Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1Jadłospis

Jadłospis obiadów szkolnych

Czytaj więcej

Poradniki

Dla wszystkich użytkowników dziennika elektronicznego pomocne wideo poradniki.

Czytaj więcej

Dziennik

Nasz dziennik elektroniczny

ZALOGUJ SIĘ

Poczta

Poczta służbowa naszych pracowników

ZALOGUJ SIĘ

„Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania.” – Walt Disney

Te słowa były naszym mottem przewodnim 15 września, kiedy to obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Ten nietypowy dzień ma ogromne znaczenie, ponieważ to co raz bardziej popularne święto kreatywności i odwagi. W minioną środę uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w wielu zadaniach i zabawach, które miały pobudzić kreatywność i wiarę w siebie. Zajęcia rozpoczęły się zapoznaniem dzieci z bajką o małej dziewczynce, Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Nasza szkoła tego dnia została przyozdobiona różnokolorowi kropkami oraz kolażami. Przypomnieliśmy sobie popularne piosenki z kropkowym tematem przewodnim, jak „Biedroneczki są w Kropeczki” czy „Biedronka i muchomor”. Świetnie bawiliśmy się przy zabawach ruchowych, ale i musieliśmy pogłówkować przy zadaniach z kodowania, matematyki czy interpunkcji – bo kropkę pod różną postacią możemy znaleźć wszędzie. Nie zabrakło również kropkowej inwencji w stylizacjach odzieżowych. Dodatkową atrakcją była fotoramka, wykonana przez naszych uczniów, która posłużyła jako wspaniałe tło do „kropkowych” zdjęć. Był to doskonały czas, aby zastanowić się nad swoimi talentami i mocnymi stronami oraz nad tym jak można zaprezentować je światu.

Małgorzata Rojek

 

 

 

Pin It