Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1REKRUTACJA

REKRUTACJA 2021

Czytaj więcej

Poradniki

Dla wszystkich użytkowników dziennika elektronicznego pomocne wideo poradniki.

Czytaj więcej

Dziennik

Nasz dziennik elektroniczny

ZALOGUJ SIĘ

Poczta

Poczta służbowa naszych pracowników

ZALOGUJ SIĘ

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem V ogólnopolskiej edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy”, pod auspicjami Organizacji Odzysku REBA. Zebraliśmy 1140 kg niebezpiecznych odpadów, z których odzyskiwane są takie surowce, jak papier, plastik oraz metale – żelazo, glin, miedź, nikiel, kobalt czy kadm.

Dzięki takiemu zamkniętemu cyklowi zyskujemy nie tylko rozwiązanie problemu odpadów, ale też oszczędzamy środowisku ponoszenia kosztów wydobycia i wytworzenia nowych surowców. Recykling to proces, na którym wszyscy zyskują, a nasz udział w konkursie to nie tylko recykling, ale głównie pomaganie.

Znaleźliśmy się w gronie wolontariuszy o najmocniej bijących sercach bateryjnych, którzy oddali największą masę baterii w Polsce, która została przeznaczona dla „Fundacji dla Rodaka” zajmującej się wsparciem Polaków w Kazachstanie.

Szkoła dyplom otrzyma pod koniec listopada, ja natomiast już dzisiaj serdecznie dziękuję uczniom, nauczycielom i mieszkańców za zaangażowanie w zbieranie i pomaganie. Zapraszam do dalszego zbierania zużytych baterii, które wesprą „Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach”, plastikowych nakrętek dla małego Stasia z Giebułtowa, które można zostawić pod daszkiem przy schodach od strony ul. M. Skłodowskiej-Curie.


Teresa Fierkowicz

Pin It