Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1REKRUTACJA

REKRUTACJA 2021

Czytaj więcej

Poradniki

Dla wszystkich użytkowników dziennika elektronicznego pomocne wideo poradniki.

Czytaj więcej

Dziennik

Nasz dziennik elektroniczny

ZALOGUJ SIĘ

Poczta

Poczta służbowa naszych pracowników

ZALOGUJ SIĘ

Światowy Dzień Życzliwości jest obchodzony co roku 21 listopada. Życzliwość jest jedną z najważniejszych cech człowieka. Szczególnego znaczenia nabiera obecnie, gdy czasami jest nam trudno radzić sobie ze zmianami i poszukujemy sposobów odnalezienia się w nowej sytuacji. Bycie życzliwym cechuje wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka. Życzliwość nie ocenia, nie wyklucza ludzi, pozwala nam ufać innym.

Czasami jesteśmy dla kogoś niemili, mamy trudności z radzeniem sobie z emocjami. Ale świadomość tego daje nam wgląd w swoje zachowanie. Mamy wybór odnośnie naszej reakcji w danej sytuacji. Jeśli zadziałamy pod wpływem chwili i nasza reakcja zrani czyjeś uczucia zawsze możemy przeprosić. Ze względu na pracę i naukę zdalną gdy częściej komunikujemy się poprzez media społecznościowe i aplikacje, zwracajmy uwagę na język komunikacji. Przypomnijmy dzieciom, że po drugiej stronie telefonu czy komputera jest osoba, która może nie radzić sobie z raniącymi słowami. Uczniowie korzystając z internetu powinni pamiętać o zasadach. Nie wspierajmy hejtu. Nie lajkujmy obraźliwych treści. Pamiętajmy o życzliwości na co dzień.


Książka „Uważność i spokój żabki” autorstwa Eline Snel zawiera szereg ćwiczeń rozwijających umiejętność otwartego i przyjaznego nastawienia oraz rozumienia swoich emocji i uspokojenia gonitwy myśli. Ćwiczenia przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci w wieku 7 - 12 lat. Na stronie wydawnictwa Co Ja Na To można bezpłatnie pobrać ćwiczenia w wersji audio.

Aneta Wośko, psycholog

Pin It