Miejski Zespół Szkół

Szkoła podstawowa Nr 1REKRUTACJA

REKRUTACJA 2021

Czytaj więcej

Poradniki

Dla wszystkich użytkowników dziennika elektronicznego pomocne wideo poradniki.

Czytaj więcej

Dziennik

Nasz dziennik elektroniczny

ZALOGUJ SIĘ

Poczta

Poczta służbowa naszych pracowników

ZALOGUJ SIĘ

O Wojtusiu i pomocy dowiedziała się cała Polska dzięki akcji Gaszyn Challenge. Każdy pompował i wrzucał  do skarbonki, na rzecz dzielnego malucha.  I po raz kolejny okazało się, że razem możemy więcej. Takiej akcji nie można powiedzieć STOP!

Wiemy, że naszej pomocy oczekuje teraz  11-miesięczna Mia, która zmaga się z chorobą SMA1 i potrzebuje 10 mln zł na terapię w USA.

                                                               https://www.siepomaga.pl/mia-sma

Dlatego z ogromną radością przyjęliśmy nominację, za którą dziękujemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu z Pobiednej.

Było warto - bo skarbonka wciąż się napełnia.

Do dalszej  zabawy nominujemy:

  • Urząd Miasta Świeradów-Zdrój
  • Miejska Biblioteka Publiczna ,,Izerka”
  • Miejskie Centrum Kultury Aktywności i Promocji Gminy STACJA KULTURY
  • Hotel Buczyński Medical&SPA
  • Hotel Medical Spa Malinowy Dwór

Pompki dla Wojtusia wszędzie, gdzie się da. Za robienie pompek wzięli się i strażacy, i żołnierze, i wiele innych osób, także za granicą. Wojtuś Howis ma półtora roku. Cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki zbiórce ma szansę na lek za ponad 9 milionów złotych. Gaszyn Challenge okazał się takim sukcesem, że teraz może pomóc innym chorym dzieciom.

Niepełnosprawny kolarz, reprezentant Polski i zawodnik ŁKS Krzysztof Jarzębski na swoim...

Zbiórka na lek dla Wojtusia Howisa zaczęła się cztery miesiące temu, jeszcze przed pandemią, i prawie ustała. Rodzice już niemal stracili nadzieję, że uda się uzbierać ponad dziewięć milionów złotych, a jednak się udało.

- Dziękujemy każdej jednej osobie, która przyczyniła się, która dołożyła swoją cegiełkę, żeby po prostu uratować nasze dziecko, i to jest, uwierzcie mi państwo, szczere, płynące z serca - mówi Izabela Howis, matka Wojtka.

Finisz zbiórki odbył się w imponującym tempie dzięki strażakowi z Gaszyna.

- Wyszedłem przed dom, postanowiłem nagrać krótki film, wpłaciłem, oczywiście, pieniążki na Wojtusia, po czym wykonałem 10 pompek i nominowałem kolejnych 5 osób - tłumaczy Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie.
Efekt kuli śnieżnej

Ruszyła lawina pompek. Do "pompowania dla Wojtusia" zapalili się nie tylko strażacy, ale też policjanci, strażnicy więzienni, radni gmin i powiatów, bankowcy, handlowcy, producenci mebli. Pompowali wszyscy - w miarę możliwości. Liczyła się dobra wola, zabawa, a przede wszystkim cel: zbiórka dla chorego Wojtusia. W końcu do akcji wkroczyło wojsko. Bardzo szybko Gaszyn Challenge przekroczył granice i dotarł do Berlina.

W ten sposób znalazły się pieniądze na lek dla Wojtusia. - Jest to jednorazowy wlew dożylny tego leku, który powoduje, że organizm Wojtka będzie w stanie produkować sam białko odpowiedzialne za neurony ruchowe - mówi Izabela Howis.

Gaszyn Challenge jednak wciąż trwa. Pieniądze są zbierane na rzecz innych chorych dzieci.

Zbiórka na rzecz Wojtusia Howisa jest prowadzona na platformie SiePomaga.pl

Autor: Marek Nowicki / Źródło: Fakty po południu TVN24

Pin It