dziewcząt zajęła 6 miejsce.

Reprezentacja dziewcząt:
Antonina Wasilewska, Lena Łuczak, Martyna i Natalia Rutkowskie, Zofia Krzcot, Amelia Komisarz, Amelia Marszolik, Julia Tomaszewska

Reprezentacja chłopców:
Kajetan Rutkowski, Michał Milewski, Tymon Żyłkiewicz, Michał Różycki, Dawid Ganuszewicz, Krzysztof Sobierański, Marcel Leśniewski, Kacper Bokisz

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

Joanna Szaniawska i Sebastian Łoziński opiekunowie

 

Pin It